Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEIZTECHNIK ONE 15KW -pellet


pafnuc518

Rekomendowane odpowiedzi

No myślę że wystarczy normalna aplikacja z kontrolą tych parametrów które są dostępne dla użytkownika napewno by nie zaszkodziła. Co dziwne Włosi do piecyk ów opracowali już dawno dawno temu kontrolę przez kody SMS a internet jakoś tak dopiero 2 lata temu np MCZ zrobił system Maestro czyli kontrolę piecyka tylko przez aplikację a smartfonie ale do kotłów to jakoś netu nie wprowadzają. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie temu się dziwię, bo to naprawdę bardzo przydatne narzędzie. I z pewnością przyda się choćby w domku weekendowym. Wtedy mamy możliwość przyjazdu do ciepłego domu. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Piszecie o Lagunie w temacie o HT... Osobiście nic nie mam do Laguny, ale w mojej kotłowni raczej by się nie sprawdziła, ze względu na specyfikę pracy. Jeśli chodzi o HT one, to dziwne, że serwis nie zareagował, bo zdjęcia które wstawił eliks mówią wiele o tym cudzie... Jak dla mnie, RTB jest poza jakimikolwiek zasięgiem, ale cena nie do przyjęcia... Blackstar, myślę że znalazłby godne miejsce w mojej kotłowni i szybko znaleźlibyśmy wspólny język :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak, piszesz o HT?

 

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pomyliłem tematy, pisałeś pewnie o HT... W kotle za tą cenę też powinno to być inaczej. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moja wina... Zmieniłem swój wpis... Ciekawi mnie, jakie wnioski byś wysunął po wizycie w HT... Myślę, że nie tylko mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łom,  jakiś klocek drewniany , młotek, robisz dźwignię i   wyciągasz. Trochę walki będzie. Nie wiem jak w tym kotle ale mi w innych tak się udawało wyciągnąć zawirowywacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arita napisał:

Sprężyny są sklinowane i nie mogę wyciągnąć całej klawiatury

Rozgrzej ten kocioł na max tak przez 15 min. Wygaś i sprawdź. Może puści. Tylko uważaj. Będzie gorąco ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Przyczyny takiego stanu kotła mogą być dwie. Jedna może leżeć w jakości peletu. Ale musiałby on być pomielony łącznie z oponami i budą psa wytwórcy pelletu. Druga przyczyna kocioł. Może być to kwestia ze pellet jest niedopalony w palniku. Gazy nie są dopalone i maja zamiar ewakuować się do komina. Co jest ewidentna strata opału. Ale po dorodze maja wymiennik poziomy gdzie się schładzają tworząc te wszystkie smoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiem Ci jak było - kocioł pracował pył lądował w wymienniku nie był czyszczony wytrzasany i zmniejszał przepływ spalin spaliny miały utrudniona drogę odpływu więc zostawały w kotle i się w nim skraplaly powodując smole która zaklejala coraz bardziej i efekt się nasilał nic wielkiego. Wiele razy jeździłem do takich wypadkow

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 minut temu, Puławiak napisał:

Jak bezobsługowy t klient do niego jedynie towar sypie i takie są tego efekty

Gdybym u siebie nie czyścił regularnie kotła to zawaliłby go najwyżej pyłem. Ale nigdy smołą! Czyszczenie regularne to podstawa. Ale jego brak nie powinien doprowadzać do takiej degradacji. Ciekawe jak wyglada komin. Szczerze współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są zawirowacze to tym bardziej i częściej trzeba czyścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

No właśnie nie miałbym za bardzo jak tego dokonać. Wymiennik jest pionowy z samooczyszczaniem gdzie wszystko ładuje w popielniku. Ewentualnie górna wyczystka. Żeby ja zawalić musiałaby nie widzieć odkurzacza ze dwa sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.