Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w ustawieniu kotła


xlobuzek89x

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zaczynam pierwszy sezon z kotłem KBO osiek 5 klasa, moc 1.2kw powierzchnia grzania około 100metrów dom ocieplony. Zakupiony opał bobrek około 28MJ luzem,

temperatura zadana 61 stopni.

Takie ustawienia mam obecnie 
Czas podawania 10 sekund 
Przerwa 120 sekund 
Nadmuch 50 procent 
Praca podtrzymania 8 sekund 
Przerwa podtrzymania 30 min 
Wentylator podtrzymania czas pracy 36 sekund czas przerwy 14 min, zdjęcie pierwsze piec w podtrzymaniu. To jest dobre spalanie? czy np zmienic na czas podawanie 5 s oraz przerwe 25s Mam jeszcze pytanie w sprawie zaworu czterodrożnego jest skala od 0 - 10 jak mam ustawic zawór optymalnie czy np gdy będzie zimniej na zewnątrz przestawić na 10? dodam, że instalacja rurki są starego typu z dużą średnicą. sterowanie pieca mam z pokoju sterownik sailus. Będę wdzięczny za wskazówki.

palnik.jpg

palenie.jpg

zawor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszył bym przerwę podawania bo kopiec się zapada oraz moc nadmuchu,bo ze zdjęć to przeciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestię .zmniejszyć  drastycznie przerwe np 25s? a jeszcze jedno gdy jest w podtrzymaniu to nie dopala węgla czy np zmniejszyć czas przerwy pracy wentylatora oraz zwiększyć długość nadmuchu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy zmniejszyć przerwę podawania.W podtrzymaniu wydłużyć  przerwę podawania i wyłączyc nadmuch.Ale spokojnie nie drastycznie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24h od zmiany ustawień, wydłużyłem czas podawania węgla w podtrzymaniu na 15 sekund,a przerwa w podawaniu węgla na 110s. Pierwsze 2 zdj praca, ostatnie podtrzymanie zaraz po wyłączeniu pracy. Najważniejsze wczoraj nie zauważyłem nie wyłączyłem nadmuchu w podtrzymaniu był ustawiony, 26 sekund nadmuchu, oraz 14 min przerwy. nadmuch ustawiony na 30 procent.W większości 24h piec pracował w podtrzymaniu.

IMG-1829.jpg

IMG-1832.jpg

IMG-1833.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz te smugi? Uszczelnij palnik, bo powietrze tamtędy ucieka.

smugi.png.4e4d9d13093099bdaaf086e3647004c2.png

"wydłużyłem czas podawania węgla w podtrzymaniu na 15 sekund,a przerwa w podawaniu węgla na 110s."

W podtrzymaniu takie proporcje?? Praca - 8s/52s do 10s/60s a podtrzymanie 10s/20 minut

zawor.jpg

Teraz dopiero zauważyłem:  zasilanie z kotła masz od dołu 4D i wyjście na pompę w prawo? To 4D do poprawki - żle przesłona ustawiona. Ściągnij z tego Womixa czerwone pokrętło i zrób zdjecie.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca. podawanie 10 sekund, przerwa 110s.

Podtrzymanie:  podawanie 15 sekund, przerwa 30min

nadmuch 30

. nadmuch np 20 %. Czym to można uszczelnić? od wewnątrz np silikonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii jest Pancerpol. Tutaj Ekoenergia - ściągasz i uszczelniasz tylko koronę palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak :)

TUTAJ jest dokładny opis

@xlobuzek89x wróć do postu #7 - jest tam dopisek nt. 4D. To trzeba poprawić.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa w prawo od 4d, zawór ustawiony na 7, dzwoniłem do firmy która montowała, i powiedzieli żebym ustawił jak jest pogoda na plusie zawór 7 lub na 4. Obecnie ustawiłem tak kocioł. PRACA podawanie 8s, przerwa 52s, nadmuch 20%,

podtrzymanie, podawanie 10s, przerwa 20min, praca wentylatora w podtrzymaniu 26s, 14 minut przerwy.

IMG-1837.jpg

IMG-1836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatura zadana jest 61, i będzie się utrzymywać na poziomie np 70 stopni lub powyżej to nie jest błąd w podtrzymaniu? Gwarancji nie traci się po uszczelnieniu? w razie przyjazdu serwisu?

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Temperatura 70 na kotle to dobrodziejstwo. Kociol wytrzyma dlugie lata. A co do gwarancji. To instalator powinien to wykonac obligatoryjnie przed uruchomieniem.

Z tym, ze dopuki nie uszczelnisz tej korony to nie ma co kombinowac zbytnio z ustawieniami. Po wykonaniu tej operacji zobaczysz Kolego jak powinno sie palic na palniku. Bez  zmniejszenia  nawiewu palnik bedzie zasuwal jak w kuzni. 

Edytowane przez Visitor1230
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli po uszczelnieniu zostawić nadmuch na 20%. Pompka obiegu jest w prawo na zaworze 4d, zawór ustawiony obecnie na 7.

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Uzupelnij profil. Jedenascie sezonow palilem w podajnikowcu z zadana temp 70 -75 stopni. Sadzy dzieki temu bylo niewiele. A rdzy praktycznie wcale. To bardzo zdrowe dla kotla. po uszczelnieniu korony cale poweietrze bedzie przechodzilo przez palenisko. A nie bokami. Wychladzajac przy tym kociol. Nadmuch trzeba wtedy zmniejszyc. Jezeli tego nie zrobisz to temperatura w zlozu wzrosnie wtedy za mocno i moga tworzyc sie spieki. Poza tym wegiel bedzie sie zbyt szybko wypalal, zniknie prawidlowy kopczyk a zar zejdzie w glab retorty degradujac przy tym koncowke slimaka. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil uzupełniony. A jak sprawa z tym zaworem 4d dobrze ustawiony na 7? Przy większych mrozach zmienić ustawienie? Niestety instalator nic nie wyjaśnił jak ustawić zawór 4d od czego to zależy. Pompa obiegu wyprowadzona w prawo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz firmie, że zamontowała żle. Popatrz na zdjęcia, jak to powinno wyglądać. Obróć ośkę/trzpień zaworu w prawo o 90 stopni, żeby sfazowanie trzpienia  było z prawej strony.. Odkręć skalę i z drugiej strony masz jej lustrzane odbicie z "10" po przeciwnej stronie.

Potem załóż z powrotem pokrętło. Ma być POZIOMO przy ustawieniu na "5"

1499942162_womix4D.png.71ad8d9480107edf5e6c3c18d69f6735.png

517059054_skalawomix.png.92e9fd10e82baaca01ea8f56c50d5be6.png332492943_womixgrzybek.png.9601d5e224394e46a183f88baffcebb8.png

Od razu zauważysz, że mieszacz lepiej będzie działać po zmianie.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego z uchwytu czerwonego mniejsza wypustka ma być w poziomie zamiast w pionie. dobrze zrozumiałem. a ustawienia od 0 d 10 stosuje się w jakim celu? zmieniać od temperatury na zewnątrz czy cały czas zostawić na 5?

IMG-1837.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj...masz wszystko podane na tacy post wyżej!! "10" i ""0 odwrotnie.  Pokrętło tez ma ścięcie - wejdzie na trzpień tylko w jednym położeniu.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa teraz już wiem. Dziękuje za pomoc. Ustawienie 5  bez względu na temperaturę na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.