Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Poddasza Nieużytkowego Wełną Czy Trzeba Kłaść Płytu G-K?


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Folia zapobiega zawilgoceniu izolacji tzn.wełny 

Jeżeli wełna będzie wilgotna to nie będzie spełniała swojej roli izolacyjnej.

2 minuty temu, Mieron napisał:

Jak dam folie to nie bedzie wilgoć na suficie się zbierała?

Jeżeli masz dobra wentylacje  w domu i pokojach to nie będzie się zbierała.

Ważne jest żeby np.w oknach były np.nawietrzniki lub trochę nieszczelne okna  oraz sprawna kratka wentylacyjna pod sufitem np.w łazience lub w kuchni.

 

7 minut temu, Mieron napisał:

co sądzisz o tym aby te trociny ponownie wysypać na ułożoną wełnę i co i izolacją dachu, zostawić tak jak jest?

Trocin nie wysypuj na wełnę.Nie ma takiej potrzeby.

Tylko sobie zaszkodzisz.A o myszy się nie martw w wełnie nie robią gniazdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mieron napisał:

co i izolacją dachu, zostawić tak jak jest?

Jeżeli chcesz ocieplić tylko strop nad mieszkaniem to dach zostaw wentylowany bez izolacji.Tam nie ma potrzeby dodatkowej izolacji,jeśli poddasze jest nieużytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze opisał to kolega krisgie powyżej.

 

 

W dniu 23.12.2017 o 22:45, krisgie napisał:

Osobiście uważam że dach/więźba najlepiej się "trzyma" jeśli jest przewiewana i nie ma tam żadnej wełny, piany itp...

Własnoręcznie rozbierałem dwa stare domy, jeden 140-letni a drugi ok 70-letni, uwierzcie że drewno było zdrowe jak rydz oprócz tych miejsc gdzie nikt nie łatał dachu i ciekło.

Słabe ocieplenie stropu oraz dobre ocieplenie dachu powoduje że kubatura "ogrzewana" trochę się zwiększa o ten stryszek, zupełnie niepotrzebnie jeśli nieużywany.

Oczywiście jeśli mamy pomieszczenia mieszkalne na poddaszu to całkowicie zmienia sytuację, tu już musimy dobrze zaizolować dach, albo jeśli na stryszku musi być powyżej zera (rekuperator itp).

W przypadku strychu nieużywanego nie widzę ekonomicznego sensu ocieplenia dachu a ocieplając dokładnie strop znacznie zmniejszany kubaturę do ogrzania a więc i koszty ogrzewania.

To mój punkt widzenia ale każdy może mieć inny.

 

Pozostaje  jeszcze jedno pytanie. Czy masz zamiar wykorzystywać twoje nieużytkowe poddasze jako strych?

Jeżeli tak trzeba zrobić jakąś podłogę,kładkę,platformę,podest do chodzenia nad wełną.

W tym przypadku musisz wiedzieć że ta podłoga musi być minimum 2-3 cm na ułożoną wełna w celu lepszej cyrkulacji wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić reklamy na forum bo tak nie wolno.

Ale chcę Ci zasugerować wybór izolacji ,która ja na twoim miejscu bym wykorzystał. I wykorzystam bo obecnie jestem na etapie budowy domu i zastosuje to samo u siebie.

Na priv wyślę Ci linki do stron,żebyś miał pogląd na sprawę czy poprawnie robisz docieplenie.

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów żeś z Podlasia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pochodzę z tych pięknych stron 

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie :) Mam pytanie: remontuje mieszkanie na poddaszu. Zleciłam ocieplenie wełną no i dalsze prace. Jako, że osoba, której to zleciłam - jakoś długo to wszystko robi (kolejne miesiące mijają, a od 2 miesięcy - nic do przodu bo ma inne zlecenia ) -zaczęłam szukać kogoś innego. Nowa osoba która się zgłosiła -stwierdziła - że jest wykonane źle. Nie bardzo wiem - co w ociepleniu może być źle? Tej pierwszej osobie zapłaciłam. Więc nie bardzo mam ochotę aby to zrywać, robić jeszcze raz - i ponownie za to samo płacić. W załączeniu dodaje  zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżankę @annna2019

Zdjęcia nie ma ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjaśnił co jest źle?

