Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Heiztechnik 15KW - problemów kilka


myas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2023 o 09:39, myas napisał(a):

po załączeniu się pompy powrotu, ta zabiera część wody która idzie na zawór,

Pompa powrotu powinna być włączona na stałę 

Edytowane przez slawekry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. 

Co to za ustrojstwo? Czujnik pogodowy? 

Znalazłem w szpargałach od kotła. 

Zastanawiam się nad kupnem i podłączeniem, bo robi się coraz cieplej i bez sensu żeby kocioł przegrzewał mi dom, mimo iż posiadam termostat pokojowy. 

 

IMG_20230217_210306.jpg

IMG_20230217_210314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak czujnik temperatury zewnętrznej , na podstawie jego wskazań możliwe jest sterowanie temperaturą mieszacza według krzywej grzewczej , lub temperaturą zadaną kotła co raczej jest bez sensu .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 20:12, Heiztechnik napisał(a):

Nie będę się wypowiadał co do instalacji, ale co do zużycia paliwa, to kocioł spala tyle ile odbiera ciepła budynek. Podejrzewam, że jeszcze nie wysechł do końca i w przyszłym sezonie dopiero zauważysz spadek zużycia paliwa.

Dlatego tak jak napisałem, przeczekam na spokojnie do przyszłego sezonu i zobaczę jak kocioł będzie się zachowywał. Jakiś pogląd już mam i pewne informacje, oraz dużo pomocy w tym temacie ludzie mi przekazali. Na przyszłość będę mądrzejszy.

Licząc spalanie od 11 stycznia, bo wtedy zacząłem liczyć worki. Do stanu obecnego wychodzi mi spalanie około 28kg na dobę, przy świeżym domu i pierwszym sezonie grzewczym. Dużo czy mało? Ciężko powiedzieć.

 

Teraz Pany, kwestia zasyfionego kotła. Przyznam się szczerze że ostatnio miałem niewiele czasu i nie czyściłem kotła przez około 3 tygodnie. Jedynie dwa razy wywaliłem popiół z popielnika.

W załącznikach przesyłam zdjęcia jak wyglądał kocioł po takim czasie. Strasznie czarny. Osad schodzi, ale nie powinien tak wyglądać. Zmiany nadmuchów niewiele dają, zetka w kotłowni jest, powietrza sporo.
Nadmuch na mocy maksymalnej 30%
na mocy minimalnej 15%
w podtrzymaniu 13%
Przesłona na wentylatorze otwarta na 3/4 zakresu

Pellet LAVA. 

Zastanawiam się czy nie zmienić dostawcy. Wygląda to jakby pellet był wilgotny, ale gołym okiem tego nie widać.
Pellet jest sypki, przy wsypywaniu pyli się, a w palcach ładnie rozkrusza.
Ostatnie dwa zdjęcia po czyszczeniu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Edytowane przez myas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że czarny wymiennik może być efektem podtrzymania. Paliwo w podtrzymaniu nigdy nie będzie się spalać w zupełności i dlatego może wytrącać sadzę. Spróbuj na kilka dni wyłączyć podtrzymanie

Ponadto mam dwa pytania, czym palisz, bo widać w środku trochę nagaru i najczęściej jest to pozostałość różnych domieszek w paliwie.

Dla dobrej eksploatacji warto raz na kilka miesięcy wyjąć palenisko i oczyścić komorę powietrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.