Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Część.

Dziś i ja sprawdziłem rurę i o dziwo ⅓ była zapopielona ale tylko pozioma. 

15 godzin temu, seles napisał:

2.Pozioma rura powoduje zbieranie popiołu - w instrukcji wyraźnie napisano o kącie 45 stopni aby uniknąć gromadzenia popiołu.

seles znów masz rację. "Montować kolano 90° tylko w ostateczności" "W kotłowni ustawić kąt rury dymnej na 45°, aby zminimalizować gromadzenie się pyłu w rurze komina"

A przypomniało mi się, że kiedyś ktoś twierdził że nie powinno się montować rck komina. W instrukcji obsługi  znalazłem takie wpisy.

Zapobieganie kondensacji.

1. Wysoki komin powyżej 5m./ 2. Mały przekrój w kominie 125mm-150mm/ 3. Krótki nieizolowany przewód dymny poniżej  50 cm./ I to co najważniejsze. Pkt 4. Stabilizator ciągu kominowego (dla kotłów Fenix montowany poniżej linii czopucha) stabilizuje ciąg i zapewnia kominowi suche powietrze z kotłowni.

Gdzieś jeszcze doczytałem, że ciąg kominowy powinien wynosić min 10 Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asik187 widzę, że wprowadziłeś/aś korekte podawania trzeba poczekać i sprawdzić.

Jeśli to denko na zdjęciu jest jedyną wyczystką to można ją przedłużyć kawałkiem rury to się nie będzie przesypywać do tej poziomej - kto to montował ?.

Korekcję O2 ( z tego co wiem ale mogę się mylić) przeprowadza się na wolnym powietrzu, przy wygaszonym  kotle i sonda musi być czysta i ciepła (nie zimna ani gorąca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurę srebrną sami wypuściliśmy pod kątem 45 , ale potem okazało się , że kocioł musi stać inaczej jak planowano, dlatego jest taka ,,budowla'' :).  Na szczęście mamy drugą wyczystkę .W okresie letnim pomyślimy i może coś zmienimy. Czyli sondę muszę wyjąć czy chodzi o to , że kocioł ma być wyłączony , ale nie dopuszczamy do całkowitego wyziębienia  sondy?

 

I nie mamy żadnych zastrzeżeń do montera, wręcz polecamy. Pozdrawiamy Panie Wojtku.

2 minuty temu, Puławiak napisał:

Ja montowalem. 

I nie mamy żadnych zastrzeżeń do montera, wręcz polecamy. Pozdrawiamy Panie Wojtku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Puławiak napisał:

Ja montowalem. 

Witam mistrza.

Przypuszczam że kocioł zainstalowany perfekcyjnie jak to Puławiak - ale mi chodziło o tę dziwną wyczystko-skraplarkę która po szybkim zapełnieniu zablokuje przepływ spalin. Szybko zamontujcie wyczystkę na rurze z normalnym wybieraniem popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, asik187 napisał:

Pełno tzn cały ten srebrny skraplacz (odstojnik) i tak 1/3 rury poziomej tej czarnej........

 

Tak znowu dużo nie brakowało.

Co za problem wstawić ( przedłużyć )normalną  wyczystkę do wkładu kominowego pomiędzy to denko a trójnik

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. @eliks chyba musimy to przerobić znaczy ten poziomy odcinek tylko jak to zrobić? Unikanie poziomych odcinków - pobożne życzenia.

Najdłuzsze poziome przyłącze które robiłem to coś około 2 metrów w górę i tak ze 2.5 m poziomo i taka ciekawostka w-wystarcza że klient wyczyści ten poziomy odcinek raz w roku. A kocioł pracuje już ponad 5 lat. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o oczyszczaniu/ samooczyszczaniu ? popiół nie wypełnia po prostu rury - grawitacja + wentylator nie dopuści do tego, oczyszcza się przez wyczystkę.

Obrona na siłę prowizorki zaszkodzi marce Puławiak.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to zastosowane rozwiązanie jest lepsze. Zawsze robiłem na kątach prostych tylko odpowiednie zastosowanie wyczystek i nigdy nie miałem problemu z zapychaniem. No ok a wg ciebie to spadanie popiołu grawitacyjne to nie jest samooczyszczanie? Wiem z doświadczenia że ten popiół tak łatwo nie spada. No właśnie wentylator u ciebie ma trudniej. Ale ok koniec tej akademickiej dyskusji jazdy ma swoje rozwiązania i je stosuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asik187 skąd pomysł na kalibrację sondy lambda? Po Co?

 Drodzy użytkownicy : duńczyków"  bardzo prosze przestańcie grzebać na pałę we wszyskich ustawieniach. To jest pelet,  jest dużo zmiennych, kwestia paliwa, komina itd. Naprawdę do wszystkich zmian   należy podchodzić na spokojnie a nie klikać , zmieniać bo ktoś cos miał ustawione i moze u mnie będzie działać. 

