Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Wypisałem kompresor i pokazuje błąd kompresora brak ciśnienia. I co podpiąć na krótko? Pewnie będzie działał. Sprawdzić czy się wyłączy kompresor czy tylko na chwilę?

Kompresor działa. Rozumiem że mam odpalić piec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal. Ale mimo wszystko wpiął bym sprężarke w płytę. L8 normalnie zamień zólto zielony z niebieskim. 

Niebieski pod N był. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka zaczęła wydobywać dźwięk buczenia i nie odpala się.

Ale żółto zielony mam wypięty przy wtyczce

 

 

Edytowane przez atomfx
Ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Mieliśmy sprawdzić czy nabija do pełna przy wpięciu do gniazdka. Podepnij z powrotem w płytę główną. Chodziło mi jak miałeś wpięty w płytę niebieski i zielono żółty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamianie kompresor nie reaguje.

Nie robiłem ale jeżeli kompresor tylko buczy tzn że system nie na znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odruchowo uruchomiłem kociłek. Po około 4 sek.bprzypomniałem sobie że po czyszczeniu nie podpisałem zasobnika do palnika, wyłączyłem kociołek, sprężarka odpaliła.i się czyści.

Zobaczymy czy wyskoczy błąd. Szampan schłodzić?

I nie ma błędu!!! Składam wszystko do kupy.

A ta korekta pelletu do czegoś mi potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seles wypiąłem kompresor z płyty na krótko pod zasilanie inna wtyczka i kostka.

seles kolega podpisz pomaga zdalnie. Jego doświadczenie i wiedza w tym zakresie są dla mnie cenne. Czasem zadaje dziwne pytania i dziwnie kombinuje, ale z kąd on ma wiedzieć co dany koleś z drugiej strony robi i czy aby na pewno wie co robi. Ja ogarniam hydraulikę w stopniu dość dobrym. I nie raz zdarzało się że jeździłem i przerabiałem instalację po "szwagrach znawcach" twierdzących że wszystko wiedzą. Szpan przed rodziną. 

A z tą wtyczką to pewnie pospisz sprawdzał czy nie zamieniłem przewodów. Na elektryce to znam się tyle o ile, miło że ktoś podczas pracy mnie kontroluje. O błędy nie trudno.i najważniejsze. Nie mam awarii.(na razie)

Edytowane przez atomfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wtyczką to wierz mi wiem co napisałem - chodzi o to że podwójne gniazdka mają to do siebie, że podłączając wtyczkę do "górnego" zamiast "dolnego " zmienia się zasilanie na płycie tam gzie L wtedy jest N.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. L i N i PE powinny być w tym samym miejscu. Chodzi o wtyczki trzy pinowe. 

Choć pewnie chińczyki teraz robią takie rzeczy, że możesz mieć rację. Ale ja osobiście się z takim czymś nie zetknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seles czy próbowałeś zwiększyć moc kotła na maxa. Chodzi mi o to czy warto. Np. przełącza siięé na CWU grzeje na maX. 25kW a po nagrzaniu CWU i tak przeważnie moduluje na niskich obrotach..

 

 

 

1 minutę temu, seles napisał:

Sprawdź próbnikiem każde gniazdko podwójne z bolcem - jeśli na jednym jest L  z lewej strony to podłączając wtyczkę do drugiego w przewodzie który był L będzie N. I to nie tylko chińskie gniazdka ale wszystkie

No gniazdko podwójne pokojowe, masz rację. Gniazdko techniczne natynkowe, nie masz racji.

Przy kuchence mikrofalowej tv czy jakimś innym urządzeniu domowym nie na to żadnego znaczenia. Ale są urządzenia np kotły. Pompy ciepła i inne urządzenia techniczne( najczęściej sprzedawane bez stryczek) dla których ma to znaczenie i dla tego nigdy nie widział gniazdka technicznego z odbiciem lustrzanym, zawsze są to gniazda połączone jakby jedno obok drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie na 25 kW ?

Pisałem Tobie abyś zwiększył różnicę powyżej w menu kotła np. na +15 - nie powinien się wtedy wygaszać po nagrzaniu CWU.

Proponuję także ustawić Max moc grzania CWU (%) np na 80%

Wiem co napisałem - podwójne gniazdka z bolcem są podłączane jednym zasilaniem w ścianie - naprawdę sprawdź próbnikiem - jeśli masz podłączony kocioł do pojedynczego to ok.

Pisałem np o takim https://allegro.pl/oferta/quadra-gniazdo-podwojne-z-uziemieniem-bolcem-7706104232

Wtedy z lewej strony jest L, przekładając wtyczkę następuje zamiana w zasilaniu np. kotła.

Niektórzy, także ja mam zasilanie kotła z takiego.

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.