Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w ustawieniu kotła


xlobuzek89x

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry zdj oraz film z pracy kotła, kopczyk odpowiednio wysoko ? Nadmuch 20% czas podawania 5 s przerwy 50 S 

65BF63A3-0E13-41D4-9ED8-CFEA700255DF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodził gdzieś z 10 do 15 min, jeszcze nie w sobotę ogarnę temat, podniosę nadmuch do 25% i zobaczę co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 Przynajmniej nie smoli. Tylko bez ogarniecia sprawy jakiekolwiek ustawienia sa niecelowe. Po wykonaniu tej czynnosci nadmuch a moze  podawanie i przerwe  bedzie trzeba skorygowac. Nie chce mi sie szukacz czy pisales. Jak prowadzisz instalacje? jest mieszacz? silownik itd.? Skad pomysl na wstawienie roznych grzejnikow? Tzn alu i stalowych? Bo na pierwszy rzut oka to srednie rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była robiona Dobre 15 lat wstecz  jeszcze wszystko poprowadzone stalowymi rurkami, te grzeją wiec myśle nie potrzebnie robić koszty  jedyny minus ze piec dłużej musi nagrzać wodę, czyli jak uszczelnie palnik to z nadmuchem korekta w dół, i czas podawania i przerwy to nie korygować dużo? 2 mam tylko takie stalowe wymienione podczas remontu  w instalacji zawor 4d womix pokrętło ręczne 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada sytuacja po około godzinie w trybie podtrzymania 10 S podawania 25 min przerwy, wentylator 26 S pracy 16 min przerwy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ustawienia podtrzymania wygladaja OK. Ale na palniku jest duzo niespalonego wegla. Pytanie czy tworzy sie w podtrzymaniu czy to pozostalosc z pracujacego palnika?  Z takimi  mieszanymi grzejnikami to troche lipa. Alu  z reguly stosuje sie w ukladach wysokotemperaturowych. A moim zdaniem grzejnik zawsze lepiej gdy jest przewymiarowany. moze wtedy byc zasilany nizsza temp. Takim jaskrawym przykladem jest podlogowka. jeden wielki grzejnik ktory moze pracowac na mniej niz 30°. Ale niewazne. 

2 godziny temu, xlobuzek89x napisał:

jedyny minus ze piec dłużej musi nagrzać wodę

To jest potezny plus panie Kolego. Dlugo nagrzewa ale za to dlugo trzyma. To analogia do przewymiarowanego grzejnika i klucz do stabilnosci ukladu. I do czego daze… Jaki mnasz sterownik w tym kotle? Czy obsluguje silownik mieszacza i pogodowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w  podtrzymaniu, ponieważ zaraz po przejściu z pracy do podtrzymania kopczyk był cały czerwony od żaru i popiołek jak z papierosa. Sterownik Tech st480, do tego w pokoju sterownik salus 091flrf v2, czterodrogowy to zwykły WOMIX, z takim czerwonym pokrętłem zdjęcie na początku tematu wkleiłem. Gdy dobije do temperatury zadanej  64 stopni,  to gdzieś po 15 min temp C.O wynosi 78 stopni kopczyk momentalnie zapada się w dół, około 1c poniżej linii paleniska. 78 temp dość długo utrzymuje się w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrekam w ten wątek co jakiś czas . Powiem Ci kolego jedno . Uszczelnij palnik . Tu jest bita piana nie potrzebnie I to w większości co było napisane może się nie sprawdzić .jeśli wiemy że dmucha bokiem to naprawmy to w pierwszej kolejnosci . Dopiero po tym trzeba stroic palnik .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Palnik uszczelniony dodatkowo jeszcze dałem silikon wokół,oraz w miejscach zaznaczonych, czekać 24 h po montażu czy pare godzin wystarczy aby silikon związał ? Zostawić ustawienia w pracy 5s podawania, 52s przerwy nadmuch 25% a w podtrzymaniu 10s pracy oraz 30 min przerwy, wentylator 26s pracy, 14 min przerwy 

