Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec oddalony 20m od domu


Elosek12

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat sprawa prosta, bo naczynie może byc pod sufitem nad kotłem i wymiennikiem płytowym. Nie musi być ponad najwyższym grzejnikiem. I w zupełności wystarczy 20  litrów (na wszelki wypadek zapas, jeśli podłączenia z boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mam zrobiona instalacje i chyba musze cos poprawic odleglosc 10 m 

Instalacje mam podobna jak na zdjeciu ponizej.ROZNICE  to brak sprzegła i pompa po stronie kotla na powrocie co moge poprawic?Glownie chce zmnjeszyc spalanie obecny kociol 35 kw i chyba raczej zmienie go na mniejszy Pozdrawiam

 

image.png.5014d99d519a66f42f45fdc496a1e01f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maly11111 na kotle  nie ma obniżania mocy , pompa po stronie pierwotnej (kotła)wymiennika musi pchać w wymiennik czyli na zasilaniu , a pompa na wtórnym też powinna  pcha w wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak mialem zle musze to pokazac jakiemus dobremu hydraulikowi zeby mi przerobil dziekuje za rady.                                 Jeszcze tylko zapytam co jest wtedy po tych zmianach poprawione ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elosek12 ja tez mam rury preizolowane odleglosc 10 m i kociol niestety 35 kw spalanie dosc wysokie na 180 m.Uwierz mi ja mam to juz zamontowane i w praktyce przetestowane nie wierz w te straty na 100 m 1 stopien bo sa raczej wieksze ja mam tylko zasilanie i powrot w ziemi . Z tego co czytam tez masz za duzy kociol ja bende zmienial na 11-13 kw sluchaj ludzi z forum bo ja za pozno tutaj trafilem i teraz place za bledy po ,.januszach,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elosek12 napisał:

Tak wiem, rury będą Preizolowane juz zamówione  straty  na 100m ok 1stopien więc niw  będzie tragicznie ale nie da się wnieść bojlera do piwnicy 

3 rury zimna - ciepła - cyrkulacja która i tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elosek12 napisał:

3/4 który służy do termometru a obecnie jest zaślepiony Czy bedzie poprawnie?. Niestety ale bojler musi być przy piecu 

to za mało do 300l bojlera długo będziesz grzał wyjście z kotła pewnie6/4'' to wykorzystaj to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.