Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spaprane ocieplenie.


hubi78

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.10.2021 o 13:57, hubi78 napisał:

Czołem wszystkim użytkownikom.

mam do was pytanie.mam domek parterowy,zostało w nim wykonane dość słabo ocieplenie stropu,chciałbym to poprawić i szukam sensownego rozwiązania.Dom ma strych użytkowy,ale nie mieszkalny.Na stropie ułożone zostało 10cm styropianu5/5 na mijankę a następnie została zrobiona wylewka betonowa 5 cm. I niby wszystko gra nic złego się nie dzieje,pomijając fakt,że powinna tam być folia paroizolacyjna na stopie pod styropianem i styropianu powinno być co najmniej 20cm.chciałbym teraz to docieplić i nie wiem jak się za to zabrać.Czy w takim przypadku ma sens dać 15cm dobrej wełny w połacie dachu ? i powiedzmy za rok dołożyć z 15-20 styropianu bądź wełny na strop? tylko jak to teraz zrobić czy położyć folię na wylewce dopiero potem styropian lub wełna i finalnie płyty OSB? czy inne deski które posadowił bym na legarach? Panowie proszę o pomoc,czy to co piszę ma sens,jak waszym zdanie powinienem podejść do tego tematu,bardzo nie chciałbym skuwać wylewki,czy jest jakieś rozwiązanie żeby to zrobić bez tego?

Albo to... zdecydowanie lepszy od wełn mineralnych, zapomniałem o tym. Byłem w Poznaniu na poddaszu ocieplonym wełną drzewną firmy Steico... przyjemnie cieplo. A na podlogę płytę XPS Ursa, np. 10 cm. Cena możliwa jak na kieszeń Polaka

https://www.drewtrans.pl/produkt/steico-flex-038/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.