Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowa Lista Przebojów


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.01.2024 o 23:25, Andrzej_M_ napisał(a):

Przenikliwe spojrzenie – to tajemnicza siła.
W oczach ukryta, jak w głębinach morza.
Czyż nie jest to dar, co duszę przewiera.
Wnikając w serca, jak promień światła.

ChatGPT
 

 

 

Nie bylem na bierzaco ostatnio i chyba dzisiaj dotarlo do mnie dlaczego 5stycznia podales jeszcze raz ten przekaz. Ja podaje inny…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mnie rozwalił, nie moje klimaty, ale w porównaniu do wcześniejszej szmiry z ubiegłych lat, nie skreślałbym tego gościa jako kandydata na eurowizje

https://www.youtube.com/watch?v=iw63L_BIoMw.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, omama napisał(a):

To dobre też

Muzyka i tekst rodem z hitu Disco Polo, odłam polityczny 😂

 

 

Jakby ktoś zrobił podobna stronę do tej: https://mapofmetal.com/

 

To ten kawałek byłby na wyspie Political Disco Polo 😄

Straszny szajs, do tego zaangażowany politycznie 

 

 

Wracając do muzyki nawet współczesnej, to warto posłuchać sobie notowań listy piosenek radia357. Można odzyskać wiarę we współczesną (także polską) muzykę rozrywkową 👍

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 20:03, o6483256 napisał(a):

...warto posłuchać sobie notowań listy piosenek radia357. Można odzyskać wiarę we współczesną (także polską) muzykę rozrywkową 👍

Internet daje duże możliwości, jedną z zalet jest ta, że nie trzeba oglądać reklam leków (jak we współczesnej TV), zwłaszcza o tej porze roku.

Wybieram "Nowy świat". Może dlatego, że w ramówce pojawia się audycja, którą odbieram jak kontynuację tego cyklu:

https://www.youtube.com/watch?v=CQe18v7E41M

Jak "Sonda" otwierała, swego czasu, okno na świat techniki tak ten, na świat szeroko rozumianej sztuki filmowej. Uwrażliwiał, uczył...

W dniu 15.02.2024 o 17:16, omama napisał(a):

To dobre też

Kolego, bądźmy poważni. Było dość czasu by ochłonąć, wyciągnąć wnioski i pogodzić się z wynikiem. Niektórzy za bardzo angażują się w obecną grę, dlatego później przeżywają rozczarowania, tym zaś od lat tutaj nie ma końca, ciągle źle. Życzeniowe postawy nie zmienią rzeczywistości. Zamiast podgryzać podaj powody, dla których twój wybór byłby korzystniejszym a wtedy może niektórzy zastanowią się. Byleś nie forsował tutaj wizerunku konserwatysty jako "oskarka", zerującego kufel piwska na oczach zebranych; czy wolnościowca, którego idee hulają sobie swobodnie, póki nie rozbiją się o wolę nieprzejednanego duchowieństwa.

Z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że tacy liderzy nawet nigdy nie widzieli konserwatystów, wolnościowców także, bo i jak się dowiedzą? Katechizm im tego nie wykaże.

Zwróć proszę uwagę, że starszy pan, ze swą drużyną chytrych nocnych marków ma o wiele większe poparcie, bo świadomi są pewnie tego, że barwny i pogodny folklor jest do przyjęcia przez większość.  

Wybieram inną drogę z jednego tylko powodu, lojalności. Otóż lata temu (1893r), przedstawiciel ówczesnej socjaldemokracji (Thomas J. Morgan), stanął przed Kongresem obok tych, którzy sprzeciwili się ustawom niedzielnym. Rozumiał, że ustawy takie mają podłoże ideologiczne (religijne) i nie przyświeca im żadne tam społeczne dobro, dbałość o rodzinę, przyrodę czy co tam jeszcze sobie podstawimy pokrętną sofistyką...
To dzięki postawie takich działaczy możemy po dziś dzień posiłkować się argumentami, w dyskusji na rzecz otwarcia:

https://en.wikipedia.org/wiki/World's_Columbian_Exposition

Uprzedzę, gdybyś stwierdził, że obecnym daleko do tamtej wrażliwości czy przenikliwości umysłu:

https://www.hejto.pl/wpis/zakaz-handlu-w-niedziele-nie-zostanie-zniesiony-czyli-robimy-dobrze-tym-razem-wi

