Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła na pellet.


zelik20

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ty masz ekogroszek chyba tak? Sam rodzicom ogarniałem ekogrocha Sigmę z zapalarka i podobnie jak ty, złego słowa nie powiem. Ale w pelecie się zatrzymali.  I jeśli miał bym kupować z tej firmy peleciaka, to nie była by to Alfa, Delta czy inna Gamma tylko Sigma właśnie - pionowy wymiennik z wajchą, wentylator wyciągowy, dobrze go wysterować i już jakaś namiastka peleciaka jest, i to w rozsądnej cenie. Wprowadzają nowe modele kotłów, które od kilkuletniej już Sigmy są gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma i pellet. I pracuje to wszystko super.

Chodzi o to, że z defro nie miałem żadnych problemów, a z pomocą czy to telefoniczną czy mailową nie było problemu. Dlatego nie mogę złego słowa powiedzieć o defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę serio. Już trochę mam styczność z tą firmą i zawsze dostałem odpowiedź lub pomoc. To tyle. Kociołek jak i palnik pracują ładnie i też nic nie mogę się przyczepić.

Ale tak jak pisałem to jest moja opinia i moje doświadczenie z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos podejściu firmy  do klienta, mój kolega który za niedługo będzie posiadaczem Blackstara z sondą miał kilka wycen różnych kotłów różnych producentów. Najbardziej jednak zaciekawiła mnie wycena Kostrzewy, zabijcie mnie, nie wiem jaki model, ale życzyli sobie ponad 14000zl. To mnie natchnęło aby napisać na Facebooku do Pana który to sprzedaje, serwisuje i jest tam bardzo aktywny, z zapytaniem który model kotła oferuje automatyczne czyszczenie turbulatorow, palnika, posiada wentylator wyciągowy czy odpopielanie bo jednak kocioł w tych pieniądzach połowę z tych rzeczy powinien mieć w standardzie. Dziś mija chyba 5 dni i zero odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nieźle ceni się Kostrzewa. Aż nie chce mi się wierzyć.

Swoją drogą, @eliks, czekam na relację z wrażeń i spostrzeżeń odnośnie Blackstara. Być może wkrótce też będę miał okazję zobaczyć na żywo, co potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5zjm Skorzystałem i ja z tego linka z ciekawości , wszystko by się mniej więcej zgadzało  oprócz kosztów ogrzewania pelletem mnie spokojnie wystarcza 4 tony razy 600zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też "ciepłowłaściwie" bardzo podobnie liczyło np. średnią moc potrzebną do ogrzania domu, za to ilość pelletu była mocno przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Visitor1230 napisał:

 Blackstar to swietny kociol. Niewiem tylko jak system z kompresorem da rade czyscic palnik w przypadku spiekajacego pelletu.

Powinien dać radę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był duży spiek, operator mógłby tego nie przeżyć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym kamieni nasypał do tego eksperymentu...}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt im tam zaglądać nie każe ,niech się przygotują jak pogromcy mitów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też , bo jak się coś przyklei to raczej powietrze tego nie zdmuchnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, Panowie. Palimy pelletem z drewnianych trocin, a nie ze starych opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "wytwórców" to ja osobiście omijam szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Benton661 napisał:

Przesadzacie, Panowie. Palimy pelletem z drewnianych trocin, a nie ze starych opon :)

Owszem to raczej skrajne przypadki , na ogół jest sypki popiół czasem jakaś mała gródka wypadnie , ale sam widziałeś na forum jakie spieki u niektórych się tworzyły więc trudno powiedzieć czy to kompresor zdmuchnie i czy taki spiek czasem się gdzieś nie przywrze do palnika , w obrotówce się to kręci więc nie ma czasu żaby się przykleiło , rzecz jasna że nikt nie chce takich pelletów na trawnik takiego czegoś nie wysypiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

No wlasnie. Jestem ciekawy jak to jest z tym spiekajacym pelletem. Ile czasu potrzeba albo ile spalonego pelletu zeby go wyhodowac na palniku. Mialem dobry pellet wiec nie wiem.  Podejrzewam, ze przy moim biawarze z buforem( malym) daloby sie rade. W takim polaczeniu kociol pracuje cyklicznie i  ok. 45 min.. A przed kazdym rozpaleniem mam ustawione samoczyszczenie szuflady. Byly relacje ze trzeba bylo kilka razy dziennie latac do kotla i zdejmowac spieki z palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu badałem różne dziadostwa. Były takie że spiek tworzył rzeźby w palniku, ale nigdy nie miałem przypadku żeby coś się przykleiło do palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Koledzy na stronie "ciepłowłaściwie"  wyliczono mi moc kotła 14-16 kw przy paleniu pelletem i temperaturze 24 stopnie w domu, kotły ferroli, edilkamin najbliższe mocami to 18 kw lub 12 i tu pytanie czy nie jest to zbyt duża różnica? i jeśli już to w którą stronę lepiej podążyć z mocą? zimy niby coraz bardziej śródziemnomorskie i kominek ma być w razie 'W" ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.