Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

również wrzucę coś rano  :D. Apka też chodzi.  Podbicie mocy dmuchawy podczas podawania w OPCJACH ( 0-15) jakby ktoś szukał. Myślę, że powinno się to przydać przy pellecie, zwłaszcza przemysłowym, który robi zgorzele. 

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pojawi się za chwilę wersja 1.88, poczekam na oficjalną. To podbicie obrotów dmuchawy jest ok sprawa. Jak już wcześniej pisałem jest w irydzie, taki ster ustawiłem u rodziców, gdy zmieniałem swój ster myślałem o nim, ale timel jest bardziej rozwojowy w sensie możliwości wgrania nowszego softu bez potrzeby wysyłania do producenta, czy wlutowywania jakiś podzespołów. Timel lepiej chroni kocioł przed chłodnym powrotem, choć brak mu niektórych opcji które ma iryd i na odwrót. Teraz mając porównanie dobrze zrobiłem kupując timela. Choć kiedy robiłem przegląd sterowników za timelem przemawiał + w dostępie do Internetu bo juz wtedy był zapowiadany, ale na chwile obecna nie niezbędny. A tak na marginesie kiedy może pojawić się oficjalny 1.88 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę zobaczyć spalanie po 24h i muszę iść do kotłowni zobaczyć płomień i popiół bo obecnie jadę na najtańszym czeskim weglu.Dodam że podbicie mam ustawione +10% podczas podawania.

P. Tomku kiedy następne wersjie do testowania ja się piszę zawsze na testy

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uchodzić za specjalistę/znawcę tematu ale sądzę że przy braku pompy co a tym bardziej kotłowej(ew. CWU) może być niejaki problem z uzyskaniem stabilnej pracy.

Z tego co pisałeś wczesniej pozostałe ustawienia to;

moc 25kW (rzeczywista moc także 25kW)

powietrze 11-35

kaloryczność 22MJ +25%

Modulacja 27-100%

zawór 4D ustawiony na 5/10

woda za zaworem 48 stopni na powrocie 42

temeratura kotła 59st

potencjał podajnika -?

 

Podawaj co ew zmieniłeś bo to układ naczyń powiązanych i każda zmiana na coś wpływa.

Może pewnym rozwiązaniem stabilizacji byłoby podniesienie temperatury kotła a jednoczesne przymknięcie zaworu 4D by temp na Co szła taka jak trzeba, może nieco ograniczyć moc (na początek ustawień/regulacji) np do 80%?

Poczekajmy także na wypowiedzi/sugestie innych :)

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie później spojrzałem i żeby uzyskać prosty wykres jest konieczne 2 obwody CWU i CO i pompka od CWU włączona na stałe innaczej zimna woda trafi do kotła i wahania zawsze będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opał....wsypałem ekogroszek Polski 27 kJ.

Spalanie maleje w porównaniu z pelletem premium....ble ble.

Jakieś sugestie aby spalanie było na poziomie 20kg?

Moje nastawy

Potencjał podajnika 15kg

Kalorycznosc 25.9kj korekta 0

Dmuchawa 1-19%

Modulacja 5-70%

Spaliny max 150st

Moc ustawiona 19kW

CZEKAM NA PODPOWIEDZI

 

Witam, 

Jak dla mnie to masz zimne te spaliny. Na wykresie ewidentnie masz ok. 70st.C

Płomień niby dmucha mocno, ale jakoś mało efektywnie.

 

Mam podobne ustawienia na swojej malinie i walczę by zejść poniżej 20kg, ale my mamy różne chałpy do ogrzania. 

Ja przyblokowałem przepływ spalin, dzięki temu dmucham mocniej i spaliny mam od 120 do 130st.C a na palniku wszystko się wypala.

Na kalafiory nie patrzę już bo coś za coś a i tak gdy spadają na dół to się rozlatują. Wydaje mi się że te kalafiory to jakieś przewrażliwienie, no bo albo będzie nie spalony opał w popielniku albo zgorzeliny. 