Cóż, młodość jest z natury pewną siebie, młodym zawsze wydawało się, że są wystarczająco sprytni, by przechytrzyć świat a nawet samego diabła :)
Współczesna, utrzymuje się na powierzchni już tylko dzięki publicystom. Ci zawsze byli mocnym orężem, z racji lepszego warsztatu pisarskiego, lekkiego pióra, dowcipu… może dlatego są pogodniejsi, że nie namawiają nikogo do ascezy, deklaracji sumienia i takich tam...

Zanim więc znów zakpisz, weź pod uwagę, że zwycięzca ma rozeznanie i umie to wykorzystać. Należy mu się więc ta wygrana. A nam pozostaje przemykać się pomiędzy ładem: zielonym i czarnym.

 

Edytowane przez Fozgas
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 20:03, o6483256 napisał(a):

,,,, to warto posłuchać sobie notowań listy piosenek radia357. Można odzyskać wiarę we współczesną (także polską) muzykę rozrywkową 👍

 

2 godziny temu, Fozgas napisał(a):

,,,, Wybieram "Nowy świat". ,,,,

 

Czyli wynik  2 : 1 dla "Radia 357".

Dlaczego "Radio 357", takie jest moje subiektywne odczuwanie emocji związane z ludźmi tego radia,  klimatem radia, prezentowanymi audycjami oraz różnoraką muzyką.


Jak już padło słowo lista, to ja dodam Top Radia 357 notowanie 3 z dnia 01.01.2024.

Ja wybieram pozycje nr. 3 - Dire Straits "Brothers in arms".  
Wojna o Falklandy – konflikt zbrojny pomiędzy Argentyną i Wielką Brytanią, do którego doszło w marcu 1982 roku.

 

Te zamglone góry
Są teraz dla mnie domem
Ale mój dom to niziny
One zawsze nimi będą
Pewnego dnia wrócicie
Do swych dolin i swych farm
I nie będziecie dłużej płonąć
By stać się towarzyszami broni

Na tych polach zniszczenia,
Chrzty ognia się toczą
Byłem świadkiem waszych cierpień
Gdy narastały zaciekłe walki
I choć tak bardzo mnie zraniły
W trwodze, przerażeniu
Nie opuściliście mnie
Moi towarzysze broni

Jest tyle różnych światów
Tak wiele różnych słońc
Mamy tylko jeden świat
A żyjemy w odmiennych

Słońce zstąpiło do piekieł
A księżyc coraz wyżej
Dajcie mi się pożegnać
Każdy człowiek musi umrzeć,
To jest spisane w świetle gwiazd
I w każdej linii na twej dłoni:
Jesteśmy głupcami tocząc wojnę
Przeciwko naszym towarzyszom broni

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,dire_straits,brothers_in_arms.html

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie klimaty lat 80-tych? Od prawie 20 lat słucham audycji Radia Poznań, co tydzień w piątkowe wieczory g.21.00. Muzyka różna, od metalu po italo disco.

 

@o6483256 Nie daj się prowokować. Ściągną Cię do innego poziomu.

Edytowane przez carinus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uczestników dyskusji o trzymanie się z daleka od polityki zgodnie z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Twoja niepewność to wszystko co cię czeka

Twoja niepewność jest wszystkim ku czemu zmierzają

Twoja niepewność - po nią przyjdą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odział (Zespół) Geriatryczny.

Jak wpatruję się w poniższy film to wydaje mi się, że większość z muzyków swe pierwsze kroki estradowe wykonywała na scenach, gdy nie było jeszcze elektryczności.
A ten gitarzysta Mark Knopfler, jest tak utalentowany, że potrafi pięknie i wzruszająco grać na gitarze, nawet gdy jego ręce są związane na plecach.

