Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2019 o 08:28, Daniel1 napisał:

Jak by ktoś chciał sobie także podpiąć czujnik temperatury powrotu to dostałem odpowiedź z Tekli. Podpinamy go pod piny 39 - 40.

Witam 

Odgrzewam kotleta, ale też mam problem z czujnikiem temperatury powrotu. Sterownik Slim + moduł 5. Po podłączaniu według schematu  do modułu 5 jest komunikat "rozwarcie na czujniku t. Pow." . Czujnik sprawny, zamieniany i gdzie indziej działa. Czy ta informacja jest przez kogoś sprawdzona, żeby podłączyć pod wejścia 39-40? 40 pin zarówno na głównym module jak i na module 5 to +5V. Coś mi to nie gra, nie chciałbym nic zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czujnik powrotu podpinasz do moduł 6 Gniazda: IN9 oraz GRN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Piec Eko Greń pellet mini 24kw. Palnik ustawiony na 16kw. Sterownik Estyma Igneo touch.

Mam zawór 4d i pompę kotłową do ochrony powrotu ustawione równolegle w instalacji.

Generalnie wszystko działa, dobija zadaną i temp w pomieszczeniu, ale czy to robi to prawidłowo ?

 

Ochrona powrotu ustawiona na 46Stopni. Piec chodzi w trybie auto. Ustawiona stała temp na grzejniki 50stopni, temp zwiększana na piecu o 25 stopni, więc piec dobija do 75 + histereza wył. czyli około 80.

Później jest obniżenie Tco po osiągnieciu temp w pomieszczeniu o 15 stopni.

Czyli jak dobija zadaną w pomieszczeniu to schodzi na 35 S TCO, i spada dopóki temp w pomieszczeniu nie spadnie.

Temp załączania pomp 55S. 

Problem albo i nie polega na tym, że jak piec startuje modulację odf 50 Stopni, pomki odpalają się od 55, i od razu zawór 4d ustawia się 50 S na TCO, i włącza się pompa do ochrony powrotu, i te pompki walczą. Teraz wygląda to tak, że zanim 4D dobije do TCO 50, piec dojdzie do 60, ale wtedy bardzo szybko temparetura pieca jest zbijana do 50stopni. Potem jak piec wejdzie w 100% modulacji to już sb z tym radzi i temp rośnie i wszystko jest ok.

Mam opcja obniżenia t/tco dla ochrony powrotu, wyłączałem nawet pompe ochrony powrotu aby zawór 4D, regulował powrót ale to nie działa, zawród 4d dalej ustawia się na 50stopni, a powrót jest nie dogrzany.

 

Jak to powinno wyglądać ?

Moim zdaniem zawór 4D, powinien bardzo powoli się otwierać tak aby trzymać temp powrotu, a dopiero jak piec złapie te 70stopni to zawór może się otworzyć na 50 tco, ponieważ powrót jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.