Słupki konsumpcji są orientacyjne, można to doustawiać ale też trzeba temu poświęcić uwagę i czas, :) tak jak pisał Seles.

To jest pellet  a nie auto na wtryskach gdzie objętość i wagę paliwa można orientacyjnie  zmierzyć. Zważcie sobie jeszcze  worki na pellet, nie każdy ma 15kg, i masz, kolejna zmienna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20201223_043256.jpg

7 godzin temu, Puławiak napisał:

Hmmmm. @eliks chyba musimy to przerobić znaczy ten poziomy odcinek tylko jak to zrobić

No ja zaraz idę czyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kroitzman napisał:

@asik187 skąd pomysł na kalibrację sondy lambda? Po Co?

 Drodzy użytkownicy : duńczyków"  bardzo prosze przestańcie grzebać na pałę we wszyskich ustawieniach. To jest pelet,  jest dużo zmiennych, kwestia paliwa, komina itd. Naprawdę do wszystkich zmian   należy podchodzić na spokojnie a nie klikać , zmieniać bo ktoś cos miał ustawione i moze u mnie będzie działać. 

Słupki konsumpcji są orientacyjne, można to doustawiać ale też trzeba temu poświęcić uwagę i czas, :) tak jak pisał Seles.

To jest pellet  a nie auto na wtryskach gdzie objętość i wagę paliwa można orientacyjnie  zmierzyć. Zważcie sobie jeszcze  worki na pellet, nie każdy ma 15kg, i masz, kolejna zmienna.

 

 

A mogło być jak w starych Red Compact. Tych z dwoma wyświetlaczami było dobrze był spokój po co ty było zmieniać. Mówiłem internet plus mnóstwo dostępnych parametrów to się równa problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kroitzman napisał:

@asik187 skąd pomysł na kalibrację sondy lambda? Po Co?

 Drodzy użytkownicy : duńczyków"  bardzo prosze przestańcie grzebać na pałę we wszyskich ustawieniach. To jest pelet,  jest dużo zmiennych, kwestia paliwa, komina itd. Naprawdę do wszystkich zmian   należy podchodzić na spokojnie a nie klikać , zmieniać bo ktoś cos miał ustawione i moze u mnie będzie działać. 

Słupki konsumpcji są orientacyjne, można to doustawiać ale też trzeba temu poświęcić uwagę i czas, :) tak jak pisał Seles.

To jest pellet  a nie auto na wtryskach gdzie objętość i wagę paliwa można orientacyjnie  zmierzyć. Zważcie sobie jeszcze  worki na pellet, nie każdy ma 15kg, i masz, kolejna zmienna.

 

 

 

12 minut temu, asik187 napisał:

Pomysł wzięty z forum. Ale fakt ,jak człowiek jest w zimnej wodzie kąpany to tak się dzieje niestety,Nie poczeka jak się rozwinie dyskusja tylko od razu działa.Rozumiem, że jest u nas wszystko ok i już nic nie grzebię. Mieliśmy bardzo dużo z szufladzie niedopalonego peletu i metodą prób i błędów staraliśmy się dojść do jako takiego popiołu.

 

Edytowane przez asik187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy i koleżanki. Przyszedł czas kiedy zdecydowałem się na zasilacz awaryjny, popularnie zwany UPS. No i nie mam pojęcia, jaka jest maksymalna moc naszego kociołka. Niby w instrukcji jest coś około 40W dla 16 kW. Ale chyba zapalarka potrzebuje trochę więcej.

Może ktoś wie jaka jest potrzebna maksymalna moc takiego zasilacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko kwestia zapalarki, jeśli psx-2 to musisz mieć ponad 1KW.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po analizie mocy, przy obecnych temperaturach, mam wrażenie, że przewymiarowałem dobór kotła. 180m², kocioł 16kW przy -20 pracuje z mocą poniżej 40%. Powinien przy takich temperaturach pracować z mocą 80%. I pewnie by 10 kW tak pracowało. Czy może ktoś ma kocioł 10 kW przy podobnym metrażu (około 180m²)? Pewnie dlatego nam większe zużycie pelletu? 

Nasuwa mi się pomysł z wymianą kociołka, lub instalacja bufora.

Ostatecznie dobuduję piętro i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wymień kocioł za 15k, to jest najlepsze rozwiązanie. Przy tym kotle przewymiarowanie nie stanowi dużego problemu bo potrafi on nisko schodzić z mocą, ale do tego postu powinni być odsylani wszyscy którzy chcą kupować na zapas. Zapotrzebowanie napewno by wzrosło gdyby kilka dni było takich mrozów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.