Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda po podpieciu u mnie 1e05530416de1dab350fe3ac2d83fe2a.jpg

Jak dla mnie miarodajnym testem by było 12h na 12h ale przy podobnych warunkach na zewnątrz ale jednak jak Tomek powiedział czujnik spalin ma wpływ nas modulacjie. Możliwe że tak jak u Ciebie po jakimś czasie znalazl sterownik wspólny mianownik i zaczął modulaowac tak jak trzeba ale pewnie jak mu się to zaburzy np. Obciążeniem boilerem znów będzie falowac trochę zanim znajdzie odpowiedni poziom

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie,do skzp są czujniki KTY podłączane dwuprzewodowo.Z tych co znam to lm35 albo 335 mają 3 przewody,pt100 też mogą.być podłączane trzyprzewodowo

Przewód żółty i czerwony podłączyłem pod jeden pin, a czarny pod drugi z tym , że kolory przewodów możesz mieć inne. Nie znam czujników od SPPv dlatego głowy nie daję ale większość czujników ma to samo "serce" i w jednych urządzeniach muszą być podłączane trzema kablami bo przesyłają albo więcej danych albo inne dane. termometr to prosty sprzęt dlatego wystarczają mu dwa kable.

Ja żeby podłączyć trzy kablowy czujnik do dwużyłowego kabla z termometru poświęciłem dobre dwie godziny. Mimo różnych kombinacji podłączeń(kolory kabli) nic mi się nie spaliło i nie wybuchło. Myślę, że warto spróbować, ale nie namawiam i nie daję gwarancji bo tych czujek od SPPv nigdy nie widziałem.

Jak byś próbował to daj znać co wyszło, może nasze wypociny przydadzą się innym kombinatorom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, czy w przyszłości są brane pod uwagę komórki pamięci?

Byłoby to wielkie udogodnienie, wystarczyły by ze 3 komórki opisane np.:1,2,3. Nawet nazwy ich nie muszą być edytowane.

Jeśli masz na myśli zapis zbiorów ustawień np. dla różnych paliw, to tak. 

Takie rozwiązanie jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki test jak wpływa czujnik spalin na modulacjie pieca wynik na zdjęciu niżej można samemu sobie odpowiedzieć f0d270220163c4fe08e060c93c6851f9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

O to właśnie chodzi. Idealnie u Ciebie widać, jak cz. spalin wpływa na wyrównanie modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód żółty i czerwony podłączyłem pod jeden pin, a czarny pod drugi z tym , że kolory przewodów możesz mieć inne. Nie znam czujników od SPPv dlatego głowy nie daję ale większość czujników ma to samo "serce" i w jednych urządzeniach muszą być podłączane trzema kablami bo przesyłają albo więcej danych albo inne dane. termometr to prosty sprzęt dlatego wystarczają mu dwa kable.

Ja żeby podłączyć trzy kablowy czujnik do dwużyłowego kabla z termometru poświęciłem dobre dwie godziny. Mimo różnych kombinacji podłączeń(kolory kabli) nic mi się nie spaliło i nie wybuchło. Myślę, że warto spróbować, ale nie namawiam i nie daję gwarancji bo tych czujek od SPPv nigdy nie widziałem.

Jak byś próbował to daj znać co wyszło, może nasze wypociny przydadzą się innym kombinatorom!

Gdyby wiedzieć co siedzi w środku to żaden problem,niestety nie znalazłem info co to jest.Bolecki strzeże tajemnicy,ktoś musiałby się poświęcić i rozbroić czujkę.Np. czujnik PT100 można podłączyć dwu lub trzyprzewodowo,jeżeli trzema to dwa mają te same kolory,trzeci inny,to tutaj można dwa jednakowe zblokować i wykorzystać dwuprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że będzie można zrobić kopię ustawień przed zmianą softu? Nie zawsze o wszystki się pamięta, a czasem sporo czasu wymaga dojście do dobrego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy w takim kierunku, żeby w przyszłości aktualizacja w ogóle nie kasowała danych.

Po aktualizacji ewentualnie trzeba będzie ustawić parametry, których nie było w poprzedniej wersji.

Ale z tym jest jeszcze sporo pracy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wersje softu, sterownika i podajnika (zabudowany lub wolnostojący, tłok, czy ślimak).

Może po aktualizacji nie przywróciłeś ustawień fabrycznych ?

2.08, przywracałem do ustawień fabrycznych... z tego co widzę na forum inni potestowali i wychodzi im inaczej niż u mnie. Sprawdzę jeszcze raz i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał bo już mi się NIE chce..... kilka osób TO sprawdziło i nie wykrylo błędu. Jeśli jest rzeczywiście TO proszę o konkrety w nie domniemania....

