Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w ustawieniu kotła


xlobuzek89x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w trakcie pracy kopczyk jest zaraz nad retortą spala się ładnie przy ustawieniach 10 s podawanie 50 s przerwa.Mam jeszcze problem w podtrzymaniu. obecnie ustawienia. 15 s podawanie, 20 min przerwy, praca wentylatora 26s, 20 min przerwy. Po osiągnięciu temperatury zadanej, w przeciągu 30 min kopczyk znika poniżej linii paleniska. wydłużyć przerwę w podawaniu czy skrócić przerwę w podtrzymaniu, i pracę wentylatora ustawić.26s pracy, 30 min przerwy? obecnie nadmuch ustawiony na 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy regulować tą przesłoną obecnie otwarta na maksa i w czasie pracy kotła mam taki płomień. Przy 5% nadmuchu, od nosze wrażenie ze wentylator przy zmienianiu siły nadmuchu pracuje z taka sama siła 

B96CDB4A-D558-4D07-9A7A-CFA2DA8DD5DB.jpeg

37FEF21C-1AA4-4D5A-BE17-A46A9602D8E5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czy ty masz pęknięty korpus palnika czy mi się wydaje??

44444444444444444444444444.thumb.jpeg.9f999dfc8360b08e9f74346754864867.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada palenisko 10 min po przejściu w stan podtrzymania, te smugi bo nie mam silikonu i są przedmuchy dopiero w weekend się tym zajmę obowiązki w pracy a wieczorami już zimno zeby przestać palić w piecu, piec w większości czasu jest w podtrzymaniu i wtedy kopczyk opada gdy zwiększyłem czas podawania w podtrzymaniu to znowu nie dopala, zmienić czas pracy wentylatora np czas pracy 6s i co 10 min w podtrzymaniu zeby dopalal węgiel ? Pale węglem z bobrka, jedno spostrzeżenie po osiągnięciu temperatury zadanej 62 stopni piec się wyłącza razem z pompa obiegu i temperatura po 10 min wynosi 80 stopni 

EC691632-1D6A-4D55-BC58-51C37EFFEB7F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z pod korony wieje, ale poprzednie zdjęcie co zaznaczyłem to chyba jakiś refleks z aparatu.

Kolego korona do uszczelnienia bo będziesz błądził w ustawieniach kotła i spalania, a po uszczelnieniu ...inna bajka..

Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 min w trybie podtrzymanie, temperatura na kotle 77 stopni

920D1562-3EE3-4B3C-B8F8-6D63087BFD61.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie w weekend i zdam relacje i tak dużo pomocy mam na forum bo instalator wypiął tyłek kazał samemu obserwować bo każdy węgiel inny a i gdy zapytałem o uszczelnienie retorty z braku mojego czasu obecnie większość czasu w pracy to powiedział ze nigdy tego nie robi i się pali, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę poradzić sobie z tym ze po przejściu z pracy do potrzymania szybko chowa się kopczyk gdy wydłużyłem czas podawania w podtrzymaniu to węgiel nie był dopalany tylko znalazł się w popielniku. Tyle popiołu po 24h tak jak wspominałem większości godzin piec w podtrzymaniu 

image.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś wentylator w podtrzymaniu? tak jak pisałem???? Chyba nie:((( Czytaj wszystko powoli ze zrozumieniem, a na pewno forumowicze Ci pomogą.

Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przeoczyłem, zająłem się zaworem 4d, wyłączę nadmuch i ustawię w podtrzymaniu., 10s podawanie, 20 min przerwa. Przy sterowniku tech st-480 gdy wchodzę w ustawienia pracy wentylatora w podtrzymaniu, maksymalnie mogę zejść z pracą do 5s, a przerwa 30s, nie ma opcji całkowitego wyłączenia

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sterowniku tech st-480 gdy wchodzę w ustawienia pracy wentylatora w podtrzymaniu, maksymalnie mogę zejść z pracą do 5s, a przerwa 30s, nie ma opcji całkowitego wyłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam o wentylator, w czasie pracy kotła odnoszę wrażenie czy mam nadmuch 5% czy np 30% wentylator dmucha z taka samą siła, raczej przy 5% powinien tylko delikatnie..... przysłona otwarta na maksa