Mimo swojego wieku, nadal rockują jak młodzi buntownicy, pokazując, że dobra muzyka naprawdę nigdy nie umiera.
Mark Knopfler z nowym singlem "Two Pair of Hands", zapowiada nowy wyczekiwany album "One Deep River" , który ukaże się już 12 kwietnia 2024 roku.


ps.
Materiał na YouTube świeżej daty, (sprzed 5 godzin) więc nie czekałem na weekend.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzielnie podtrzymuje ten dział ogólnych dyskusji na ogólne tematy.
Coraz trudniej o nie, bo wykruszyło się towarzystwo… a ludzi najbardziej interesują ludzie, zdanie innych - jak już kiedyś wspomnieliśmy.
Można odnieść wrażenie, iż nie wiadomo co myśleć póki nie usłyszy się głosu zza wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na okres próbny Tidal-a, jednak iż korzystam w większości czasu będąc w pracy ze słuchawek, jakoś nie powaliła mnie różnica jakości pomiędzy różnymi serwisami ze streamingiem. Używam JBL Live 660 a w domu JBL Tour One. Możliwe że powoli słuch słabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Spotify na stałe, próbnie jeszcze Tidala i Deezera. Spotify na pewno wygrywa funkcjonalnością. Różnica jednak wyraźna w stosunku do flac, więc się motam czy Tidala nie zostawić na dłużej, ale reszcie domowników zupełnie nie przypadł do gustu jako aplikacja. Używam amplitunera, bardzo rzadko słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku byłem zwolennikiem Spotify za różnorodność oferty i przyzwoitą jakość, jednak od kilku lat korzystam w znacznej części z YT ze względu na możliwość korzystania z dodatkowych treści czysto praktycznych. Też muszę przyznać że zdarza się tam trafiać szerszy repertuar niż w Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy iść w ślady konkurencji z jakością materiału muzycznego. Ludziska kupują drogi sprzęt audio, ale niekoniecznie jest co odtwarzać na takim sprzęcie. Sam szukam jakiegoś złotego środka do odsłuchu, czyli na pewno szukam NAD 3020 i teraz największy problem z zestawem głośników, które nie mają kosztować majątku, ale mają przyjemnie dla mojego ucha brzmieć. Tak naprawdę nie mam zbytnio czasu na codzienne kilkugodzinne odsłuchy muzyki, dlatego korzystam ze słuchawek w pracy. Mam nadzieję że niedługo się to zmieni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pożeniłem Denona DRA-385RD z kolumnami Tannoy Mercury M3 Cherry. Gra to bardzo ładnie, czysto i miękko. 

Mam też Denona amplituner z serii 275, ale ten gra wyraźnie gorzej, więc trafił do garażu.

 

Za odtwarzacz robi Volumio z HI-FI Berry DAC+ połączony do sieci i NASa

 

Jak mam byc tanio i prawie tak samo dobrze jak hifiberry, polecam to:

https://www.aliexpress.com/item/1005006486115915.html?algo_exp_id=6a37412d-61dc-4cb2-a0f1-7061d757bbcd-2&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać tego tematu wątkiem sprzętowym, ale listy przebojów wymagają dobrego sprzętu do odsłuchu. Używam jeszcze starego Denona PMA 700 i kupionych kiedyś Jamo Studio 170. Gra to jako-tako, dupy nie urywa. W sypialni mam sieciową yamahę z małymi monitorami i tego słucham najwięcej przed snem. Potrzebowałem tego głównie do słuchania audycji radiowych z Poznania na DAB-ie, bez zakłóceń. Yamaszka gra bardzo płasko i mało dynamicznie ale subtelnie słychać całość sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinusPrzy samym stereo zawsze wybór trochę łatwiejszy niż z kinem. Ja od roku 'katuje' Yamahe rx-v6a z zestawem Diva 660+262+752 i REL HT1003. 

@o6483256byłem blisko zakupu M4 tylko szukałem kompletu z centralnym+surround i wypadło akurat na komplet Indiany.

--

Też nie chciałbym zaśmiecać wątku wrażeniami akustycznymi, ale wiadomo, że im lepszy sprzęt tym więcej detali i smaczków wyciągniemy, więc można się zdziwić jak łatwo poszerzają się muzyczne horyzonty / jak pomijane wcześniej utwory nagle potrafią przykuwać uwagę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.