U mnie jest dach dwuspadowy w pełni odeskowany. Po zewnętrznej stronie papa + blachodachówka. Nieużytkowy strych został przerobiony na użytkowy (prawnie dobudowałem piętro, chociaż budynek się nie zmienił). Przy ociepleniu wykonawca zadbał o to, by między deskami i wełną była drobna szczelina wentylacyjna. Druga rzecz, to profile miałem trochę opuszczone względem krokwi aby móc włożyć jeszcze 10 cm wełny na poprzek (w tym samym kierunku jak idą profile). Dzięki temu krokwie są też ocieplone i nie ma mostków. Łącznie dało to 15+10cm wełny. Na to poszła jeszcze taka metalizowana folia. Podobnież odbija ciepło i stanowi też warstwę paroizolacyjną. Nie wiem czy tak jest, za to telefon komórkowy bardzo słabo działa w tych pomieszczeniach. Więc jakieś promieniowanie blokuje ;-)). Na koniec oczywiście KG. Do pomieszczeń rozprowadzono także rurami wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @annna2019

Zgadzam się z kolega powyżej co do szczeliny wentylacyjnej między deskowaniem dachu lub jeśli nie ma deskowania to membraną dachową. To jest bardzo ważne.

Profile zostały źle  zamontowane.Brak skośnych połączeń profili.

Z tego co widać to chyba zostały bezpośrednio od czoła przykręcone do krokwi. (Zbyt słabe zdjęcie)

Powinny być opuszczone jak kolega wyżej pisał na dedykowanych do tego mocowaniach.

(żeby dodatkowo docieplić krokwie)

 

Proszę zobaczyć  jak powinny  być zamontowane profile.

poddasza-zabudowy-gk-sucha-zabudowa-skos

Między profilami trzeba ułożyć dodatkowa wełnę izolującą krokwie.

Następnie na profile stalowe powinno być przyklejona folia paroizolacyjna(na taśmę dwustronną)

Folia na zakładach na całej długości powinny być sklejona również taśmą i dopiero na folię dopiero można montować płyty.gipsowe.

Trzeba pamiętać że każdy peszel do kabla elektrycznego (te które widać na zdjęciu)  powinny być dokładnie uszczelniony w przejściu przez folie paroizolacyjną.

Jeśli zaś chodzi o folie paroizolacyjne to stosować tylko standardową folię paroizolacyjną nie metalizowaną.

 

Tam gdzie pracuję i jeżeli stosujemy folie z ekranem np.taką  DuPont AirGuard® Reflective

to jedną  z zasad  montażu jest zachowanie pustki powietrznej między folia a płyta gipsową min. 2,5 cm

To nam niestety zabiera kolejne ważne centymetry .

 

Pozdrawiam

plasticfun

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wtrącać komuś w sztukę, ale czy ta dylatacja 2.5cm nie powinna być pomiędzy blachą a folią? Mniej więcej tak jak to ten gość robi? Że jemu wełna przylega do płyty. Że główna wentylacja odbywa się zaraz pod blachą między łatami?

Edytuje, bo się nie dopatrzyłem że piszesz[mention=84368]plasticfun[/mention] o folii z ekranem.



Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vlad1431 napisał:

czy ta dylatacja 2.5cm nie powinna być pomiędzy blachą a folią?

Na profil drewniany ,stalowy układamy folię następnie  na folie montujemy jeszcze dodatkowo łaty 2,5 cm,żeby zachować pustkę powietrzną.

I wtedy dopiero przykręcamy płytę gipsową.

Jak już pisałem zabiera to nam cenne centymetry pomieszczenia ale takie są wymogi.

