Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowa Lista Przebojów


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszczę osobom, którym do pełni szczęścia wystarcza dźwięk z telefonu lub głośników telewizora.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy potrzebują audiofilskich wydań Zenka Martyniuk 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 O gustach nie dyskutujmy, ale zdziwiłem się kiedyś, słuchając gdzieś u kogoś nagrań z taką chodnikówką. Jakość techniczna nagrania naprawdę robiła wrażenie, pomijam wartość artystyczną, ale reżyser dźwięku i sprzęt musiał być naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotrwałem i włączyłem :)

Zanim noc nastanie. Może dowiemy się, co wiąże się z nazwą: "muzyka autodestrukcyjna". Co znaczy magia muzyki albo zaimportowana z dalekiego Zachodu magia świąt, magia tego i owego? Jak to jest, że magii się nie boimy a wiary wstydzimy? Nie tyczy to wszystkich oczywiście, ale pewnego zjawiska, trendu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara to kwestia bardzo osobista i powinna być jak nasze przyrodzenie, nie powinniśmy się z tym obnosić publicznie, a magia, no cóż, jesteśmy już chyba duzi i potrafimy zrozumieć pewne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutujemy o tym jaka muzyka powinna być, lecz jaka jest. Nie omawiamy zasad wiary, lecz zmiany jakie nastąpiły w tym kontekście (w społeczeństwie).
Z pozdrowieniem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 20:37, Andrzej_M_ napisał(a):

To my sami jesteśmy źródłem tej zguby, a wybór jest często nieświadomy.

Bardzo ważna myśl, cenna.
Obecnie wiele już można dowieść, wykazać, udowodnić. Źródło inspiracji jednak jest zagadką i póki nie zobaczymy skutków, nie uwierzymy w jej pozytywny bądź negatywny wpływ. Harmonia wyznacza kierunek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By jakoś domknąć ten wątek, sprawnie i szybko, bo nie jest to mainstream forum technicznego, podkreślić warto, iż muzyka od zawsze towarzyszyła religii przede wszystkim. Rozrywką stała się przy okazji, bo jej czar działa zarówno na wierzących jak i nie wierzących. Jak to mówią, fizyki nie oszukasz :)

Jeśli ktoś interesuje się historią to znajdzie mnóstwo fajnych, przystępnych opracowań na temat tego, jak zaadaptowano niektóre elementy i zapodano na salony, sale koncertowe, stadiony...

Co zaś o wstydliwości czy powściągliwości, do której wyżej nawiązał forumowicz to choć jemu gotów jestem zaufać, nie potwierdza tego świat. Gdy okoliczności są ku temu, dość wyleni jesteśmy, skłonni świadczyć, zaświadczać, opowiadać, wychwalać czy jak to tam się nazywa, w różnych kręgach…

https://wyborcza.pl/7,75399,7761353,szabat-uratowal-rabina-szudricha.html

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :)
Jeśli już, to ma to być interesujące a nie śmieszne, uwodzić ma.
Nawet jeśli ktoś wieki temu utracił posadę dyrygenta nie znaczy, że utracił talent.
Potrafi zachwycać i ma gust. Dlatego warto rozmawiać o gustach również.

 

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byly czasy,jescze mialem wlosy...90" best.Žiguli napchany reprakmi,amplifiery dudnil metalom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasów opisywanych jako "sporo włosów temu" to b.dobrze wspominam wyjątkowy klimat albumu Samael Passage, ale dziś już ciężko do tego wrócić (tzn. słuchawki, żeby domowników nie straszyć), pamiętam też wciągający Moonspell Irreligious. Lubię od czasu do czasu odpalić Ozzy Osbourne - Ozzmosis (szczególnie wciąga Perry Mason) czy nieśmiertelna Metallica Black Album i Master of Puppets. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 19:45, Andrzej_M_ napisał(a):

Mnie zastanawia pewien fakt, którego nie mogę pojąć.
...charakter Twoich postów (myśli) jakie NAM pozostawiasz na tym forum, ma się ni jak, do preferowanego przez Ciebie nurtu muzycznego o agresywnym i ciężkim brzmieniu.   

I moją uwagę zwróciło to, że słuchający, tak zwanej muzyki hard... byli niezwykle spokojni, mili, uprzejmi, sympatyczni. Ale tak było kiedyś, a skoro jest i tutaj mocna fala lat osiemdziesiątych to wypadałoby nawiązać do tamtych czasów. Skórzanych albo materiałowych, modrych galot nie wdzieję, ale o sprzęcie z tamtych lat chętnie bym poczytał. Może ktoś miał taki magnetofon (widać przez moment, gdzieś po minucie). U mnie chyba się jeszcze gdzieś poniewiera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fozgas to jest zgorszenie (zartem).

Podobne: ?

https://en.polandrockfestival.pl/kto-zagra/line-up

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Artykuł można odnaleźć na innych stronach też, lecz pod tym pojawiły się interesujące komentarze internautów. Może dlatego, iż odpowiada na wiele pytań.

https://www.o2.pl/technologia/dali-internet-plemieniu-z-amazonii-skutki-sa-bardzo-powazne-7035160113126080a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.