Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro sigma E 16kw ekogroszek - ustawienia


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 minut temu, Visitor1230 napisał:

Obnizylbym ja na wszystkich punktach. Ale proporcjonalnie. 

Przy zakresie -20 i -10 bym już zbytnio nie obniżał bo pogodówka i zawór u @Lambert1975 ustala temperaturę na cały układ CO. Poszedł bym w obniżenie temperatury samego układu podłogowego.

@Lambert1975 jak masz rozwiązane mieszanie wody na układzie podłogowym?

Opublikowano

podłogówkę mam tylko w łazienkach i korytarze. Podłogówka wraca razem z grzejnikami (tak mi sie przynajmniej wydaje)

Opublikowano

Są RTLe - widać je na rozdzielaczu powrotu w poście #19.

Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, gmaj22 napisał:

Są RTLe - widać je na rozdzielaczu powrotu w poście #19.

Fakt... Zgadza się.

Jak są ustawione te RTL-e może trzeba jeszcze na nich obniżyć temperaturę.

Edytowane przez Darekgra
Opublikowano

Więc wypadało by je skręcić np na 30 stopni lub nawet sporo niżej.

Opublikowano (edytowane)

a jak można ustawić na tym sterowniku (a może i pokojówce) żeby w nocy była niższa temperatura niż w ciągu dnia? Obecnie mam na pokojówce ustawione ogrzewanie od godziny 6 do 22 temperaturą 22,8st, natomiast w nocy czyli od 22 do 6 jest ustawione 21st.

Na piecu mam ustawienie obniżenie pokojówki na -5st, co sprawia że temperatura zaworu przy rozłączeniu pokojówką jest rzędu 32st (normalnie to 37st obecnie bo ciągle próbuję ustawić optymalną temperaturę).

Faktycznie zaś wygląda teraz to tak, że cały czas w pomieszczeniach jest temperatura w okolicach 23 st. Jak dla mnie to w nocy jest za ciepło.

Jak to zmienić? Może ustawić większe obniżenie?

 

ps. jeszcze jedno, czy da się sprawdzić w tym sterowniku jakie jest zużycie opału?

 

Edytowane przez Lambert1975
Opublikowano (edytowane)

Najszybciej to będzie otworzyć na chwilę okna i obniżyć temperaturę w domu:) ciężko winić ogrzewanie za to że dom ładnie trzyma Ci temperaturę.

W Twoim przypadku lepiej sprawdziła by się pokojówka z komunikacją RS (SPK LUX) ze sterowaniem obniżeniem proporcjonalnym a nie dwustan.

Na chwilę obecną obniż jeszcze bardziej krzywą grzewczą aż do momentu uzyskania żądanej temperatury w dzień oraz na pokojówce skróć porę dzienną. Skręć też te RTL aby nie grzać podłogi tak wysoko jak i kaloryferów. Obniżenie nocne i tak już masz duże 5 stopni to dużo.

Sterownik ma możliwość sterowania tygodniowego temperatura zadaną kotła ale to nic w twoim przypadku nie zmieni.

Nie ma takiej funkcji jak zużycie opału, można tylko sobie samemu policzyć po fizycznym spaleniu jednego zasypu dzieląc go przez czas jaki był potrzebny na jego spalenie.

 

Edytowane przez Darekgra
  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Nie wiem czy w dobrym miejscu ale nie będę zakładał nowego tematu.

Otóż pojawił się u mnie dziwny problem, który nie występował w zeszłym sezonie. A jedyna zmiana jaka się pojawiła w stosunku do poprzedniego sezonu to fakt że dołozona została pogodowka i sterowanie zaworem oraz pompa kotłowa.

Problem wygląda tak, że jak skończył się sezon grzewczy przełączyłem piec w tryb letni. Jak wiadomo wtedy temperatura zadana kotła jest niższa, u mnie 50 st a piec pracuje głównie dla ciepłej wody. I od tego czasu ciągle mam kłopot bo piec co drugi dzień wygasa. Odpalam go ponownie, pochodzi dzień lub dwa i gasnie. Wyczyscilem go kompleksowo, od góry do dołu, zresetowałem sterownik. I nic. Nie zmieniałem ustawień, jedynie po kilku pierwszych wygaśnięciach zmieniłem czas nadmuchu i przerwę podawania w trybie nadzoru.

Poratujcie co zrobić, bo zaczyna mnie to wkurzać.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Lambert1975 napisał:

Jak wiadomo wtedy temperatura zadana kotła jest niższa, u mnie 50 st

Temperatura zawsze powinna być taka, jaką zaleca producent. W tym przypadku 65*C. Niezależnie od pory roku i trybu grzania. Mam też Sigmę E 16kW. Bez pompy kotłowej (za miesiąc zainstaluję), za to z cały czas załączoną pompą CWU, mam powrót ok. 55*C. Palę tak dwa sezony cały czas w PIDzie i jestem zadowolony. Próbowałeś zresetować do wartości fabrycznych?

Edytowane przez Wello
Zapytanie do autora
Opublikowano

Ja temperatury nie zmieniałem. Takie jest oprogramowanie ponieważ po przejściu w tryb letni od razu została skorygowana temperatura zadana kotla

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano (edytowane)

A jesteś pewien że piec wygasa, tzn że jest kompletnie wygaśnięty i żadnego żaru tam nie ma? Bo może też być tak że jest żar, ale na tyle przygasły i wystudzony że rozpala się bardzo długo. W tym czasie temperatura nie rośnie przez ileś tam minut i sterownik kotła dochodzi do wniosku że wygasło, no i wyłącza wszystko zamiast poczekać jeszcze trochę. I dopiero wtedy, już po alarmie sterownika że wygasło i zatrzymaniu nadmuchu, nastepuje faktyczne wygaśniecie.

Edytowane przez nightwatch
Opublikowano

Bardzo często jest tak że jest na tyle żaru że bez najmniejszego problemu piec daje się rozpalić. Wszystko zależy jak długo nie ma podawania i nadmuchu. Mówiąc że wygasa miałem bardziej na myśli że sterownik jest w pozycji wygaszony.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to w takim razie wydłuż mu czas alarmu że wygasło/temperatura nie rośnie. Na pewno jest tam gdzieś taki parametr - ile minut ma czekać na wzrost temperatury zanim się podda.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.