Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec oddalony 20m od domu


Elosek12

Rekomendowane odpowiedzi

rura min 32mm , a izolacja jak najgrubsza , myślę że  dwa razy po dwie , a cyrkulacja może być 16 . Jak kocioł i bojler w gospodarczym to zastanawiam się że  sterownik też  i boje się , że 25-30 mb czujnika CO  i podłogi może mocno przekłamywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rura będzie 2x32 i 1x25 i 1x20 badz 16. Czujnik pytałem to skorygować można więc zakłamanie będzie na poziomie 0.5-2 stopni.A co do rury to rozeznanie zrobiłem i dobrze izoluje tylko trzeba ją głęboko wkopac. A co do spalania to piec na ten sezon od maja do marca z 3t groszku spalił więc myślę że za dużo nie wzrosnie spalanie. Najwyżej znowu w kotłowni spędzę z 2tyg na regulację spędzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wełny zapomniałem to może z czasem namoknąć i straci swoje właściwości , to może lepiej zrobić tunel ze styropianu poklejonego pianą lub klejem w tubie ( takiej jak pianka tylko do pistoletu  ładnie i szybko klei )

wykop.jpg

tak zaizolowałem u znajomych zbiornik na strychu i jak tam było -20 C to nie zamarzło a jak był samą wełną to robiła się zimna i wilgotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym zastosowania jakichkolwiek materiałów mogących chłonąc wodę/parę wodną bez dokładnego sprawdzenia punktu rosy.

Skoro "tunel", to nie styropian a raczej styrodur i do wewnątrz wstrzyknąć pianę izolacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gmaj22 napisał:

Unikałbym zastosowania jakichkolwiek materiałów mogących chłonąc wodę/parę wodną bez dokładnego sprawdzenia punktu rosy.

Skoro "tunel", to nie styropian a raczej styrodur i do wewnątrz wstrzyknąć pianę izolacyjną 

styropian i wełnę to kolega już ma a  wtryskana piana to duży koszt , a chodziło mi oto że kolega chciał owinąć to folią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej pustkę powietrzną zostawić, niż upychać tam wełnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keramzytem a nie piaskiem. Albo wziąć Uponora w grubszej izolacji, chyba 160 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Thermo Twin kupujesz :)

Straty cieplne to masz w katalogu Uponora. W zależności od parametrów wahają się w granicach 10-15W/m

PS: deltę T liczysz: (Tzas + T powr) /2

959169814_uponorTh_twin.png.8ec8c10252ada1b961000731d2b35963.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 15:35, zaworek napisał:

Wymiennik przy kotle.Filtry przed pompami a nie za

 

schemat 3.jpg

Jeszcze mam pytanie a w ktorym kierunku maja pompy chodzic po stronie domu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy chodzą w dobrym kierunku, wymiennik przeciwprądowy. Jeśli to ja bym robił, to  po stronie instalacyjnej dałbym pompy na powrotach.

poprawka.png.ee9b4f5f35205f799adf5430cf1cb066.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maly11111 napisał:

Ok czyli pompy na powrotach od strony instalacji maja tloczyc wode w kierunku wymiennika ??

Tak ,pompa zawsze powinna pchać w wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.