Zgłaszamy problemy Tomkowi on zamiast zająć się czymś co da nam wymierne korzyści to zajmuję się czymś czego nie zanotowano i nikt NIE potwierdz Ale NIE twierdze że tego nie ma ale proszę o konkrety.

Ktoś daje wykres z 2h i kocioł NIE odstawia się nawet na 1min z wykresy A My się tym zajmujemy Sorry Ale to paranoja

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Żadna paranoja, ja podałem konkrety i moją obserwację na sofcie 2.08, po odstawieniu w czuwanie i przerwie 5 minut, nie zaczął podawać po 5 minutach węgla tylko po 11. Po 5 minutach zrobił tylko mały przedmuch. Widziałem, że inni potestowali u siebie i nie zaobserwowali tego zachowania więc sprawdzę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie z nowości?Pisał P. wcześniej o nowej szacie aplikacji,może parę szczegółów

Zmiany względem 2.08

- Animacje podajnika i wentylatora na ekranie głównym

- poprawki zapamiętywania parametrów w panelu i sterowniku (kaloryczność, czyszczenie)

- możliwość korekcji wskazań czujników kotła, powrotu, mieszacza

- zwiększony zakres korekty pogodowej do 9

- poprawione opisy i dodane jednostki w panelu

- zmiana parametru "CZAS WYPYCHANIA ŻARU" - teraz od 1 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol 25kW

Pow 4-24%

Modulacja 10-60% paliwo 29MJ

Miałem bardzo podobnie ale jak widać wyżej udał o mi się nad tym zapanować zmieniając tylko wiatr A dokładnie teraz moc nie rośnie Ci procentowo jak modulacjia A to dla tego żeby moc wzrosła musi wzrosnąć powietrze A u Ciebie jest teraz tak że 4% mocy (modulacji) w stosunku do 1%powietrza czyli podsumowując kociol teraz nie nie może dobrać odpowiedniej modulacji żeby ustabilizować pracę.

Ja zwiekszylem teraz powietrze z 24 na 55% ale przyslonilem klapke od wentylatora o połowę i mam teraz idealne spalanie i wykres sam się ustabilizowal. Dla tego najlepiej by było żeby dmuchawa mogła.pracować z max swoją mocą w przedziale 1/100% ale niestety trzeba by mieć dmuchawe około 20/25W

A i z tego co zaobserwowalem to dzieję się tak przy wysoko kalorycznych weglach np. Przy pellecie czy jakimś czeskim węglu już tak nie miałem

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie regularne wahania często wynikają z charakterystyki samej instalacji (cyklu przepływu).

Jeśli nie wpływają na jakość spalania paliwa, to się nie przejmuj.

Jeśli to wynika z przepływów , to rozwiązaniem jest np. zainstalowanie sprzęgła hydraulicznego z pompą, sprzęgło - rozdzielacza, pompy kotłowej.

Można tez spróbować przełożyć czujnik kotła w miejsce, gdzie będzie szybciej reagował (przytaśmować do wyjścia zasilania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna paranoja, ja podałem konkrety i moją obserwację na sofcie 2.08, po odstawieniu w czuwanie i przerwie 5 minut, nie zaczął podawać po 5 minutach węgla tylko po 11. Po 5 minutach zrobił tylko mały przedmuch. Widziałem, że inni potestowali u siebie i nie zaobserwowali tego zachowania więc sprawdzę jeszcze raz.

Kot 79 mam to samo jeszcze sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Ciebie na Emila firmowego szkoda ze nic nie odpisałeś na te moje pomysły .

Możesz zdradzić co będzie w sofcie 2.10 ?

Pytanie tego rodzaju w oknie z domkiem - czujnik dom .

Na przykład mamy ustawione 23.0 dom osiąga 23.0 na domku mamy Off zawór 3D nie robi ruchu , bo mamy Histereze min 0,2 st nawet jak zostanie przekroczona to jakiś czas stoi potem zaczyna zamykać się powoli bo zależy jaki mamy czas stab. Trwa to wiadomo zależnie od tego czasu np. 120 sek. Dało by się ta histereze zrobić od 0.1 lub nawet od 0

W tej 2.10 zostało poprawiony temat panel - nie czytanie kaloryczności ?

Cwu - histereza od 0- 0,1 ?

Powiem tak już tego wszystkiego nie pamietam co tam do Ciebie pisałem.

Odpowiedz chociaż na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku w sezonie nie jestem w stanie odpisywać na każdego emaila, ale każdego czytam.

Co do zmian w 2.10, to spójrz na post z poprzedniej strony  (6818).

Przy pracy z mieszaczem, jeśli pompa stale pracuje, to histereza w zasadzie nie ma znaczenia - jest regulacja ciągła.

Ale ok. dorzucimy zmianę histerezy w reg. pokojowym  - od 0,1 stopnia.

Histereza CWU rzędu  0 - 0,1 stopnia - to chyba żart ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.