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 a 5 to naprawdę duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w pracy wentylatora nie zauważyłem (słuchem) aby wolniej dmuchał przy 5%, pracuje z taką samą prędkością....jak podczas 30% na wyświetlaczu

 

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór po 24 h piec był w podtrzymaniu zastałem taki widok, po zmianie w podtrzymaniu oraz wyłączeniu wentylatora w trybie podtrzymania kopczyk gdzieś do 3 cm poniżej lini paleniska ,nadmuch 10% w trybie praca 

20AD30D6-4551-4C42-B0A9-F37B65108B27.jpeg

3867D6B6-1FDC-41A5-8A62-9872F285633C.jpeg

9307DEE2-74FA-45B4-8AC0-49D945059967.jpeg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Z pod korony wieje, ale poprzednie zdjęcie co zaznaczyłem to chyba jakiś refleks z aparatu.

Kolego korona do uszczelnienia bo będziesz błądził w ustawieniach kotła i spalania, a po uszczelnieniu ...inna bajka..

Pozdrawiam YARO.

Kolega Ci radzi a Ty dalej błądzisz.Chcemy pomóc,ale daj coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
16 minut temu, xlobuzek89x napisał:

Dobry wieczór po 24 h piec był w podtrzymaniu zastałem taki widok, po zmianie w podtrzymaniu oraz wyłączeniu wentylatora w trybie podtrzymania

Matko bosko. Kto daje rady zeby wylaczac went w podtrzymaniu? Masakra.  5 Sek podawania i 30 przerwy to jest pootezna moc palnika. Maksymalna. A wlasciwie bylaby. Gdybys uszczelnil te korone retorty. na chwile obecne to lewe powietrzy skutecznie wychladza ci palenisko. Spalasz sobie wegiel  w kotle a bocznym wiatrem sobie go jednoczesnie wychladzasz. Brawo dla instalatora nieuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w wątku kolega poradził aby wyłączyć nadmuch całkowicie w podtrzymaniu,2 razy wspomniał o tym koroną zajmę się w weekend tak jak pisałem, natłok pracy w tygodniu. Dzwoniłem do instalatora to powiedział, że nie przyjedzie ponieważ oni nie uszczelniają. prosił się nie będę, węgiel mam z Bobrka. Obecnie nadmuch ustawiony na 10%.         5s podawania węgla przerwa 50-60s a czas pracy wentylatora w podtrzymaniu?

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Visitor1230 napisał:

5 Sek podawania i 30 przerwy

5 s podawania i 30 min/czy s. przerwy w podtrzymaniu? czy dotyczy pracy....

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Podtrzymanie zalezy pzede wszystkim od wegla. Jeden polezy dluzej, drugi krocej 8-10 sek podawania 20-25 min postoju. Nadmuch na tyle zeby to sie mialo sile rozzarzyc. Nastawy w trakcie pracy to np.5 sek  podawania i 50-60 sek postoju. Do tego nadmuch ( raczej nie 10%) odpowiednio. Tak zeby kopiec przy ciaglej pracy utrzymywal sie na 3 5 cm powyzej korony retorty nie biorac pod uwage zalegajacego popiolu. Ogien nie powinien przykopcac ale tez byc zbyt rwacy. Jezeli beda spieki to z moca w dol. Wydluzac przerwe i jednozesnie zmniejszac lekko nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić nadmuch w podtrzymaniu czas pracy oraz przerwy?  Obecnie w czasie pracy kotła mam 10 s podawanie i 50 s przerwy, kopczyk utrzymuje się ponad linię paleniska i wypala się gorzej sytuacja wygląda w podtrzymaniu większość czasu piec jest właśnie w podtrzymaniu.. Mam wrażenie że nadmuch pracuje z taką samą siłą przy nastawach np 30% a 10%. klapa wentylatora otwarta na maks

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To zejdz z moca w dol i daj kotlowi popracowac. Pisalem juz o podtrzymaniu

24 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Jeden polezy dluzej, drugi krocej 8-10 sek podawania 20-25 min postoju. Nadmuch na tyle zeby to sie mialo sile rozzarzyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.