Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C + CW 400, załączanie palnika.


dekmax

Rekomendowane odpowiedzi

Ad2.

Moim zdaniem może być tak: jak ustawisz 21stC, to nic się nie dzieje. Jak ustawisz >21stC, to programator podwyższa krzywa o tyle stopni ile jest różnica między ustawiona temp a 21stC (dla grzejników pomnożone przez 3).
Jezeli mniej niż 21stC, to odpowiednio obniża.


Wysłane przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dawrut napisał:
  • Jaką macie maksymalną temperature wyłączenia ustawioną na piecu w przypadku ogrzewania podłogowego?
    (pokrętło na piecu)

Bodajże 45 albo 50 stopni, tego ma nie przekroczyć na wyjściu z kotła.

12 godzin temu, dawrut napisał:
  • Jak sie ma do działania pieca temperatura która ustawiam na CW400 skoro mam go zamontowanego na piecu i nie jest to temperatura pomieszczenia (zdjęcie)?

Ma wpływ na krzywą grzewczą, @gbbsoft kiedyś to liczył i ma opisane na stronie.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co doczytałem?

Sposob działania ustawienia temperatury na sterowniku jest opisany w instrukcji instalacji. Dodatkowo zostało to przeze mnie zweryfikowane (pół roczne obserwacje pieca i prowadzenie obliczen w Excelu, które zgadzały się z dokładnością do 0.5stC). Moje ustalenia opisałem tutaj: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Buderus

Kwestia pozostaje tylko, czy tak się zachowuje kontroler po przeniesieniu do pieca. Na moje wyczucie informatyczne: tak. Jedyna rzecz, która jest wyłączona, to korekta krzywej związana z różnica pomiędzy temperatura zadaną w pokoju a temperatura zmierzoną w pokoju, no bo przecież kontroler nie jest w pokoju...

Wysłane przy użyciu Tapatalka



  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczypior Mam sterownik CW400, zamontowany na piecu z zewnętrznym czujnikiem temperatury. I ustawiłem temperaturę projektową dla -15C. Jest to 32C. Przy takich ustawieniach temperatura zadana na kotle waha się przeważnie pomiędzy 26 a 28C (w zależności od temperatury na zewnątrz). Temperatura maksymalna na krzywej to 35C.

A pokrętłem na piecu ustawia się maksymalna temperaturę wyłączenia kotła i mam to ustawione chyba na 45C.

Dodatkowo jest tak, jak pisał @gbbsoft wyżej bo to przetestowałem. Jak na CW400 podniesiesz żądaną temperaturę (tą na zalączonym rysunku) powyżej 21C to krzywa wzrasta o tą różnice. Czyli jak podniosę na na sterowniku z 21C na 23C to po chwili temperatura zadana na kotle wzrośnie z 28C na 30C.

IMG_20201218_184346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor Nie wiem o co pytasz... Tak, mam CW400 zamontowany na piecu. Tak, mam temperaturę projektową ustawioną na 32C. 

Co tu nie pasuje?

(problemu które miałem - wyżej w dyskusji - zostały po części rozwiązane - miałem za niską maksymalna temperaturę wyłączenia kotła ustawioną)

Edytowane przez dawrut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że pomieszałem terminy. Nie jestem instalatorem i generalnie na tym forum pojawiłem się tylko dlatego bo miałem jakiś problem. Nie mam pojęcia kim wy wszyscy prywatnie jesteście i średnio mnie to interesuje. Wiem że masz dużą wiedzę jeżeli chodzi o instalacje i ogrzewanie i szanuję to. Opisałem dokładnie o jaką temperaturę mi chodziło, o temperaturę ustawiona dla -15C. Jak kolwiek się ona nazywa. Z taką wiedzą powinieneś wywnioskować o jaką temperaturę mi chodziło.

Jak chcesz to możemy pogadać o mojej branży związanej z wytwarzaniem oprogramowania i też będę się czepiał terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było czepianie, tylko próba uściślenia czy masz na tą podłogówkę projekt lub inne wyliczenia.

Gdyż krzywą dobiera się tak aby w warunkach projektowanych była jakaś tam założona temperatura wynikająca z "projektu".  

Ustawia się ją raz + ew mała korekta np przesunięcie krzywej

W twoim przypadku tak się nie da - masz przede wszystkim problemy z nieprawidłowo wykonaną instalacją, o czym pisaliśmy na poprzedniej stronie.

Może się okazać, że krzywą grzewczą będziesz zmieniał kilka razy na sezon.

Ponadto warto ten CW400 przenieść do reprezentatywnego pomieszczenia , i dodatkowo można operować temp rzeczywistą pomieszczenia jako korektą krzywej

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam was@teres @gbsoft mam u siebie sprzęgło i za nim druga pompę , ogolenie działa wszystko ok. W cw400 mam ustawione charakterystyka wykreślna pompy na moc, minimalna 40% i maks 100% . Kocioł przeważnie jak nie zawsze pracuje na minimalnej mocy , zastanawiam się czy nie zmniejszyć też minimalnego procentu pompy np na 30% ? Jak ustawiacie lub macie u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po ustawieniach hydraulika już nic nie zostało :) Sprawdziłem że gdy kocioł pracuje z minimalną mocą i 40% mocą pompy , przepływy na parterze i poddaszu są takie same jak gdy zmniejszyłem na 20% i tak pompa w diagnozie pokazywała że pracuje . To może nie ma sensu aby min była na 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.