Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kroitzman napisał:

2. Błąd polegał na kalibracji nowej sondy wg procedur dotyczących sondy Denso i po nowej kalibracji sondy działają prawidłowo 

Czyli teraz jest ok. i sondy 15v działają prawidłowo ?

 

Godzinę temu, Kroitzman napisał:

@kanko nie chodzi o to czy kocioł ma odpowiednią moc, tylko że ciągle przez 24h , w każdą godzinę wciąga prawie  2kg pelletu 

Chodziło o to, że przy takim zapasie mocy nie miało to wpływu na jakość spalania {popiół}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kroitzman napisał:

@marszy

1. 170-180% to nie są błędy sondy ale korekcje od danych wyjściowych. Przyznaje 170% to trochę za dużo.

2. Błąd polegał na kalibracji nowej sondy wg procedur dotyczących sondy Denso i po nowej kalibracji sondy działają prawidłowo 

tu podgląd na jeden z nich.

https://v16.stokercloud.dk/#roksmar

3. Tak jak wspomniałem, twój dom jest energochłonny i każdy kocioł miałby spalanie na podobnym poziomie.

@kanko nie chodzi o to czy kocioł ma odpowiednią moc, tylko że ciągle przez 24h , w każdą godzinę wciąga prawie  2kg pelletu 

Muszę przyznać, że parametry pracy kotła bardzo się poprawiły i staje się powoli obiecanym mercedesem. Dwa dni temu zrobiłem jeszcze raz kalibrację pompy zgodnie z instrukcją wrzuconą przez użytkownika @heraket oraz jeszcze raz zważyłem pellet. Wczoraj natomiast widziałem, że serwis zmienił w ustawieniach moc wentylatora wyciągowego i mamy sukces. Korekcje zaczęły spadać. 

Wczoraj opróżniłem zbiornik na popiół i dzisiaj lub jutro sprawdzę stan popiołu. 

@Kroitzman:  W związku z tym, że lubię znać obsługę i działanie urządzeń z których korzystam, mam jeszcze kilka pytań. 

1) Czy mogę się spodziewać, że korekcje już zostaną na poziomie poniżej 150%?

2) Czy kalibracja, którą użytkownik @heraket, to jest ta nowa kalibracja o której piszesz?

3) Energochłonność domu i instalacji jest dla mnie sprawą jasną i z tym nie dyskutuję. Czy na ten moment zaizolowanie rur idących przez piwnicę da jakiś odczuwalny efekt w spalaniu kotła, czy raczej skupić się tylko na ociepleniu domu w najbliższym czasie? 

4) Z czego może wynikać ciągłe zabrudzanie się fotodiody? Muszę ją dosłownie co 3-4 dni czyścić, bo jest ciągle oblepiona pyłem z peletu. Myślałem, że to wina peletu i zmieniłem lavę na Olczyka, ale póki co nie widać różnicy. 

5) W przeciągu 1,5 miesiąca działania kotła wygrzebałem ok 10l sadzy z wyczystki. Czy to jest normalna wartość?

Póki co tyle ale pewnie jeszcze będę miał pytania/wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kroitzman napisał:

2. Błąd polegał na kalibracji nowej sondy wg procedur dotyczących sondy Denso i po nowej kalibracji sondy działają prawidłowo 

tu podgląd na jeden z nich.

https://v16.stokercloud.dk/#roksmar

Kocioł z linku jest kotłem podanym na wzór pracy ? jeśli tak to w zdarzeniach ilość błędów jest zastanawiająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnych błędów oprócz tych kilku prób odpalenia kotła spowodowanych brakiem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu? Masz szklaną kulę? Ja tam widzę brak opału, potem kilka prób odpalen gdzie na podajniku nie było pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę na wykresach tego kotła { nie jeden raz } a TY w wyobraźni ? gdy nie ma pelletu kocioł się wyłącza podając stosowny komunikat.

Pellet uzupełniono dzisiaj o godz.14.09

W dniu 9.01.2022 o 20:13, marszy napisał:

3) Doszedł kolejny problem: jak jest ustawione wykrywanie płomienia przez fotokomórkę, a nie sondę lambda, to często po czyszczeniu kocioł nie może się rozpalić. Dopiero powrót do sądy umożliwia rozpalenie.

