Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem pytania.

Hm wiec opisze dokładnie .Sterownik moduluje w przedziale 30% do 40 % sporadycznie wyżej.

Jak doprowadzić sterownik by modelował niżej w granicach 20 % no do 30 %

Proszę o odpowiedzpost-1379-0-83391300-1516641510_thumb.jpg zdjęcie do wglądu

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz to zrobić jak Dom potrzebuję np. 40% jest to 10KV jak chcesz mu dać 5KV żeby utrzymał temperature to samo jak jedziesz samochodem jak chcesz jechać 100km/h to musisz Dać mu 40% jego mocy to musi być z górki żeby zszedł niżej lub dać Lepsze paliwo i tak samo w kotle musialo by się ocieplić lub dać Lepsze paliwo

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wiec opisze dokładnie .Sterownik moduluje w przedziale 30% do 40 % sporadycznie wyżej.

Jak doprowadzić sterownik by modelował niżej w granicach 20 % no do 30 %

Proszę o odpowiedz

Zamknąć z 2 lub 3 grzejniki :-)

A tak na poważnie, to przecież sterownik dobiera moc do zapotrzebowania. Jeśli chcesz aby modulował z mniejszą mocą, to musisz zmniejszyć to zapotrzebowanie na ciepło.

Można też sztucznie oszukać sterownik (ale to zmieni tylko procenty wyświetlane a nie generowaną średnią moc) poprzez zmianę mocy w KW. Ale to oczywiście oszukiwanie samych siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sterownik piszczy a panel daje tylko pojedynczy dźwięk. Zmienimy to w 2.11, tak aby było spójne. Tak więc będzie "piknięcie" przy 85, a sygnał ciągły przy 90.

Tomek , nie chodzi stricte o to piknięcie. Chodzi o to żeby była możliwość ustawiania samemu tej granicznej temp np 60 stopni po przekroczeniu której ster będzie wył tak jak to robi teraz gdy pojawi się 90 stopni bo to przy zakupie sterownika zostało mi przez Ciebie obiecane dawno temu i nie tylko ja nie mogę się tej funkcji doczekać.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to forum zmierza w złym kierunku...

Jak nie pretensjonalny klient to teraz rozżaleni użytkownicy.

Ludzie-żaden konstruktor nikogo nie pyta co chce..

 

Nie aktualizuje co 3 mce

Szanujcie to. Trzeba dziękować Tomkowi za to co już zrobił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wiec opisze dokładnie .Sterownik moduluje w przedziale 30% do 40 % sporadycznie wyżej.

Jak doprowadzić sterownik by modelował niżej w granicach 20 % no do 30 %

Proszę o odpowiedzattachicon.gifIMG_1730.JPG zdjęcie do wglądu

Ja modulacje mam ustawioną na 15-75% a ekg mi wariuje że ho ho.

post-76940-0-94496200-1516646066_thumb.jpg

post-76940-0-71014300-1516646092_thumb.jpg

post-76940-0-75316600-1516646122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego konwera007 za duzo paliwa na palniku modulacja powinna iść bardziej płasko zmień moc nominalną kotła w sterowniku o 2 KW i nic nie zmieniaj oprócz tego modulacja się podniesie całością ale będzie płaska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się praktycznie ma do spalania?

Lepiej aby modulacja była na średnim poziomie 30% czy skokowp np 20min 10% a potem 10min srednia 38%???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sterownik piszczy a panel daje tylko pojedynczy dźwięk. Zmienimy to w 2.11, tak aby było spójne. Tak więc będzie "piknięcie" przy 85, a sygnał ciągły przy 90.

Tomek nie obiecuj bo jak nie wyjdzie to cały świat będzie obrażony ,kilka stron wcześniej jest Twoja obietnica z 2016 roku i co ? mi to oczywiście nie przeszkadza i tak jestem zadowolony z Twojego wsparcia i aktualizacji ale inni już raczej nie są wyrozumiali i myślą że Ty nie masz nic do roboty tylko myśleć o poprawkach .Aha ja wnoszę o instrukcję bardziej czytelną najlepiej multimedialną na płycie DVD bo nie umiem czytać ze zrozumieniem a już mnie wstyd pytać kolegów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc kotła w sterowniku zmniejsz 

nie modulacje wniesie to niby mniejsze spalanie 

co lepsze to tylko palnik wie i on prawde powie i pakaże na jakich mocach może pracować ekonomicznie 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modulacje mam ustawioną na 15-75% a ekg mi wariuje że ho ho.

Jak tak chcesz to zostaw ja muszę mieć stabilnie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak chcesz to zostaw ja muszę mieć stabilnie tyle.

Też bym chciał stabilnie. Kocioł mam przewymiarowany (z resztą jak większość osób) 23kw na 136m2 a jak bym słuchał hydraulika to jeszcze bym musiał kupić większy. Moc mam ustawioną na 17 ale już idę zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to forum zmierza w złym kierunku...

