Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani kocioł HG.


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kurak napisał:

Ten kocioł robią z blachy czy z papieru?

Korpus robią z blaszki 3mm i to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ryni napisał:

Korpus robią z blaszki 3mm

Na pewno robią zgodnie z normą a norma podaje wyraźnie gdzie jaka blacha849194007_grubocianekkota.jpg.0e0dc49a9da9a055c8e5357f76ff11fe.jpg

Z tabeli wynika że blacha 3mm może być w pewnych miejscach kotła, a wg mnie przegięciem jest pisanie przez niektórych producentów o blachach 6mm lub więcej albo blachach z tzw stali kotłowej- którą się źle spawa i jest potrzebna w takim kotle jak umarłemu kadzidło lub jak świni siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG klękają albo "komorze zgazowywania" albo w komorze spalania.

Nawet najlepszy spaw nie wytrzyma długo obciążenia termicznego gdy płomień prosto na niego uderza z palnika.

Nawet najlepsza blacha nie wytrzyma w tak korozyjnym kondensacie jak ten ze spalin spalanego z drewna. 

Komora musi być tak skonstruowana że płomień uderza w szamot i do tego może się dopalic w takim środowisku. Rozwiązania z uderzeniem na drzwiczki  są słabe.

Muszą być ekrany w komorze a najlepiej jeszcze izolacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 09:55, Kurak napisał:

Koszt bufora to w moim przypadku pojechanie do wuja ,danie mu na flaszkę i wspawanie przyłączy.

Czytałem ten temat o MPM i miało być tak kolorowo,  zachwalali , że nic nie trzeba przerabiać, gościo kupił to z kotłowni nie mógł wyjść. Więc napewno nie kupię tego kotła.Po za tym ktoś wcześniej pisał, że przerabianie kotła jest nielegalne.

 aha , tak wyspawasz bufor za flaszke a laddomat za 2.5 tys zł ew sterowniki pompy i zawory 4d + montaż przez hydraulika to zrobisz za 200zł....  chcąc zainstalować bufor muszisz wydać dodatkowe 4 tyś zł i nie ma luja we wsi.   

pozatym nie kupisz żadnego realnie dobrego kotła hg za 10 tyś zł .  Coś w miare można szukać w okolicach 15 -20 z montażem. czyli lepiej kup sobie automat na ekogroszek czy tam pelety i daj se siana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mikkei napisał:

 aha , tak wyspawasz bufor za flaszke a laddomat za 2.5 tys zł ew sterowniki pompy i zawory 4d + montaż przez hydraulika to zrobisz za 200zł....  chcąc zainstalować bufor muszisz wydać dodatkowe 4 tyś zł i nie ma luja we wsi.   

pozatym nie kupisz żadnego realnie dobrego kotła hg za 10 tyś zł .  Coś w miare można szukać w okolicach 15 -20 z montażem. czyli lepiej kup sobie automat na ekogroszek czy tam pelety i daj se siana.

 

Żadnych pomp czy tam innych nowoczesnych zbędnych pierdół nie będę montował.

Znajomy hydraulik zamontuje mi to za 200zł.

I po co mam kupować pelet  czy ekogroszek jak mam swoje drewno?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kurak napisał:

Żadnych pomp czy tam innych nowoczesnych zbędnych pierdół nie będę montował.

Oczywiście, zrób tak po co te "pierdóły" jak można spalać ze sprawnością 30% i rozpalać co 12h lub palić w trybie ciągłym- masz przecież własne drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kurak napisał:

Żadnych pomp czy tam innych nowoczesnych zbędnych pierdół nie będę montował.

No cóż, będę Ci kibicował, bo obecnie zbudowanie instalacji grawitacyjnej bez dodatkowych "pierdół" wydaje się być niemal niemożliwe, ale może w końcu ktoś to zrobi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie chodzi tylko o niemożliwość, ale cenę grubych rur na instalacje grawitacyjną, która zapewne jest wyższa o wielokrotność ceny pompki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście że ceny kotłów HG. tych z prawdziwego zdarzenia są wyższe niż ceny kotłów na inne paliwa.

Kocioł HG z prawdziwego zdarzenia to jakby powiedzieć  król kotłów, na ryku mało jest producentów oraz samych kotłów, a ceny po 8-10tys € za sam kocioł to norma, do tego jeszcze trzeba odpowiedniej instalacji w kotłowni.

Więc dyskusje na temat czy z pompką czy bez są po prostu żałosne, na razie dyskutujemy nie o kotłach HG ale o utylizatorach drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajnosci z cenami w euro, ale 15-20tyś zł za kotlownie hg to takie optymalne minimum.

Metal fach w 3kw tego roku wypusci kociol ds pod drewno semax opti do 40kw. Papiery badziewne jak w mpm ds 14, czyli ledwo sie lapie na ed i 5klase.

Może to bedzie łatwiejsze do opanowania od rozpedzonego hg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HarryH napisał:

To chyba nie chodzi tylko o niemożliwość, ale cenę grubych rur na instalacje grawitacyjną, która zapewne jest wyższa o wielokrotność ceny pompki. 

Nie chodzi o ceny grubych rur tylko o to by instalator zarobił wciskając pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Trx9 napisał:

Metal fach w 3kw tego roku wypusci kociol ds pod drewno semax opti do 40kw.

I w tym wszystkim znowu jest jeden haczyk

Cytat

Drewno opałowe – polana (szczepy) grabu o wilgotności Wc=15-20%

To jeszcze gorzej niż w MPM-e DS14kW w nim można chociaż spalać drewno liściaste, a w SE MAX-ie tylko grab, tak jest w certyfikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by nazwać miejscowe ogrzewanie podłogowe haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  ja też  szukam kotła  na drzewo ,ale wychodzi na to że , mój stary żubr  nie jest taki zły .Po przeczytaniu  różnych wątków  na forum  jeszcze się  wstrzymam  z zakupem  . Może  w  końcu znajdzie się jakiś kocioł na drzewo  do  którego wystarczy po prostu załadować  do pełna  i zamknąć i cała filozofia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kurak napisał:

Nie ma papieru na 5 klasę.

Jak kupisz kocioł i zamontujesz go bez buforu i bez tych (wg ciebie) zbędnych rzeczy to i tak 5 klasy mieć nie będziesz.

 

Swoją drogą ten temat po raz kolejny pokazuje jak sami ludzie w dupie mają nawet w miarę czyste spalanie, jajca wywalone, ma działać tak jak działało przez 50 lat a wszystko inne mam w dupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.