Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik wyrównawczy


krjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiedzcie proszę, co autor miał na myśli podłączając mi zbiornik w taki sposób?? Rura z dołu idzie od zasilania z kotła, ta z lewej idzie do kanalizacji. Ostatnio układ bardzo często się zapowietrza, a ja na przemian dolewam wody do układu i ją upuszczam, tzn. sama się upuszcza. 

Jak mam to prawidłowo podłączyć? - układ pracuje w systemie otwartym.

z góry dziękuję. 

IMG_4633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć korek na górze naczynia. Teraz jak dopuszczasz wody i dojdzie do przelania, to robi się lewar i woda jest wyciągana z naczynia i układu. Ewentualnie napełniaj bardzo,bardzo powoli.

Ogólnie do przeróbki to naczynie. Nie wolno Ci zostawić go w takim stanie na zimę, bo zamarznie naczynie lub rury do niego podpięte. Obowiązkowo na kotle zawór bezpieczeństwa 1,5 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie zostawię na pewno tego w takim stanie na zimę, generalnie wszystko było owinięte grubą warstwą wełny mineralnej, dziś się dobrałem do tego naczynka bo dziwiło mnie właśnie do zlewanie dużej ilości wody.

Planuje przerobić to wraz z wymianą naczynia z właściwymi przekrojami króćców i znieść niżej do kotłowni gdzie nie będzie konieczności ocieplania. 

wracając do podłączenia to: dół rura od zasilania, góra odpowietrzenie, lewo rura spustowa? będzie to prawidłowo czy coś przy okazji zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać,tak jak koledzy wcześniej pisali rury stalowe 1" lub Cu 28mm
.db9581d9269b7e7c66370dfffae437e8.jpg&key=b69b56707ef81acfa71344f28ae82bbd9e07d1bf00480478c1f89ae91f05bb1e

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krjacek napisał:

Planuje przerobić to wraz z wymianą naczynia z właściwymi przekrojami króćców i znieść niżej do kotłowni gdzie nie będzie konieczności ocieplania. 

To zły plan . Ono ma być najwyżej z całej instalacji a nie gdzie mu cieplej . Około pół metra nad ostatnim grzejnikiem i to jest minimum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan nie jest zły, tylko wymaga dodatkowej pompy oraz wymiennika płytowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia- napowieyrzenie ma być wyciągnięte ponad poziom przelewu żeby się przez fajkę woda nie wylewała. 5-10 cm spokojnie starczy

Z tego co piszesz wynika że kotłownia na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne i piętra nie ma i to zasobnik CWU jest najwyższym punktem instalacji a nie grzejnik? Wtedy ok ale te 30 cm to wymagane minimum (od góry zasobnika do dna naczynia). No i ważne czy naczynie jest prawidłowo połączone z kotłem - czy na rurze do naczynia nie ma zaworów i pomp

Edytowane przez hajtaler428
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piętra nie ma, kotłownia i mieszkania na jednym poziomie. Najwyżej zawieszony grzejnik jest w łazience, wisi trochę niżej niż bojler.
Zaworu i pomp nie ma, wyjście na zbiornik jest trójnikiem poniżej pompy.

Ale moze jednak jak mam możliwość to zostawię zasobnik na poddaszu i zaizoluje od mrozu.

dziekuje koledzy za doradztwo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można!!! Stal 1" lub miedź 28mm. I tych materiałów i średnic się trzymaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przypomnieć dwa razy niż raz ma zrobić źle

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.