0713E844-0A6F-4869-BF77-721CD007870A.jpeg

357767A2-8304-4FC9-9C0D-042B45D577F3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z godzinkę i powoli chyba można. Weź opalarkę jak masz i podgrzej troszkę żeliwo a potem susz powolutku dmuchawą z kotła.....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak wyglada sytuacja po około 45 min po pierwszym rozpalenia pieca, ustawiłem czas podawania na 8s przerwa 52s ponieważ przy 5 S kopczyk opadał poniżej lini palnika, nadmuch ustawiony na 15%. Ustawienia w podtrzymaniu mam takie 10s podawania 20 min przerwy wentylator 36s pracy przerwy 14min następnego dnia załączę zdjęcia z podtrzymania. Zawór czterodrogowy ustawiony na 5. Przypomnę węgiel z Kopalni Bobrek 

240F48D6-66F6-405E-A1B0-171CF2D3D3AD.jpeg

00091AE3-97ED-4317-8CA2-348A67FA0A3C.jpeg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada sytuacja 2 godz Ponad  w trybie podtrzymania bez przechodzenia pieca w tryb pracy tylko podtrzymanie  temperatura CO wynosi 78 stopni na zdjęciu u góry paleniska to są spieki kokosowe czy żużlowe ? Poniżej to popiół jaki był podczas pracy. Dodam jeszcze żar znajdował się ponad polowe poniżej lini paleniska dopiero w pracy ręcznej podniosłem go aby znajdował sie na równo z paleniskiem 562E9517-14BE-4658-AA3D-BA9EB62C0CCF.thumb.jpeg.e8ae898d7ad96040f9a43219bd0a8b5b.jpeg 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez xlobuzek89x
Dodana informacja o położeniu kopczyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. a więc kocioł opanowałem w trybie praca, ładnie spala i zaraz nad linią paleniska, jednak uszczelnienie paleniska bardzo dużo dało na plus niebo a ziemia. Mam jeszcze jeden problem z podtrzymaniem. Jak kocioł dobije temp w pokoju do 21 stopni to sterownik wyłącza piec oraz  pompę obiegową odrazu  i wtedy temp na kotle potrafi skoczyć do 80 stopni, gdy ustawiłem czas podawania w podtrzymaniu 10s pracy, 20 min przerwy, praca wentylatora 10s co 15 min, to kopczyk schodzi do połowy paleniska, a temp nadal utrzymuje się w granicy miedzy 70 a 78 stopni, oraz pojawiają się kalafiory. w którą stronę pójść w takiej sytuacji, np 10 s podawania co 10 min i nie ruszać pracy wentylatora żeby dopalał węgiel czy np ustawić 20s co 30min tylko czy akurat wtedy kopczyk nie wypali się powiedzmy do ślimaka zanim piec poda paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pogrzeb w sterowniku. Normalnie powinna byc opcja nieodlaczania pompy od sterownika pokojowego. Pompa powinna pracowac caly czas. Ten wzrost temp z podtrzymania ucieka ci bezpowrotnie w komin. Strata opalu w najczystszej postaci.

Podtrzymanie. podnies podawanie o dwie sek. A prace wentylatora powiedzmy 20 sek co 20 min. Czyli jeden raz na cykl. czy to bedzie 20 czy 30 sek musisz obadac sam. Musi powracac zar. Inaczej wygasnie.

Uszczelnienie. A nie mowilem ze bedzie inaczej? Jak nie mowilem to mowie :)

Spieki. Troche dziwne jak dla mnie ze tworza sie w podtrzymaniu. Nie pokreciles czegos?