 

Lepsze wartości współczynnika U

Przy zastosowaniu w niewielkiej przestrzeni, metalizowana powierzchnia membrany AirGuard® Reflective odbija ciepło wytworzone do wnętrza budynku, stanowiąc uzupełnienie konwencjonalnej izolacji. Umożliwia to zwiększenie oporu cieplnego do 0,67 m²K/W. To pozwala ograniczyć koszty ogrzewania dzięki ulepszeniu wartości współczynnika U dla systemu ściennego.

Montaż:

AirGuard® Reflective można instalować w dowolny sposób, ale jej powierzchnia refleksyjna musi być skierowana ku szczelinie powietrznej. Preferowaną metodą jest instalacja stroną refleksyjną do wnętrza budynku, a następnie montaż standardowej łaty 25 mm na membranie.

 

Na filmie monter ma nałożona folie na profile stalowe i dopiero przykręca płyty.

Wełna jest nad folią i nie dotyka bezpośrednio płyty.

To jest poprawnie robione  bo to standardowa folia paroizolacyjna a nie z tzw. reflexem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ?

i dziękuję za odpowiedzi.

Zastanawiam się - czy aby dołożyć te profile narożne - konieczne jest zdejmowanie wszystkich stelaży...?

I rzeczywiście - one są czasem montowane bezpośrednio do belek a czasem są na mocowaniach.

na zdjęciu forumowicza plasticfun  - one są ułożone tak zgrabnie, szczególne przy oknach...

Nie raduje mnie fakt - żeby zdejmować całość i zakładać jeszcze raz...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeżeli to nie zostanie zrobione poprawnie  to będziesz później gorzko żałowała.

Bo jednemu pseudo fachowcowi już zapłaciłaś. On niestety Ci tych pieniędzy nie zwróci znając życie.

Drugi nie chce się tego podjąć bo wie jakie będą konsekwencje.

Nawet gdyby zrobił tak jak chcesz to też mu musisz zapłacić.

Szpachle,wkręty,farby to wszystko też kosztuje.

Zapłacisz podwójnie a efekt zerowy.

Jeżeli nie połączysz szkieletu w narożach  wewnętrznych oraz zewnętrznych to na łączeniu płyty będą pęknięcia na całej długości.

Nawet jakby malarz dał super taśmę łączeniowa dedykowaną do płyt gipsowych to nic nie da.

 

Musisz wiedzieć,że konstrukcja dachu jest poddawana na parcie z każdej strony przez wiatr lub obciążenie przez śnieg i tym samym cały czas pracuje. 

 

Moja rada jest taka zdjąć wszystkie  profile  i zrobić to jeszcze raz zgodnie ze sztuką.

Te profile się nie zmarnują zostaną wykorzystane jeszcze raz.

Pozdrawiam

plasticfun

ps. Jeszcze jedno do montaży profili na poddaszu używamy sztywnych wieszaków tzw.(grzybki)  a nie te wieszaki które ty masz to są tzw.  (esy)

Przy przykręcaniu płyt GK np.automatem do przykręcania płyt to przy docisku wieszaki typu (esy ) się deformują bo są perforowane i tym samym miękkie.

Esy montuje się tylko w przypadku jeśli naprawdę gdzieś zachodzi taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj YT zaproponował mi reklamówkę. Oczywiście jest tu bardzo prosta konstrukcja, ale to jest dokładnie to co pisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o ocieplaniu dachów i stropów za pomocą natrysku celulozy ?

Czy na forum są użytkownicy co stosowali tą metodę i zechcą się wypowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz i pogratulowali sobie roboty ? jak to powiedział majster wazzup lekko spi... Może być ? A tu dali ciala z folią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mkwapisz

Ci panowie dali ciała z montażem folii paroizolacyjnej.

Ona została zamontowana stroną reflex do wełny. Niestety nie będzie spełniała swojej roli.

Kolega był szybszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet na to nie zwróciłem uwagi, ale dziwnym trafem film się dzisiaj w YT nawinął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.