Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie ucieka. Ale chyba coś nie tak bo nabija na ręcznym tylko do 8 lub 9 Pa

I załącza się zawór. Czyszczenie za 8,5kg. Sprawdzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seles Kociołek wyłączyłem ręcznie. Wyczyścił się cały kocioł. O co chodzi? Nie mam pojęcia. Mam wrażenie że nie može osiągnąć ciśnienia.ale teraz nie widzę błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. Na wyświetlaczu wszystko jest ok. Brak komunikatów o błędach. A w zdarzeniach Czyszczenie Alarmy 1->2.

Brak błędów  zatuszowany?!

Dziś kompresor nie może nabić do 8Pa. Zobaczymy kiedy siądzie kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zauważyłem aby u mnie było mechaniczne czyszczenie. Może jest ale ja go nie nigdy nie słyszałem. U mnie było trochę dłużej trwające czyszczenie sprężarką.

Dziś odezwał się do mnie serwisant. Zadał kilka pytań. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mam nadzieję że to da się ustawić. 

seles a sprawdzałeś w trybie ręcznym do ilu Pa nabija u Ciebie kompresor? U mnie raz do 11, raz do 6 Pa.

Zobaczymy co serwis wymyśli. Dajmy trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie. Głupia awaria, usunięta w błyskawiczny sposób. Otóż odkręciła się, poluzowała nakrętka kontrującą, na sprężarce w zaworze. Efekty widzieliście. Błędy bo kompresor kask się dowiedziałem powinien dobić do swojej wartości. Niestety zawór regulacyjny sprężarki nie pozwalał, na osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia. Teraz wszystko jest ok. Błędy same zniknęły.

seles nie wiem dlaczego u Ciebie słychać czyszczenie mechaniczne. U mnie ten ślimak jest bezgłośny, a może niedokładnie spala się pellet. Albo jakaś inna przyczyna. Sprawdzałem u mnie ślimak obraca się prawie bezgłośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od tygodnia wszystko podłączone i grzeje, tylko spalanie duże, ale po przeliczeniu z oleju opałowego i tak wychodzi większa sprawność na pellecie. 

Ale do rzeczy. W popielniku  jest trochę spieków i sporo niedopalone go pelletu.

Spieki są kruche, w zasadzie taki popiół w kulce, ale niedopalony pelet jest już twardszy. Co robić? Tyle popiołu po spaleniu 260 kg. Pelet Laxå z Juli. Dostępny dla mnie bez problemu i atrakcyjny cenowo, następny w kolejności cena +20%.

IMG_20201206_083837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem według instrukcji, 6min, wyszło 1580 g. 

Ogrzewam ok 200m2, ale wszystkie rury idą w piwnicy nieogrzewanej i nie są jeszcze zaizolowane, więc w piwnicy też mam jakby ogrzewanie :), dom nieocieplony i stare okna, w piwnicy niektóre tylko z jedną szybą.

Edytowane przez kryzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że masz o 1/3 cięższy pellet niż inne RTB 16 kW. ( ok.1000- 1100 g)

Większość czasu pracuje twój kocioł na mocy 30-40 % tak więc wtedy też grzeje kotłownię i rury - twoje zużycie i niespalony pellet moim zdaniem wynika ze zbyt obfitego podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz te duże spalanie? Przeważenie możesz mieć dobre, to nie jest wyrocznia, czasami ręczna korekcja jest potrzebna. Zwiększając wydajność podajnika obniżasz podawanie, możesz trochę z tym pokombinować, będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eliks napisał:

A jakie masz te duże spalanie? Przeważenie możesz mieć dobre, to nie jest wyrocznia, czasami ręczna korekcja jest potrzebna. Zwiększając wydajność podajnika obniżasz podawanie, możesz trochę z tym pokombinować, będzie najprościej.

Zwiększając zwiększasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wyszło ostatnio 1580 i chcesz obniżyć podawanie to musisz iść w górę stopniowo, czyli np. 1650 i wtedy obserwujesz co się dzieje z temperaturą. Ale u Ciebie patrząc na popiół nie widzę takiej potrzeby, nie masz tam przecież niedopałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyciągnąłem popielnik i to co myślałem że jest niedopałkami faktycznie jest jakby tylko wegielkiem, brak w tym niespalonego drewna, poza tym są tylko na brzegu kupki więc są chyba tylko z czyszczenia. Na razie wpisze nowe przewazenie czyli 1460 i będę obserwował, jak coś się zacznie dziać to idę do góry, tak jak mówisz eliks czyli np.1650 itd.

Edytowane przez kryzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki to zazwyczaj nadmiar powietrza więc raczej idź w tą stronę i zejdź z dmuchawy.

Poza tym koło 30kg przy 0 stopniach w 200m nieocieplonym  domu to dobry wynik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie takie proste.
Zwiększając podawanie 6 min. następuje procentowy dobór dawki odpowiednio dla małej, średniej i 100 % mocy.
U mnie przy 1180 g wynosi 1,95  13,7 i 28,4 %

Zwiększając podawanie 6 min.  te wartości są zwiększane.

A poza tym w RTB v16 sonda lambda steruje dawką powietrza i nie można "zejść z dmuchawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne w jakiej wersji, zwiększenie wydajności podajnika zawsze zmniejszy podawanie, to przecież logiczne. To że następuje dobór dawki do poszczególnych progów mocy to też jasne, ale jak widać u @kryzio, on nie ma problemów z tym związanych. 

@kryzio przecież macie inne kotły, nie sugeruj się takimi rzeczami i nie kombinuj za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.