Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, seles napisał:

Proponuję także ustawić Max moc grzania CWU (%) np na 80%

Wiem co napisałem - podwójne gniazdka z bolcem są podłączane jednym zasilaniem w ścianie - naprawdę sprawdź próbnikiem - jeśli masz podłączony kocioł do pojedynczego to ok.

Stoję przy kotle i grzeje właśnie CWU. I nie widzę (zaczął od 39) aby grzał mocniej jak 80% przeważnie 74 do 77% mimo że przestawiłem na 70⁰C

Teraz, seles napisał:

Myślałem że masz kocioł 16kW

Bo mam ale w ustawieniach można ustawić. Moc Wyjściowa na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seles napisał:

Myślałem że masz kocioł 16kW

Bo mam ale w ustawieniach można ustawić. Moc Wyjściowa na 100%

Na chwilę wpisałem 250 kW. Kociołek zaczął wariować pellet sypie się non stop. 

A swoją drogą ciekawe zjawisko zaobserwowałem max temp na kotle to 65⁰C. Ustawiłem CWU na 70⁰C kocioł rozgrzał się na razie do 82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seles dzięki za pomoc i cierpliwość. Kiedyś jak ta dziwna i popieprzona pandemia się skończy trzeba by zorganizować "Zlot Użytkowników NBE" 

 

Właśnie wyskoczył komunikat Wstrzymanie temp. osiągnięta

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się dziwię bo w reklamach kocioł jest stale monitorowany przez serwis i ewentualne błędy powinny być przez nich korygowane.

Widzę, że nie tylko ja o tej godz. się rozkręcam- za chwilę znowu będzie wytyk że się kąpię o 2oo

Dobra zmniejsz temp cwu na 65 stopni , zmień nadwyżkę do zadanej kotła np na 10 stopni i tak jak pisałem max grzania cwu na 80

65+15 = 80 stopni osiągnąłeś powyżej 80 dlatego się wygasił

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest w ustawieniach bo nie mogę znaleźć.

3 minuty temu, seles napisał:

Widzę, że nie tylko ja o tej godz. się rozkręcam- za chwilę znowu będzie wytyk że się kąpię o 2oo

Olej to. Dziś wykąp się o 4⁰⁰.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz idę się kąpać. Temp CWU spadnie. Ciekawe jakie komentarze jutro będą.

Na jaką ustawić badwyżkę

Dobra 10

Tylko ja mam bojler 200l. Nie wiem czy ten parametr ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspani, wykąpani? To teraz powiem wam że pewnie łatwiej i czytelniej było by wam pisać na priv albo umówić się na jakimś komunikatorze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziś nas w domu nie było nas od ok. 10³⁰ ,planowany powrót 21⁰⁰. Dla testu wyłączyłem kocioł. Teraz mam niespotykane wskazania pozycji mieszaczy pogodówki. Wszystko otwarte na 100%.

Ponieważ nigdy wcześniej takiej wartości nie zaobserwowałem, chciałbym się dowiedzieć, czy u kogoś jest podobnie? Albo czy to jest normalne? Jak miałem włączony harmonogram grzania,to również nie pamiętam aby wszystkie mieszacze otwierały się na maxa.

 

Edytowane przez atomfx
Poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i być może koleżanki.

Nocne obniżenie temp.

W jakich godzinach działa? Czy można ustawić zakres godzin, z pominięciem np weekendów. Ma ktoś jakieś doświadczenia

 

Edytowane przez atomfx
Poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor działa, i działał. Tylko wyskakiwał błąd. Zgłosiłem do enecom, szybka reakcja, i już błędy nie wyskakują. 

seles a dokładnie gdzie ustawiamy, bo jakoś nie mogę tego namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę błąd podczas czyszczenia 3 - w zdarzeniach jest błąd - Error cleaning: pressure not reached within 2 minutes (stage 2 or 3)

W harmonogramie-masz ustawione nocne obniżenie na 10 stopni (dużo) w harmonogramie pogodówki dla każdej godziny powinieneś mieć opcje on off i właśnie -10

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seles masz rację. Są błędy i nie mam pojęcia skąd i dlaczego się pojawiają. Kompresor wyczyścił kociołek.

Jutro sprawdzę instalację elektryczną. Może tu jest jakaś przyczyna? Sprawdzę wszystkie połączenia na płytce w sterowniku może coś źle(albo wcale) nie dokręciłem.

Może znajdę sam. W każdym razie dostałem aktualizację i wczoraj chyba było O.K.

Godzinę temu, seles napisał:

W harmonogramie-masz ustawione nocne obniżenie na 10 stopni (dużo) w harmonogramie pogodówki dla każdej godziny powinieneś mieć opcje on off i właśnie -10

Masz rację proste i logiczne.hyba za bardzo jestem zmęczony. Za dużo emocji. A to za duże spalanie, a to źle coś po ustawiałem. A teraz jakieś błędy. Idę na szklaneczkę. Może coś jeszcze wpadnie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jeśli mówisz o reakcji Enecom i przesłaniu aktualizacji nr 176 - mylisz się to aktualizacja ogólna wysyłana przez Duńczyków wszystkim v16
2.Kompresor nie wyczyścił kotła ( Error cleaning: pressure not reached within 2 minutes (stage 2 or 3) - nie osiągnął ciśnienia, czyszczenie było tylko mechaniczne - odpopielanie ( mechaniczny odgłos pracującej szuflady
3.Kompresor w czasie nabijania warczy jak traktor i następują głośne wystrzały powietrza
4.Jeśli Tobie tylko buczy tak samo jak to podłączyłeś bezp. do prądu - to obawiam się że spaliłeś kondensator rozruchowy - drobiazg do wymiany.
5.Sprawdź u mnie w zdarzeniach od godz.11.oo do 11.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seles napisał:

W harmonogramie-masz ustawione nocne obniżenie na 10 stopni (dużo) w harmonogramie pogodówki dla każdej godziny powinieneś mieć opcje on off i właśnie -10

Masz rację proste i logiczne.hyba za bardzo jestem zmęczony. Za dużo emocji. A to za duże spalanie, a to źle coś po ustawiałem. A teraz jakieś błędy. Idę na szklaneczkę. Może coś jeszcze wpadnie do głowy.

3 godziny temu, seles napisał:

1.Jeśli mówisz o reakcji Enecom i przesłaniu aktualizacji nr 176 - mylisz się to aktualizacja ogólna wysyłana przez Duńczyków wszystkim v16
2.Kompresor nie wyczyścił kotła ( Error cleaning: pressure not reached within 2 minutes (stage 2 or 3) - nie osiągnął ciśnienia, czyszczenie było tylko mechaniczne - odpopielanie ( mechaniczny odgłos pracującej szuflady
3.Kompresor w czasie nabijania warczy jak traktor i następują głośne wystrzały powietrza
4.Jeśli Tobie tylko buczy tak samo jak to podłączyłeś bezp. do prądu - to obawiam się że spaliłeś kondensator rozruchowy - drobiazg do wymiany.
5.Sprawdź u mnie w zdarzeniach od godz.11.oo do 11.10

1. Myślałem że coś naprawiają

2. Nie mam pojęcia dla czego nie wyczyścił.

3. Dokładnie coś podobnego. Może nie warczy jakoś głośno.

4 kompresor startuje normalnie.

Sprawdzę jeszcze wieczorem. Jak wszyscy pójdą spać. Moje kochanie twierdzi że jej zimno. Trzeba poczekać przygotować się.

seles u Ciebie to wszystko pracuje jak u mnie na początku, wszystko było bajeczne. Poza zużyciem pelletu, ale to już naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.