Jak nie pretensjonalny klient to teraz rozżaleni użytkownicy.

Ludzie-żaden konstruktor nikogo nie pyta co chce..

 

Nie aktualizuje co 3 mce

Szanujcie to. Trzeba dziękować Tomkowi za to co już zrobił!

Ok , no to muszę inaczej widzę.

Z tego co piszesz to mam siedzieć teraz cicho tak? Zamawiając sterownik w lutym ,zostało mi obiecane ze najpóźniej w maju ta funkcja się pojawi , jeżeli usłyszałbym ze tej funkcji nie będzie to zwyczajnie bym tego sterownika wtedy nie kupił wiec teraz po prawie dwóch latach mógłbym uważać że zostałem naciągnięty , tylko po to żeby go kupić. Czy tak to teraz nie wyglada ?

Skoro uważasz ze forum zmierza w złym kierunku to go opuść , nikt na sile cie tu nie trzyma. Ja pamietam jeden z pierwszych postów Tomka , który mówił że tu na forum czeka na uwagi i propozycje zmian odnośnie sterownika , wiec kolego zluzuj majty i tak się nie spinaj z tym rozżaleniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to forum zmierza w złym kierunku...

Jak nie pretensjonalny klient to teraz rozżaleni użytkownicy.

Ludzie-żaden konstruktor nikogo nie pyta co chce..

 

Nie aktualizuje co 3 mce

Szanujcie to. Trzeba dziękować Tomkowi za to co już zrobił!

Jak najbardziej popieram. 

Serwis pierwsza klasa, doskonały kontakt, przede wszystkim Timel słucha swoich klientów, można by tak podawać jeszcze wiele przykładów. No ale nie zawsze da się zadowolić wszystkich. Mamy świetny serownik,  darmowe aktualizacje, sterownik jest rozwojowy (dodatkowe opcje)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , no to muszę inaczej widzę.

Z tego co piszesz to mam siedzieć teraz cicho tak? Zamawiając sterownik w lutym ,zostało mi obiecane ze najpóźniej w maju ta funkcja się pojawi , jeżeli usłyszałbym ze tej funkcji nie będzie to zwyczajnie bym tego sterownika wtedy nie kupił wiec teraz po prawie dwóch latach mógłbym uważać że zostałem naciągnięty , tylko po to żeby go kupić. Czy tak to teraz nie wyglada ?

Skoro uważasz ze forum zmierza w złym kierunku to go opuść , nikt na sile cie tu nie trzyma. Ja pamietam jeden z pierwszych postów Tomka , który mówił że tu na forum czeka na uwagi i propozycje zmian odnośnie sterownika , wiec kolego zluzuj majty i tak się nie spinaj z tym rozżaleniem ;-)

Ok majty poszły. Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłem swoje niezależne zdanie o producencie i nikt mi nic nie obiecywał jak kupowałem sterownik i do dziś twierdzę że lepiej być zaskoczonym niż rozczarowanym dlatego też uprzedziłem Tomka aby nie obiecywał już teraz na kiedy co ma być wniesione do poprawek .

Dodam że jak kupowałem sterownik to byłem zadowolony co on już ma a nie to co będzie miał za dwa lata .Do mnie to był sterownik wręcz idealny i dlatego go kupiłem i nawet jak bym do dziś miał soft 1.86 by mi starczył .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłem swoje niezależne zdanie o producencie i nikt mi nic nie obiecywał jak kupowałem sterownik i do dziś twierdzę że lepiej być zaskoczonym niż rozczarowanym dlatego też uprzedziłem Tomka aby nie obiecywał już teraz na kiedy co ma być wniesione do poprawek .

Dodam że jak kupowałem sterownik to byłem zadowolony co on już ma a nie to co będzie miał za dwa lata .Do mnie to był sterownik wręcz idealny i dlatego go kupiłem i nawet jak bym do dziś miał soft 1.86 by mi starczył .

A gdybys miał coś obiecane przy zakupie ? Nadal byś był neutralny ?

Doceniam to co robi producent tego sterownika i sam dałem mu kilku klientów na skzp bo sam ster jest rewelacyjny ale chodzi o pewien fakt , fakt który mi się nie spodobał i mógłbym się czuć oszukany w kontekście tej rozmowy z Tomkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalenie kotła drewnem OK ale przecież jak się decydujecie palić drewnem to logiczne jest że idzie moc bez kontroli i po prostu jest konieczność pilnowania kotła osobiście raz na godziną doglądnąć

 

nie musisch doglądać zmniejsz spaliny do 150 stopni i wentylator się wyłączy a gdy spaliny spadną to się wwłączy zrobiłem tak wrzystkö hodziło super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.