Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec oddalony 20m od domu


Elosek12

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym wybrał w zamkniętym.A jak się boisz zamkniętego to pozostaje tylko wymiennik płytowy.Wykonanie całości w otwartym wymaga usytuowania naczynia w najwyższym punkcie, nie wiem czy technicznie jest to u ciebie możliwe jak jest planowane jeszcze poddasze.Naczynie musiałoby być jeszcze trochę wyżej niż grzejniki na poddaszu

WWW - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa mająca za zadanie ochronę kotła przed korozją niskotemp.będzie chodzić cały czas(włączona na stałe do gniazdka) lub prawie cały czas jak sterownik kotła (lub dodatkowy sterownik) będzie nią starował. Bez projektu OP trudno powiedzieć czy uciągnie,nie wiadomo jaki jest wymagany globalny przepływ i opory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie potrzebna dodatkowa pompa na OP? Przecież masz jakieś grupy pompowe mieszające(bo są różne rozwiązania,te które potrzebują zewnętrznej pompy i te które jej nie potrzebują)ale najlepiej byłoby zrobić zdjęcie tych rozdzielaczy aby się upewnić co to za ustrojstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie najlepiej. Poczekamy na zdjęcia. Naprodukujemy tu pierdylion opcji, a okaże się, że w każdej będą jakieś "plusy ujemne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną instalację, kocioł w bud. gospodarczym w układzie otwartym, naczynie wyr. nad kotłem, wymiennik płytowy obok kotła, do wymiennika miedź, za wymiennikiem rury pex do domu (zaizolowane w rurach kanlizacyjnych 110), w domu dopiero wszystko rozdzielone (łącznie z CWU) wszsytko działa 8 sezon, tylko bud mam bliżej, 6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- gospodarczy - Ja bym stawiał na kocioł w układzie otwartym (w ogóle na jakie paliwo  planujesz )

2- Piwnica- wymiennik , grzejniki na 4D+ siłownik  , podłogówka 3D+ siłownik  , CWU +cyrkulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szkic wstawiałem juz w TYM wątku, ale tu również się może przydać:

1003453400_wymiennik3D_2obiegi.png.4472f2ea13230a17833f8127d8e2e50b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, ale to wynikało raczej z przeróbek szkicu ;) Juz poprawiłem....

Dodatkowa zaleta, że zasilanie dwóch pomp mamy bezpośrednio ze sterownika w kotłowni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gmaj22 napisał:

Ten szkic wstawiałem juz w TYM wątku, ale tu również się może przydać:

a nie lepiej wymiennik też do piwnicy , strona pierwotna ma wyższe zasilanie  więc straty nawet jak będą większe to strona wtórna wymiennika będzie stabilniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zdania są podzielone. Kol @sambor kilka postów wcześniej podkreślił, że wymiennik płytowy tylko przy kotle. 

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ten konkretny przypadek, czyli kocioł na paliwo stałe, wymiennik płytowy oraz zapewnienie ochrony powrotu kotła.

No i odległość "produkcji" od "dystrybucji" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gmaj22 napisał:

wymiennik płytowy oraz zapewnienie ochrony powrotu kotła.

No i odległość "produkcji" od "dystrybucji" :)

I kocioł  na układzie otwartym   , to i producent zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gmaj22 napisał:

wymiennik płytowy oraz zapewnienie ochrony powrotu kotła.

No i odległość "produkcji" od "dystrybucji" :)

dla tego nawet bym przewymiarował wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.