 

Nie osadzają ci się w piecu sadze albo pył w znacznych ilościach?

Jak palę na słabszym groszku, to mam go mniej, ale jak dałem od przedwczoraj lepszy, to pył w piecu króluje a to znowu odcina i skutecznie izoluje wymienniki w piecu. 

Ja wiem że to nie ustawienia w sterowniku ale to są takie upierdliwe doligliwości które też maja wpływ na ilość spalania.

Później wrzucę fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotka mam ustawione na 27-100% a modulacja to nie wiem.

Właśnie o to mi chodziło, w zakładce PALNIK/modulacja.

Pompa kotłowa to pompa która miesza wodę zasysając z wyjścia kotła i kierując ją na powrót, całość jeszcze przez zaworem 4D

Coś w ten deseń

post-701-0-84543500-1484817008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy dalej...  :ph34r:

ja mam takie coś od wczoraj na SW 1,88 wykres nie wygląda pionio ale brakuje sporo.

Ustawinia man te

kocioł-55st 

moc-20Kw

kalorie-20 słąby eco

dmucawka-5-20+15 podbicie

Wygląda jak bym lodowisko grzał ,ruszta wodne to chyba robią.

Co tu porawić.Ja po elektrycnej jestem.

Załączone miniatury

 

post-71575-0-74858800-1484818353_thumb.jpg

post-71575-0-97322900-1484818375_thumb.jpg

post-71575-0-48063700-1484818396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to rozwiązanie będzie lepsze

Niewykluczone ze tak choć moim zdaniem w tym przypadku zmiana położenia zaworu 4D wpływa na wartości przepływów w każdym obiegu nawzwajem sie zmianiając - pełny obieg kotłowy byłby tylko w przypadku całkowitego zamknięcia 4D, przy zwiększaniu jego otwarcia pompa kotłowa będzie częściowo "wspomagać" pompę CO i odwrotnie pompa CO będzie miała wpływ na wydajność/prędkość przepływu obiegu kotłowego.

 

@robert922a Ew jeżeli masz bojler podłączony przez zaworem 4D (zakładam że tak) to możesz wstawić w ten obwód (CWU/bojlera) pompkę i będzie "robiła" za CWU i kotłową.

Pompka raczej dowolna do CO/CWU choć pewnie dobrym pomysłem byłoby by miała mały pobór energii elektr. a i wydajność tez nie musi być duża

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 musisz obniżyć temperaturę spalin i wykres się wyprostuje. Podbicie daj na 10% dmuchawe ustaw na 5/45 i zobacz coś ie będzie działo i dopiero wtedy paliwem trzeba będzie się pobawić

PS. Jaką powierzchnię grzejesz bo ponad 40kg to masakra

Chyba że masz źle jeszcze potencjał podajnika ustawiony

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220m2 czesciowo ocipplony z cegły 17 grzejników panelowych pompa cwu jako kotłowa.

nie chce cie przeoierac czy cos ale miałem 40 i 45 i jeszcze wiecej spaliny były a popiół wybierałem z komina a nie z popielnika.

spalnie było wiecej wczoraj, na tym sw1,88 spadło i spada teraz jest 46,2 pozdr. 

dam 5-45+10 zobaczę dzięki.

spieki kalafiory są w prawdzie sie rozalatują jak spadają ale jak je zrzucę z palnika to szybciej od razu temp. skoczy na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy zwiększenie nadmuch (5-20 do 5-45) nie zwiększy jeszcze temp spalin (i ucieczki ciepła).

Wg fotki masz dosyć dużą różnicę miedzy zasilaniem a powrotem - ok 13st, nie śledzę wypowiedzi wszystkich forumowiczów więc zapytam czy masz pompkę kotłowa/CWU? jeżeli tak to może wyższy bieg?

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.