Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie


Keja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy posiadam piec na pelet metal fach 20kw smart bioo efect pierwszy sezon grzewczy od października do kwietni 7 ton gdzie był ustawiany 3krotnie przez serwis dom 140m ocieplony 15  styr i strop 10 podlogowka steruje mi siłownik temperatura wody 29:30 c a w domu było 22c czy to normalne spalanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem ton to ja spaliłem w dwóch kotłach ogrzewając dom 10 na 10m z zewnątrz parter piętro poddasze i tunel foliowy 140 m kwadratowych gdzie na dom poszło około trzech ton a resztę pożarł tunel .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozdzielone kaloryfery i podłogowke? Daj jakieś zdjęcia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 13:00, eliks napisał:

Jak masz rozdzielone kaloryfery i podłogowke? Daj jakieś zdjęcia instalacji.

Kaloryfer zawór 4 drogowy na podłogę miałem 3 drogowy ale hydraulik stwierdził ze ma zimy powrót i założył tez 4drogowy z popka przewał ze powrót mam 10c różnicy na tep zadanej 

9D34000E-7E2A-48DC-A041-A0C82871F5C6.png

C2EBD181-144C-4AA9-A13F-3BE5494867A1.png

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d na podłogę był ok, wystarczyło powrót wpiąć tak, żeby wchodził do powrotu z kaloryferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eliks napisał:

3d na podłogę był ok, wystarczyło powrót wpiąć tak, żeby wchodził do powrotu z kaloryferów.

W spalaniu nic to nie zmieniło  nie mam zaworu zwrotnego na cwu i zastanawiam się czy dołożyć czy to coś zmieni tez w spalaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Keja napisał:

Nie mam miejsca żeby dostawić bufor taki mi hydraulik doradził piec ... podłogówki mam 70m ponad i 6 kaloryferów ale palone pierwszy sezon czyli nie ma co liczyc  na mniejsze spalanie 

Jak się popieści to się zmieści. A za ścianą w jakimś pomieszczeniu bufora nie dostawisz. Jak pierwszy sezon to może i mury nie wygrzane były i podłoga słabo zaizolowana albo trochę się jeszcze wygrzewała. Ale jak przy tak wiosennej zimie tyle poszło to kosmos. Przy buforze i dobrze zaizolowanym domu powinno iść 20 kg na 24 h. max.

Hydraulik Ci doradził bo miał na tym cudzie techniki największe marże - jednym słowem  zarobił najwięcej. Mam bardzo bliskiego znajomego który na Defro ma 50% marży od ceny katalogowej i montuje tego bez liku. Poza tym Metal fach ma serie kotłów na palnikach Pellas tylko nie wiem czy Twój jest wyposażony w takowy palnik. Jak tak to OK jak na firmowym to kicha.

Jedyne co Cię kolego ratuje to tak jak pisał @Gonzo19. Kocioł się odpali 2-3 razy na dobę i spokój. Chyba , że nowy dom dziurawy to inna sprawa , ale tego nie zakładam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tak się wydaje że u kolegi kocioł pracował na okrągło bez postojów z cudowną modulacją żeby zapewnić podłogówce stały dostęp do ciepła i tak sobie pobierał pellecik a przy okazji sprawność ze spalonego pelletu nie za bardzo odebrana przez kocioł, inaczej pellecik się sypie a ogień z tego taki sobie . Może autor się pochwali jak ten kocioł prowadził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 14:59, Kordjano napisał:

Mnie to tak się wydaje że u kolegi kocioł pracował na okrągło bez postojów z cudowną modulacją żeby zapewnić podłogówce stały dostęp do ciepła i tak sobie pobierał pellecik a przy okazji sprawność ze spalonego pelletu nie za bardzo odebrana przez kocioł, inaczej pellecik się sypie a ogień z tego taki sobie . Może autor się pochwali jak ten kocioł prowadził .

Piec na dobę rozpalał  się gdzieś 26 razy histereza 7c zadana 65 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o wiele za dużo powinieneś doraźnie spróbować histerezy kotła 22 , 25 st i zadanej 70 st do 75 st jednak najlepiej w twojej sytuacji jak wyżej koledzy sugerują bufor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Keja napisał:

Piec na dobę rozpalał  się gdzieś 26 razy histereza 7c zadana 65 

To co Ci napisał Kordjano zniweluje Ci ilość odpaleń kotła. Zastosuj się do tego. Będzie Ci nadal taktował bo masz za duży kocioł, ale coś tam pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Ci napisał, ja się z tym zgadzam. 20kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym ociepleniu i prawidłowo wykonanej instalacji nie powinien przekroczyć 3t

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Keja napisał:

To jak bym miał mniejszy piec ile może spalić na taki dom np ? Na dobę 

Na dobę to różnie bywa mnie przy minus 20 st to 30 kl pochłaniał przy lekkim mrozie w nocy i paru stopniach powyżej zera w dzień około 18 kl jak pogoda lekko wiosenna 12 do 15 kl wszystko to wraz z cwu suma sumarum tej zimy okoo 3t poprzedniej 2. 5 tony ale miesiąc najchłodniejszy paliłem wieczorkami drewnem a jeszcze wczesniejszej zimy 3.5 tony . Temperatura utrzymywana na poziomie 22 st na noc od 22 do 6 rano 21.5 st wole nieco chłodniej do spania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę zdjęcie wnętrza kotła, nigdzie nie widać RCK, ile metrów ma komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 17:16, reded napisał:

Poproszę zdjęcie wnętrza kotła, nigdzie nie widać RCK, ile metrów ma komin?

Komin ma gdzieś ponad 6 m przy paleniu strasznie rura od komina jest gorąca nie idzie jej dotknąć .. jakie macie ustawienia dmuchawy 

F2E34334-5E58-467F-92AE-BAD7417779D9.png

Piec ma słaby wymienił ciepła tak zwane literę Z duże straty w komin wali

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Keja napisał:

,,, Piec ma słaby wymienił ciepła ,,,

Nie mam czasu szukać w sieci DTR tego kotła.
Możesz wyszukać i wstawić przekrój wymiennika i paleniska Twego kotła.

Sprawność wymiennika ciepła w kotle na paliwa stałe, zależy przede wszystkim od zminimalizowania warstwy laminarnej spalin.
To samo dotyczy warstwy laminarnej wody w wymienniku ciepła. Tu jedynie szybkością przepływu wody możemy regulować sprawność odbioru ciepła.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma...

@samborowi o tą wyczystkę  chodzi

image.png.5675cbe8c4d9bd96fa1792f1f36f6d50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Nie mam czasu szukać w sieci DTR tego kotła.
Możesz wyszukać i wstawić przekrój wymiennika i paleniska Twego kotła.

Sprawność wymiennika ciepła w kotle na paliwa stałe, zależy przede wszystkim od zminimalizowania warstwy laminarnej spalin.
To samo dotyczy warstwy laminarnej wody w wymienniku ciepła. Tu jedynie szybkością przepływu wody możemy regulować sprawność odbioru ciepła.   

 

9E4F1F16-9066-45B4-89DF-A73CE4052987.png

6 minut temu, sambor napisał:

To niech uchyla, tylko rozsądnie, aby się nie zatruć.

Jak będzie dawać efekt to kupić RCK do tej wyczystki

Czy to coś da jeśli nadmuch mam większy wali całe ciepło w komin i szybko dobija temperaturę zaś zmniejszę nadmuch do 17 to duZo sadzy siedzi w kotle ale nie wali takiej tepraturh w komin z tego co ja wnioskowałem i widziałem a co by miało dać to ze ja uchylę to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.