Skocz do zawartości
IGNOROWANY

styrobeton na poddaszu


barti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam się do docieplenia nieużytkowego poddasza (170 m2) w dość starym domu typu kostka. W tej chwili mam na stropie rozłożony styropian 10 cm i jeszcze do wczoraj byłem zdecydowany zamówić styro 15 cm, żeby ułożyć drugą warstwę, przykryć wszystko folią budowlaną i na koniec zrobić przejścia z desek/płyt osb. Koszt styropianu ok. 5000 zł. To 15 cm dodatkowej izolacji to jedno z zaleceń po audycie energetycznym, który zleciłem parę lat temu.

Jednak jak dokładnie obejrzałem istniejącą izolację to okazało się, że część izolacji jest pognieciona i pokruszona, a strop nie jest specjalnie równy, więc "zgubienie" tych paru cm różnicy w poziomie kolejną warstwą styro może być trudne. Poza tym między styropianem mam drewniane legary i betonowe murki nieco wyższe niż styropian, a więc kolejne mostki termiczne. Nie chcę wchodzić w temat wełny, ponieważ wiąże się to z dość kosztowną, czaso i pracochłonną koniecznością montażu konstrukcji z legarów, żeby zrobić podłogę.

Dzisiaj odwiedził mnie gość od wylewek i zaproponował zalanie istniejącej warstwy izolacji styrobetonem o średniej grubości 10 cm, żeby wyrównać poziom i zlikwidować mostki. Szacowane zużycie syrobetonu to 15 kubików, koszt z robocizną ok. 6000 zł. Tradycyjna wylewka nie wchodzi w grę, ponieważ strop nie jest zbyt mocny i nie chcę go przeciążyć.

Mam dylemat, czy wydać kasę na styro (5000 zł) i na ile to możliwe szczelnie go poukładać i mieć w sumie 25 cm styropianu z mostkami czy wydać ją na styrobeton (6000 zł) i mieć w miarę równą i szczelną warstwę 10 cm styro + kilka cm (od 5 do 10 cm) styrobetonu. Oczywiście mogę ułożyć kolejną wartwę styro już na styrobetonie, ale czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotnij styropian do odpowiedniej wysokości, uzupełnij pianą. Nie rozumiem problemu ? Styropian się bdb obrabia. Możesz sobie zrobić ramkę z drutem do cięcia styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przekombinowałem z tym styrobetonem, za dużo myślenia szkodzi :) Trochę namieszał mi też w głowie znajomy fachowiec, który twierdzi, że styropian nie zaciągnięty klejem lub nie zalany betonem się utlenia i traci swoje właściwości.

No to kupuję styropian i docieplam poddasze. Jeszcze jedno pytanie, które chyba ze sto razy było już na forum: czy pchać folię paraizolacyjną między betonowy strop i styropian, której teraz nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.