Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekoenergia okrągła na ekogroszek


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma za co dziękować . Zobaczyłem opisalem I tyle . Jeśli możesz to wstrzymaj się może ktoś się wypowie i doradzi . Tez podpytaj o konkrety tego gościa . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz teraz ten palnik ? Co mu dolega że kwalifikuje się do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ciekawie to wygląda na foto :) dwa rzędy nawiewu , wiem że niektóre koronki mają tak pod 5 klase robione . Ale zaś remontować i szukać części też czasem ciężko jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 17:41, HarryH napisał:

Jak palisz 4.5 t/rok, to potrzebujesz 12kW. Nie lepiej kupić porządny kocioł z papierami, bo przy podejściu Twojego majstra może wcale nie być droższy, a żaden urzędnik nie wlepi Ci nakazu wymiany za rok.

Sorry że nie na temat, ale zainteresowała mnie ta wypowiedź. W tym sezonie (pierwszym z ekogroszkiem) też spalę 4,5-5t, mam kocioł 19kW. Skąd pomysł na 12kW? Metraż mam podobny jak autor tematu, może trochę więcej grzejników, dom nieocieplony. Po sezonie zamierzam zakleić część otworów w płytce palnika, aby miał 15kW.

Posiadam kocioł z SV200 i wracając do tematu też taki mogę generalnie polecić podobnie jak @Kijasr, ale na pewno będzie to droższa zabawa niż wymiana palnika z pomocą znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia - ja tyle spalam w kotle 9kW, a na 100% pracuje tylko w czasie grzania wody.

Matematycznie - 12 kW to 2 kg/h dobrego wegla spalonego z dobra sprawnoscia. Wiec jesli w najwieksze mrozy spalasz mniej niz 50kg/dobe - 12 kW wystarczy. A mniejszych to w sumie i tak juz nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrągły żeliwny jakoś się specjalnie nie przyjął, temat nie jest rozwijany

To typowa fajka oparta o tzw kolano w którym paliwo jest zagęszczane. Tyle,że to całe z żeliwa.

 

Ekoenergia w ostatnim czasie zmieniła swoje kwadratowe pod wymogi klasy 5ej, wszystkie paleniska zostały podniesione, wyższe są komory powietrzne.

Pytanie jak długo równolegle będą jeszcze dostępne stare zwykłe odlewy pod 3klasę potocznie mówiąc.

 

Ten drugi palnik to obrotowy AZPP-25 na dwóch rzędach otworów chodzi dobrze. Obrót zewnętrzny wahliwy tego pierścienia, który widać na górze. Między tym pierścieniem a niżej położonym odlewem sa dysze powietrza wtórnego. Palnik z niepełnym zwojem od strony kosza (ciszej chodzi) oraz na przeciwzwoju wypiętrzającym i trójniku zamiast kolana. To trawi szersze gamy paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napal na fabrycznym. Nie widzę potrzeby wiercenia 3rzedu, jakbyś zrobił za nisko otwory, to spieczone paliwo w formie kluski mogłoby już wychodzić z głębi palnika. Dla trafienia z kolejnymi wierceniami to by trzeba takich koronek z 5-6 ,bo zamiast polepszyć, można popieprzyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pieklorz napisał:

bo zamiast polepszyć, można popieprzyć... 

Kierując się tym cytatem :) nie ma co kombinować . 

Dodatkowe otwory to nie konieczność . Jest taka możliwość w razie czego ( był chyba temat tu na forum ) . Tylko co oznacza AZPP-25 . Jeśli te 25 to jego moc to czy nie będzie za wieki . 

Czy teraz nie lepiej pomyśleć o remoncie palnika . Koronka wygląda ciekawie , tez wygląda na moc około 18 kw . I czy A czy I w ogóle czy :) . Zrobić remont i mieć spokój . Nie martwić się tym że przy cieplejszych dniach ma się do opanowania krowe . Tu byłby kilka kw mniejszy palnik co za tym idzie dało by rady niżej zejść z jego mocą . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się, jeszcze przed chwila chciałeś go wiercić do zwiększenia mocy a teraz piszesz,że za wielki....

 

Nazwa jak nazwa, koło 25kW to nie leżało, to takie 18-20kW na stanowisku max.

Odpowiednik takiej rodziny pps 17-25 z taką średnicą wyjścia na paliwo oraz taką średnicą paleniska

Tyle,że zamiast kolana -trójnik , a dół pod żeliwem stalowy, aby nie odgazowywało na raz za dużo paliwa i aby mocno wstecz nie przenosić wyższych temperatur i nie koksować paliwa.

 

Krótko mówiąc dość solidna retorta standardowej wielkości stworzona parę lat wcześniej i tyle.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 18:23, FAFAŁ napisał:

Z opcji dwa da się więcej wydysic mając wiertlo fi 6 :) 

To napisalem I nie widzę tu nigdzie uporu w strone wiercenia . Można jak była by potrzeba zrobic więcej otworów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o palnik AZPP to ja go mam. Spaliłem  nim całego tira węgla różnej maści: od miałów kiepskiej jakości do dobrych ekogroszków . Jednym słowy spisuje się świetnie. Bez żadnych przeróbek i ani jednej awarii. Obecnie pale miałem kolumbijskim 25Mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.