 

Edytowane przez kanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 20:26, seles napisał:

cyt.:"Kalibrację sondy heraket dostał od nas z serwisu NBE.   Producent zaczął używać nowej sondy i  sprawa dotyczy tylko paru sztuk w PL z ostatniej serii produkcyjnej. Po prostu kalibrowano sondy do danej wartości a nie do poziomu o2. " - czyli sonda nie mierzy aktualnej wartości tlenu przy spalaniu ?

Analizując   witrynę heraketa na stokercloud cieszę się, że nie jestem jednym z właścicieli tych paru sztuk w PL - jak to wyregulować (dozowanie pelletu, korekcje O2 i wentylatora - ciekawe jak wygląda popiół )

 

W dniu 8.12.2021 o 22:53, Kroitzman napisał:

@seles po  pierwszym skalibrowaniu sondy nie trzeba nic dalej regulować, nie wiem skąd ten pomysł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kanko napisał:

Błędy kompresora, nieudane rozpalania { i to nie z powodu braku pelletu} ...

Tak, zabrakło pelletu w zbiorniku 1200 L. Klient odpalał kocioł bez napełnienia podajnika. Błąd kompresora z powodu wyciągnięcia przewodu pneumatycznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jednak moja kula działa lepiej niż Twoja @kanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz, tylko przyjrzyj się dobrze. Godziny braku odpalen to tam gdzie leży czerwona kreska, tam gdzie nie było pelletu a ty pewnie spojrzałeś na te wahnięcia temperatury myśląc że tam się odpalał i gasił. Otóż nie, tam foto świeci na 100%. Coś jeszcze chciałeś dodać?

Krótko, w/w godziny zdarzeń są tutaj

Screenshot_2022-01-13-18-51-06-37_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei :

- na wykresie nie są "wahnięcia temperatury" tylko o2

- czerwony wykres nie przedstawia "foto" tylko moc

- przed Twoim zaznaczeniem jak widać pelletu ubywało , później linia pozioma { poziom pelletu stały-np. godz.18.09} i po ręcznym uruchomieniu kotła poziom pelletu znowu spadał {bez dosypania pelletu do zbiornika.

jak tego nie widzisz to kup szklaną kule z dużym wzmocnieniem.zasobnik2.thumb.png.83a833f3cb7c3607fc2daf6a130bb584.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanko ja wiem co jest na czerwono. Mówię że foto leży bo sobie zrobiłem swój wykres. 

Screenshot_2022-01-13-20-27-40-41_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Jak widzisz foto leży, kocioł nie działa, widać (na żółto) wahnięcie temperatury. Wszytko wg wyrzuconej przez ciebie grafikę. 

zdarzenia.png.01a3c647984c18c053a587a470801fc0.png

 

Co do spadania ilości pelletu, nie potrafię powiedzieć jak to wygląda w Feniksie, bo jeśli nie ma lasera, między może porostu obroty ślimaka, stąd te zejścia, poza tym ta pikująca w dół kreska może być równie dobrze jakimś błędem. Nie domawiaj sobie dziwnych teorii bo wsystko już tutaj zostało napisane i udowodnione. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kroitzman napisał:

Tak, zabrakło pelletu w zbiorniku 1200 L. Klient odpalał kocioł bez napełnienia podajnika. Błąd kompresora z powodu wyciągnięcia przewodu pneumatycznego...

To jak z tym pelletem? i kilkunastoma błędami czyszczenia kompresorem {ile razy nastąpiło wyciągnięcie przewodu - sabotaż ? 🙂

19 minut temu, eliks napisał:

Co do spadania ilości pelletu, nie potrafię powiedzieć jak to wygląda w Feniksie, bo jeśli nie ma lasera, między może porostu obroty ślimaka, stąd te zejścia, poza tym ta pikująca w dół kreska może być równie dobrze jakimś błędem. Nie domawiaj sobie dziwnych teorii bo

21 minut temu, eliks napisał:

tutaj zostało napisane i udowodnione. 

