Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła na pellet.


zelik20

Rekomendowane odpowiedzi

No muszę dokończyć zakupy do kotłowni, doradźcie co wybrać.

1. zawór trójdrożny mieszający termostatyczny 20-43 *C plus regulator pokojowy (później ewentualnie można jeszcze dokupić sterownik UMS-4S2 żeby była możliwość podłączenia dwóch regulatorów temp. 1 na parter 2 na poddasze)

2. zawór trójdrożny mieszający obrotowy z siłownikiem oraz sterownikiem Tech i-2 lub i-3 (dzięki @shogunzlasa, @eliks) plus regulator pokojowy.

W pierwszym przypadku konrola temperatury tylko pokojowa w drugim pokojowa lub pogodowa oraz większa możliwość modyfikacji minus to koszty ale przyoszczędziłem na kociołku ;-) więc nie jest to argument decydujący (oby nie wyszło mi to bokiem hehe). Ciekaw jestem waszego zdania. pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha :-) dzięki serdeczne. To już prawie wszystko mam rozjaśnione bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość dla laika, dokupuję resztę sprzętu i na mszę trzeba dać żeby wszystko zagrało, najgorsze że efekty przyjdzie ocenić w następną zimę dopiero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym bez mieszającego ,zawsze można go uzupełnić .tym bardziej że rozumiem same grzejniki .W  Ferroli można sterować mocami kotła pod histerezę kotła lub  temperaturę pokojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CWU czy bez? Bo jak z CWU to robisz zasilanie drabinek na stałe przez bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam w domu kocioł Metal-Fach SEG Pellet 15 kW przez zimę zużyłem 2 tony pelletu. Do tego aplikacja na telefon EcoNET i mogę sterować ogrzewaniem przez Internet. W domu mam instalacje fotowoltaiczną więc do zbiornika na CWU zamontowałem 2 kw grzałkę i przez lato grzeję tak wodę. Zobaczymy jak będzie nadwyżka prądu we wrześniu to założę jeszcze 2 takie grzałki do zbiornika buforowego i będzie jak znalazł na okresy przejściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gonzo19 napisał:

Ciekawe ile zuzylyby inne kotły ogrzewajac te 60m2?

Dom ma powierzchnie użytkową 131 m2. Jest postawiony z ytonga i ocieplony autrotermem 12 cm + wszędzie okna 3 szybowe z ciepłym montażem. Co prawda wodę grzeje grzałką bo mam instalacje fotowoltaiczną i może stąd taki wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie chciałbym tak dla porządku poinformować że kociołek wraz z instalacją zamontowany, jeszcze raz dziękuję Panowie za pomoc i wiedzę jaką przekazaliście!!!. Wszystko się odwlekło z wiadomych przyczyn ale takie życie wiadomo. Na chwilę obecną wydaje się że wszystko działa jak powinno co prawda dom jeszcze niezamieszkały, nieocieplony ale temp. zadana się utrzymuje  więc pełen optymizmu patrzę w przyszłość ;-)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 12:34, Gonzo19 napisał:

Ja mam 140 użytkowej i co z tego, jak ogrzewam ok 230-240? Powierzchnia użytkowa ma się nijak do powierzchni ogrzewanej, chyba że masz mieszkanie w bloku.

Bez skosów mam powierzchnie 178 m2. Poza tym skosy mają duże znaczenie bo liczy się kubatura i to czy oszczędzałeś na ociepleniu i stolarce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.