Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, pospisz napisał:

Robiła zwarcie i spaliła płytę a nie chcący od odkrecania imbusa pękła. 

Dużo prądu to może zjadać ? Jeszcze minimum miesiąc muszę tak pociągnąć... No i będę musiał zamontować nowy oryginał przed przyjazdem serwisanta ?

 

Edytowane przez Kokon89
Jaki może być koszt takiej płyty gdybym chciał wymienić ją na własną rękę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić triaka w plycie za parę groszy na trochę mocniejszego. Dlaczego taki problem z tym serwisem. Przyjedzie wstawi nowe, odda stare części do głównego serwisu i po problemie. 

Płyta kosmos 1400 zł. 

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pospisz napisał:

Trzeba wymienić triaka w plycie za parę groszy na trochę mocniejszego. Dlaczego taki problem z tym serwisem. Przyjedzie wstawi nowe, odda stare części do głównego serwisu i po problemie. 

Oj, chwilowo nie chcę pisać o co chodzi z wzywaniem serwisanta.

A ten triak ciężko będzie zlokalizować ? Lutownicy się nie boję a zależałoby mi na szybkim i bezbolesnym zażegnaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tym trakiem w Ferroli Pro12, nie czekałem na serwis i sam wymieniłem. Nie wiem jak długo u mnie grzała ta grzałka nonstop (myślę, że coś koło 10 dni napewno) ale rachunek za prąd z 250zł skoczył do 460zł. Teraz po usunięciu awarii zużycie prądu w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe żeby tyle zjadła zapalarka

Na starcie więcej ale później około 300w

Przemnożyć przez 24h i 10 dni daje 72kWh czyli jakieś 40 zł

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że triak ma mieć parametry 800V 8A a lepiej kupić 800V 12A ? Tylko jaki ma być prąd bramki bo to jest jeszcze trzeci parametr podawany przy triakach w sklepach elektronicznych jak widzę i nie wiem jaki wybrać a chciałbym jak najszybciej zamówić.

Zamówiłem taki:

TRIAK

Będzie ok ?

Edytowane przez Kokon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 17:39, KarolBl napisał:

Niemożliwe żeby tyle zjadła zapalarka


 

No niestety tyle zjadła, nie wiem czy chodziła 10 dni czy 20, napisałem 10 bo tyle przypuszczałem, nie liczyłem dokładnie ale rachunek za prąd nie kłamie. Nic innego mi nie zużyło tego bo po wymianie triaka zużycie wróciło do normy. To był mój rekord "prądowy" a używam też innych grzałek do innych celów i tyle nie nakręciły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Ferroli biopellet pro 18kw. Co jakiś czas (czasami codziennie) wywala błąd 03. Piec jest po wymianie zapalarki, płyty głównej i silnika. Leci na ustawieniach fabrycznych i moc na auto. Przy 03 komora zasypana pelletem. Zakładam że jest problem przy którymś rozpaleniu.. jakieś sugestie? Mam go już po dziurki w nosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bazyleusz100 napisał:

Czyli co? Pozostaje tylko termostat pokojowy? Kocioł pracuje bez przerwy w trybie normal. Miałem nadzieję że histereza pozwoli mi zaoszczędzić choć trochę opału.

Przy termostacie pokojowym będzie też oszczędności tylko mniejszy komfort cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bazyleusz100 napisał:

Czyli co? Pozostaje tylko termostat pokojowy? Kocioł pracuje bez przerwy w trybie normal. Miałem nadzieję że histereza pozwoli mi zaoszczędzić choć trochę opału.

Jeśli chcesz zakładać sterownik to mam do odsprzedania nówkę Ferroli Ecosmart wersję z WiFi. Sterujesz piecem z dowolnego miejsca przez internet. Leży w szufladzie i się kurzy. Jest teraz ciężko dostępny, mogę odsprzedać taniej niż cena katalogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.