 

Jak nie potrafisz powiedzieć jak to wygląda w Feniksie to tutaj zostało napisane i udowodnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanko, Szerloku, w ogóle nie znasz Feniksa, ale widzę, że nie przeszkadza Ci to w radosnej twórczości. 🙂

Co do alarmów kompresora. Kocioł posiada czujnik ciśnienia sprężonego powietrza, jeżeli nie nabije go w czasie,  wyrzuca ostrzeżenie x 4, przy 5 razie następuje alarm i wyłączenie kotła.  Tak więc tak jak w tym wypadku, była to  nieszczelność na łączeniu  przewodu, po prostu wypadł. Dla ścisłości kocioł nabija ciśnienie  tylko przed czyszczeniem. Kropka, 

 

Co do nieudanego rozpalania:

Sekwencja zdarzeń wyglądała tak

16:59 skończył się pellet

17:36 klient dosypuje pellet, ale nie napełnia  3m podajnika, ślimak jest pusty.

Do 18:47 próby ręcznego urchamiania, wymuszania rozpalania, Nie udaje się.   /powiadomienie serwisu

18:48 Napełnienie podajnika ręcznie, jednakże klient za długo  nacisnął przycisk i przesypał  pellet na palnik.

18:56 Ponowny start,  przy tak dużej ilości pelletu  zapalarka podgrzewa pellet ale go nie zapala, jak widać na wykresie   O2 spada na łeb i szyje.  W tym wypadku  należy zrobic procedurę wygaszania.  Po chwili  pellet się jednak rozpalił, co widać na wykresie, więc  kocioł został ponownie włączony.

 

Żeby zapobiec opróżnianiu do zera podajnika trzeba ustawić odpowiednio alarm żeby kocioł się wyłączał przy niskim poziomie pelletu z zasobniku

 

 

 

roksmar.png

Edytowane przez Kroitzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kanko napisał:

Kocioł z linku jest kotłem podanym na wzór pracy ? jeśli tak to w zdarzeniach ilość błędów jest zastanawiająca.

A ja tylko to napisałem a tu cała afera.

Watsonie a pozostałe błędy kompresora? aż do daty uruchomienia kotła ?

Pellet uzupełniono dzisiaj ok. 14..oo.{nawiasem zasobnik ma chyba 5000 kg? a nie 1200}

I na tym dla mnie koniec tego wątku.

 

31 minut temu, Kroitzman napisał:

17:36 klient dosypuje pellet, ale nie napełnia  3m podajnika, ślimak jest pusty.

zasobnik3.thumb.png.f034f88fcbcdc4f280dd959d8a55dabc.png

Edytowane przez kanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę jajko chce być mądrzejsze od kury, niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma afery ale muszę prostować bzdury które wypisujesz.

 Twój wpis o jakoby dużej ilości błędów wprowadza ludzi w błąd.

Zbiornik ma 1200 Litrów a nie kilogramów...

Parametr  o którym piszesz można ustawiać dowolnie. W tym wypadku klient chce wiedzieć czy spali 5 ton do wiosny.

Nie ma pozostałych błędów kompresora, od początku jest ta sama przyczyna. 

 

Zresztą  duński stokercloud jest jedynym takim narzędziem diagnostycznym dla kotłów w Polsce i to je wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sprostowanie bzdur które wypisałem.

Mam nadzieję że od przyszłego sezonu będę użytkownikiem Feniksa -jak nadal będą dostępne bez sondy 15v.

Podawanie za wzór kotła którego kilkanaście logów zaczyna się od słowa "błąd" niezależnie od jego przyczyny jest chyba błędem - nie ma innego kotła ? poza tym chociażby dzisiejszy {14.01.2022} wykres z ciągłym wygaszaniem i usiłowaniem właściciela do poprawek ustawień świadczy że nastawy chyba nie są optymalne i wzorcowe.

Dla mnie to koniec dyskusji na ten temat

Edytowane przez kanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy kocioł pod dany dom, tu masz  dom 2 x bliźniak 600m2  z dużą kubaturą. Kocioł został ustawiony optymalnie ale  że" wielu klientów wie lepiej " to już nie moja wina 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.