Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEIZTECHNIK ONE 15KW -pellet


pafnuc518

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemność widzę ciemność. A raczej smołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Poczytaj na ht forum.

https://www.heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw?start=100

kociol  z samej zasady nie jest tym czym kocioł pelletowy musi być. Nie ma wymiennika pionowego. Nie ma szmoczyszczenia wymiennika. Sterowanie zdaje się brager. To jakaś nowość z zagłębia pleszewskiego. Zainteresuj się biawarem pellux compact ze sterowaniem plum. Ja jestem zadowolony. U mnie działa z małym buforem i to dla krajowych naszych produkcji w moim subiektywnym odczuciu jest jedyne sensowne rozwiązanie. Nie męczysz się z ustawieniami na poszczególnych  progach mocy. Kocioł działa tylko cyklicznie na maxie ładując bufor. A ten oddaje powoli ciepło przez mieszacz pogodowy na obieg. Cokolwiek byś wybrał nie oszczędzaj i zafunduj sobie sondę lambda.

edit: widziałeś jak wyglada wymiennik ht one? Zawirowacze wyciągane łomem. U mnie po roku palenia kocioł wyglada tak:

 

8D6B1C45-C2B2-47BD-94D0-09303BA4EA39.jpeg

1EBDEA24-A07B-4231-B1BC-437B2279C9D0.jpeg

351D94BD-A2E7-43B5-BBF8-1B8B600C7EA4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HT One Basic nie ma sensu. Tutaj jedyna sensowna opcja to One w tej wersji z sondą, automatycznym czyszczeniem i optymalizacją ale to kosztuje w wersji 11KW drożej od Blackstara+. Znowu w wersji podstawowej bez sondy i bajerów jest w podobnej cenie co Biawar z sondą więc wybór chyba jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks biorąc pod uwagę obecną cenę Laguny i Black Stara co byś wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Puławiak napisał:

Nie ważne co by wybrał - ważne żeby wybrał Puławiaka :)))) 

Wiadomo, żeby wybrał @Puławiaka tak samo i ja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, radik81 napisał:

@eliks biorąc pod uwagę obecną cenę Laguny i Black Stara co byś wybrał?

Lagunę, a porównanie mam bo w mieście mam również BSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, cezar76 napisał:

A ty @Visitor1230 co byś teraz wziął, biorąc pod uwagę, że blackstar ma sterowanie przez internet ( do czego podejrzewam zdążyłeś się przyzwyczaić), czy lagunę, która tego nie ma i dodatkowo chyba mniejszy zbiornik na pellet?

Zbiornik na pellet to pikus. Ważne jest żeby kocioł współpracował z buforem. No i miał neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna z buforem współpracuje, neta też ma, ale ten internet do Stokerclouda czy Econeta to jak Windows 3.11 do Win10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 minuty temu, cezar76 napisał:

Czyli? BS?

Albo rtb jak już z tej stajni. Nie wiem tylko czy współpracują z buforami. A w moim przypadku jest on nieodzowny. Na razie nie będę zapeszać. Ale uchylę Rabka tajemnicy. Rozbudowuje system. Jak się zrealizuje to wam gały na wierzch wyjdą hi hi. 
 

4 minuty temu, eliks napisał:

Laguna z buforem współpracuje, neta też ma, ale ten internet do Stokerclouda czy Econeta to jak Windows 3.11 do Win10.

można gdzieś to obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Puławiak napisał:

Narazie Laguna nie ma neta wycofali internet chyba w sierpniu czy wrześniu pewnie w związku z dużym zainteresowaniem bo możliwości to to miało ogromne. Można było włączyć wyłączyć i chyba harmonogram ustawić. 

Hmmm... Znaczy się, jak to @Visitor1230 powiedział, taki lexus w kotłowni, ale w wersji podstawowej i w dodatku mocno okrojonej- zamiast elektrycznych szyb- korbotronik... ;-) Oczywiście nie mam nic przeciwko lagunie, ale podoba mi się sterowanie przez internet.

 

32 minuty temu, Puławiak napisał:

Net do Laguny? Nie chcesz tego oglądać zapewniam Cię. 

Padłem... ;-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wojtek mi montował Lagunę też sobie myślałem "jak to taki kocioł bez neta". Teraz wiem, że to w przypadku Laguny to naprawdę zbędna rzecz. Może  dla "hobbystów" net jest potrzebny ale dla zwykłego użytkownika to szczerze mówiąc nie potrzebne. O wszystko dba przecież Leonardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym kolego @radik81. To zależy od wielu czynników. Jeśli ktoś zostawia kocioł bez nadzoru na dzień czy dwa, to faktycznie, może być to zbędna opcja. Pamiętajmy, że internet np w przypadku econeta czy stockerclouda, to nie tylko możliwość zmiany parametrów kotła, mówiąc ogólnie, ale też zbieranie wielu przydatnych informacji. Tak samo sytuacja zmienia się, gdy kocioł trzeba kontrolować zdalnie. W wątku o kipi jest kolega, który ma nadzór nad kotłem z Szwecji, a dom z kotłownią zostawia pod opieką żony. Podobna sytuacja może być, gdy taki kocioł znajduje się w domku wykorzystywanym okresowo, np weekendowym. Nie zaprzeczysz, że w takiej sytuacji kontrola przez internet jest baaardzo przydatna. 

Internet to bardzo przydatna rzecz i warto z niego korzystać. Bez niego nie byłoby tego forum, a o opiniach o kotłach czytalibyśmy pewnie w encyklopedii 12-to tomowej. 

Poza tym, na forum jest przynajmniej jedna osoba niezbyt zadowolona z laguny, więc nawet taka firma nie jest doskonała. 

Zapewne, gdyby dołożyć do laguny stockerclouda,  to byłby to lexus z bogatym wyposażeniem. A myślę, że wtedy nawet @eliks, nie pogardziłby tą możliwością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.