Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowa Lista Przebojów


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

I to były fajne czasy :) Koncertowe utwory zawsze były lepsze :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna nutka :)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzisiaj w tym rytmie....  

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, że jestem staruchem, i konserwatystą :)

Ma dziewczyna swój styl, i cudowny wokal :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego @pochłaniacz dziękuje za przypomnienie zespołu Sztywny Pal Azji.

To także moje wspomnienia. 
Gdy utwór "Wieża Radości Wieża Samotności" promieniował na falach eteru, ja miałem w wtenczas prawie trzydziestkę.


Daria Zawiałow.

8 godzin temu, pochłaniacz napisał:

,,, Ma dziewczyna swój styl, i cudowny wokal :)


Pamiętam jak w byłej Trójce, był wywiad z Darią i w trakcie wywiadu z głośnika popłynęła piosenka Wojciecha Młynarskiego Jeszcze w Zielone Gramy, w dramatycznej interpretacji Darii.
Ciarki na skórze.  

Przez kolejne grudnie, maje człowiek goni jak szalony
A za nami pozostaje sto okazji przegapionych
Ktoś wytyka nam co chwilę
W mróz czy w upał, w zimie, w lecie
Szans niedostrzeżonych tyle
I ktoś rację mam, lecz przecież

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany
Jeszcze wiosenne deszcze obudzą ruń zieloną
Jeszcze zimowe śmiecie na ogniskach wiosny spłoną


Mówiąc szczerze, to tekst tej piosenki dotarł do mnie dopiero, gdy życia mi już sporo ubyło.


Darie Zawiałow niebawem, usłyszymy w Radiu 357. Poprowadzi tam własną autorską audycję.


Wybrałem jednak ten utwór w interpretacji Macieja Maleńczuka.


Jak już jesteśmy w takim nastroju wspominkowo-przedświątecznym, to z mojej strony jeszcze dwie muzyczne interpretacje.
 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńczuk to bardzo kontrowersyjna postać. Osobiście nie lubię faceta, ale jego twórczość już tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was takim oto wzniosłym utworem .

A tu znalazłem świetny kawałek z moich lat małoletnich , nie słuchałem tego bardzo dawno . Założyłem słuchawki na uszy i mam ciary polecam .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wigilia Wigilii świąt Bożego Narodzenia.

Z mojej strony to taki mały falstart i na dodatek nie filmowo, ale trochę muzy będzie.
Chciałem dziś zaproponować i zapoznać szanownych forumowiczów z dziennikarzem, który niedawno otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2020.

Dariusz Rosiak i jego wywiad, który ukazał się dzisiaj z dominikaninem, doktorem teologii, historykiem idei, mediewistą, kaznodzieją Pawłem Krupą.


O czym rozmawiać w przededniu Wigilii po tak trudnym, smutnym, dla niektórych tragicznym roku?
Jak to o czym?
O nadziei! Boże Narodzenie to, jak sama nazwa wskazuje, święto nowego życia.
Nowego, czyli tego, którego jeszcze nie było – nie tego, które znamy.


źródło:
 https://raportostanieswiata.pl/2020/12/23/raport-o-stanie-swiata-23-grudnia-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie świątecznego czasu, wigilii z białym obrusem na sianie, z szopką i kolędami :)

Kolędy po naszemu - https://www.youtube.com/channel/UCNzTPEPK9mjpFxmsMWsqDiQ/playlists (to moje tegoroczne odkrycie, świetny projekt młodych muzyków, polecam posłuchanie całej płyty :) )

Jan

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana przy śniadaniu usłyszałem kolędę Nie Było Miejsca Dla Ciebie w wykonaniu  Macieja Miecznikowskiego.
Dla mego ucha, było to interesujące wykonanie (no chyba, że do końca się jeszcze nie wybudziłem).

W czasie przeszukiwania zasobów internetowych wersji wideo tej mało znanej polskiej kolędy, byłem nieco zdegustowany (no chyba, że dopiero wtenczas się przebudziłem).

Na pewno na wyróżnienie zasługuje wykonanie tej kolędy przez Sylwie Grzeszczak i Alicje Węgorzewską. 

Zapewne mury Bazyliki Jasnogórskiej dodały temu wykonaniu jeszcze większego blasku.

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to bardzo popularna kolęda. W swoim czasie grałem to w święta na keyboardzie.

https://youtu.be/r6DRBmmFEGI

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące; miło też się dowiedzieć, że ktoś muzykował…
I ja na swój sposób życzę wszystkim wytrwałości i cierpliwości.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 16:41, sambor napisał:

Podział dnia jest prosty - film, spacer do lasu z dwoma psami...

Skoro dotarliśmy do tego miejsca to wypadałoby jakoś podsumować mijający czas.
Najpierw, były wieści przeplatane żarcikami.
Później, przejmujące obrazy, które niosły obawy i niepewność; następnie przemowy… dużo ich, wręcz potoki słów.
Wobec powyższego, jedno z „postanowień” mogłoby być takie: pozyskać wiernego towarzysza leśnych wędrówek...
Najlepiej takiego, który będzie wracał do domu na własnych nogach :)


Zaproponowany utwór wydaje mi się najbardziej odpowiedni, nie tylko w mijającym roku.
Pozdrawiam:)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bywa nieraz tak, że dyskutując dostaniesz czasem znienacka po gębie, za "obraźliwy/agresywny język".
Szczególnie w sylwestrową noc.

W dniu 31.12.2020 o 19:28, Ryni napisał:

Pomimo tego, że się  w dużej części zgadzam się z tym co napisałeś, to jednak muszę na to zareagować, ,,,,

Nie mam żadnych pretensji do kolegi (moderatora) @Ryni. Moim zdaniem rzetelnie wywiązał się z funkcji, jaką wziął na swoje barki. 

Kajam się i wyrażam swój żal, postanawiam więc z Nowym Rokiem 2021 nie używać na tym Forum Info-Ogrzewanie obraźliwego oraz agresywnego języka. 


Od dziś nie będę używał już brzydkich słów, ale w zamian za to, by wyrazić swoją ekspresje,  będę zamieszczał cytaty Wieszczy Narodowych, słowa z Starego i Nowego Testamentu, może czasem zacytuje fragment jakieś piosenki.
 


Powróćmy zatem do meritum tego tematu.
W wigilie Wigilii świąt Bożego Narodzenia, zaproponowałem koleżankom i kolegom wysłuchanie wywiadu  Dariusza Rosiaka z dominikaninem Pawłem Krupą.


Dziś proponuje podobny format słuchowiska.

Epitafium dla Trójki. Chocholi taniec, dramat niemocy i słabości.

Wpierw cytat z dramatu Stanisława Wyspiańskiego 'Wesele".

Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.


Poniżej świeży podcast z Radia 357.
https://www.simx.mobi/357/player.php?file=2021-01-08/2021-01-08_1200+Reportaż+w+357+-+Krystian+Hanke.aac


Na koniec z mojej strony Tomek Lipiński z zespołu Tilt z utworem "Jeszcze będzie przepięknie".


 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

Widziałem, słyszałem ich na żywo w Unii jeszcze bez Nas

A teraz z nami, a bez nich. O tym pewnie nawet nikt nie pomyślał :-), przecież wtedy jeszcze Rakowski był premierem, do ludzi na zielonej granicy strzelali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.