Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Styrobeton proporcje


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Co wiemy o styrobetonie ? ano to że  1część cementu 1 część wody i 4 części granulek styropianowych i mieszamy to bez piasku   ale czy ktoś ma inny sposób ? mnie naszła ciekawość zamiast cementu zastosować wylewkę anhydrytową knaufa ,mocne to i twarde ciekawe jak by się to zachowywało , dawajcie pomysły spostrzeżenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jako taka podstawa pod coś to  ok taki niby" chudziak". Dając coś grubszego od cementu istnieje prawdopodobieństwo że granulki sryropianu nie będą tak blisko siebie , co wpłynie na izolacyjność tej warstwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No ale wylewka anhydrytowa sama w sobie jest bardziej kleista bez grudek i mogłoby to zadziałać pozytywnie ale bez sprawdzenia nie da się tego przewidzieć , ale worek wylewki to 23 zł i eksperymenty można przeprowadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można można i daj znać . Też muszę coś wykombinowac na stropie z drewna by położyć plytki . Sam beton /wylewka będzie za ciężka .tu można sporo kilo urwać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (bardzo dawno temu) ten temat przerabiałem.

Nie pamiętam autora pomysłu, ale było to na forum.muratordom.pl.
Otóż autor pomysłu mieszał na sucho granulki styropianu z cementem.
Te granulki styropianu oblepione cementem równo rozkładał na powierzchni i następnie ten granulat spryskiwał mgiełką wodną (nie strumieniem).

Zrobiłem to z ciekawości.
Nie byłem zadowolony, ponieważ nie potrafiłem ujarzmić suchych granulek styropianu.

Co bym zrobił dzisiaj, zamiast cementu dałbym np. klej do styropianu (nieco drożej) i spróbował przed etapem mieszania nieco spryskać mgiełką sam sam granulat styropianowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
15 minut temu, FAFAŁ napisał:

Można można i daj znać . Też muszę coś wykombinowac na stropie z drewna by położyć plytki . Sam beton /wylewka będzie za ciężka .tu można sporo kilo urwać . 

No właśnie też strop drewniany w tym drugim domu chciałbym tak zrobić plus na tym ogrzewanie podłogowe ,drewniany strop i waga się liczy .

16 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Kiedyś (bardzo dawno temu) ten temat przerabiałem.

Nie pamiętam autora pomysłu, ale było to na forum.muratordom.pl.
Otóż autor pomysłu mieszał na sucho granulki styropianu z cementem.
Te granulki styropianu oblepione cementem równo rozkładał na powierzchni i następnie ten granulat spryskiwał mgiełką wodną (nie strumieniem).

Zrobiłem to z ciekawości.
Nie byłem zadowolony, ponieważ nie potrafiłem ujarzmić suchych granulek styropianu.

Co bym zrobił dzisiaj, zamiast cementu dałbym np. klej do styropianu (nieco drożej) i spróbował przed etapem mieszania nieco spryskać mgiełką sam sam granulat styropianowy.  

Styropian raczej odpycha wodę i trzeba coś kleistego dlatego daje się mleczko cementowe ale intryguje mnie ta wylewka anhydrytowa bo to jest jeszcze bardziej lepkie i nawet samo mieszanie w betoniarce powinno iść lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz sobie przypomniałem, jaka była najważniejsza idea tego rozwiązania, które podałem w moim poprzednim poście.

Otóż autor tego rozwiązania przykładał przede wszystkim wielką wagę by ta warstwa "styrobetonu" posiadała jak największe wartości izolacyjne.
Ponadto twierdził, że wymieszanie granulek styropianu z kleistym i wodnistym zaczynem cementowym, spowoduje na trwałe uwięzienie wilgoci w tej warstwie "styrobetonu".

Moim zdaniem, ma to logiczny sens. No chyba, że taką warstwę wyrównującą "styrobetonu", poddamy bardzo długiemu procesowi naturalnego schnięcia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.