I wez sie ogarnij i dokup do tego zaworu silownik i steruj nim pogodowo. To nastepna rzecz gdzie dojdziesz do wniosku, ze jest lepiej. Gwarantuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam czyli najlepiej jak pompa będzie pracować 24h ? Nie zależnie od sterownika pokojowego. Spieki miałem w pracy kotła źle napisałem wcześniej gdy nadmuch był na 20% przy 15% spiekow brak ale więcej dymu w piecu po otwarciu drzwi.  miałeś racje z uszczelnieniem paleniska oraz inny użytkownicy. Zamontuje sam taki siłownik   Trzeba go zgrać z sterownikiem pokojowym oraz jaki kupić firma model ? 

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xlobuzek89x napisał:

Trzeba go zgrać z sterownikiem pokojowym oraz jaki kupić firma model ? 

@Visitor1230 pisał o sterowaniu pogodowym (krzywa grzewcza). Czyli coś co na podstawie warunków zew. automatycznie dobierze temperaturę na wyjściu mieszacza czyli będzie sterowało siłownikiem który masz dokupić. Siłownik musi być taki co pasuje na zawór i współpracuje ze sterownikiem kotła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji sterowania pompa co w menu instalator mam takie opcje. Wybór regulatora zaznaczone „regulator standardowy” oraz zaznaczona opcja sterowania pompa co. Jest opcja wyłącz i można później ustawić cykl pompy co załączam zdj z instrukcji 

9361A9B9-9510-4A98-A656-CC4E0F5E33A4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszukaj czy masz "sterowanie mieszaczem", "sterowanie siłownikiem mieszacza". Coś w stylu tego

http://modom.pl/templates/images/files/24067/1493099792-ecomax-850p2-c-instrukcja-obslugi.pdf

strony 14,28,32

Edytowane przez mrtur
numery stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znalazłem opcji z miesiaczem jedynie tylko pogodowka. Po 24h zmianie ustawień na 12 S podawania w podtrzymaniu i 20 min przerwy oraz praca wentylatora 26 S co 20 min zastałem taki widok. Po usunięciu kalafiorów żar był bardzo nisko w palenisku a na gorze węgiel nie spalony bez żaru dopiero przy 8CE0D595-D34E-430A-83E1-55F71598B579.thumb.jpeg.60c74e842487161dcc955bdb7c766bda.jpegręcznej pracy podajnika około 15 do 20 sekund podniosło żar 1cm powyżej paleniska. Nadmuch był ustawiony na 15 % a temperatura na kotle była 73 stopnie przy zadanej 64. Ustawienia kotła w czasie pracy mam takie 10 S podawania 58 S przerwy 

AEE1001B-67A4-432D-8727-9E89D336957A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 22:26, xlobuzek89x napisał:

tech st-480

Wbijam się na stronę tech i czytam

Cytat

Funkcje realizowane przez sterownik:

  •  sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym lub tłokowym
  •  sterowanie pompą CO
  •  sterowanie pompą CWU
  •  sterowanie pompą podłogowa
  •  sterowanie pompą cyrkulacyjna
  •  sterownie siłownikiem zaworu mieszającego
  •  możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacja RS lub tradycyjna
  •  możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
  •  możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET
  •  możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-431n

Instrukcja st-480 od strony 13. Sprawdź proszę jak to jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wchodzę w menu instalatora to opcja Typ Zaworu jest zaznaczone wyłączone a gdy przejdę do opcji zawór pierwszy i drugi to jedynie co mogę zrobić to wpisać nr w rejestracji tak to reszta opcji zablokowana. Opcja ochrona powrotu również jest wyłączona.

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec z pracy do podtrzymania tak jak pisałem sterownik wyłącza prace pompy i temp potrafi dobić do 80 stopni, czy np gdybym ustawił dodatkowo cykl pracy pompy np 30 S pracy 5 min przerwy, czy obniży wtedy temp co w kotle do zadanej 64 ? Obecnie cykl pracy pompy  mam wyłączony jedynie sterowanie pompy jest załączone gdy wyłącze opcje sterowania pompy wtedy pompa się załącza i działa nonstop 

Edytowane przez xlobuzek89x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.