Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEIZTECHNIK ONE 15KW -pellet


pafnuc518

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy używa ktoś takiego kotła lub podobnego na pellet?.
Instalator który będzie robił u mnie ogrzewanie jest serwisantem tej firmy .Oczywiście że pozwala na zakup innej marki pieca lecz w razie awarii zapewnia szybki sewis i dostępność części.
Z moich przemyśleń to też jest na plus ze jest serwisantem bo zwykły hydraulik podłączy piec ale gdy to nie działa prawidłowo odsyła do serwisów.
W innych tematach na temat tej firmy jest kilka złych opinii ale jakoś nie mogę znaleźć firmy gdzie opinie są tylko dobre.

Oprócz tego modelu zaproponowano mi HT DasPell GreenLine 17 lub HT Q Pellet GL15 w mniejszych pieniążkach .Sprzedawca twierdzi że gdy te modele wyposażenie w to co posiada HT One -czyli pompy ,zawory itd to cena jest zbliżona .

Ktoś posiada ,użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaraz powiedz ile masz m2 do ogrzania. Sprawdzimy tego Twojego fachowca. U mnie pół miasta lata w polarach HT Team, ale ilu z nich bym polecił, to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pafnuc518 napisał:

Na początek 70m2 bo sam dół a w przyszłości 135m2.

Jeśli wybór padł na HT, to Ty raczej nie masz wyjścia przy tym metrażu. HT ONE, ale na pewno nie 15kW, bo zaraz pojawisz się w tematach: "błagam, pomocy, litości, za dużo pali, pójdę z torbami" itd. czy co tam fantazja podpowie...

Ale hydraulik powie, przecież palnik moduluje mocą, więc będziesz rzeźbił na 3-4 kW i pojawisz się w: "kopci, dymi, sadzi"

35 minut temu, eliks napisał:

zmień hydraulika

eee, na pewno nie jest taki zły, nie wciska 25kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio ocieplony domek 100m2  + CWU dla 2+2, kocioł Laguna P12 moc 11,4 kw i kocioł pyka sobie na 2 czasami na 3 biegu czyli gdzieś około 5 kw. Odpala się 5-6 razy na dobę i pracyje okoła 10 godzin na dobę. Jeśli Heiztechnik One to bierz najmniejszy jaki jest (chyba 10 kw to najmniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę. Jeśli to nie tajemnica ile krzyczą za ten kociołek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pafnuc518 weź sobie do serca to co piszemy i nie daj sobie wcisnąć nic większego bo będziesz miał problem.  Tak w skrócie, tobie kocioł będzie działał średnio na ok 3KW do 6KW jak będziesz grzal cała budę. Jeśli wziął byś 15KW czy więcej,  okaże się że masz zapotrzebowanie mniejsze niż moc minimalna kotła a to oznacza problem. HT One jest ok,  ale bierz 10KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady,,,tylko w razie jakichś problemów serwis czy to mój fach-man czy w samej fabryce HT bedzię wina zle dobranego kotła bo w katalogach 11 kw opisany jest na 40-110 m2 do ogrzania .

I będzie tak.... przepaliło się albo co innego siądzie  to odpowiedz że za dużo pracował w dużych zakresach  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nową chatę, ściany ocieplone 12cm styro, okna pewnie trzyszybowe kilkukomorowe itd. Chata jak "termos". U mnie ocieplenie lichutkie, ściany 12cm styro, syrop i poddasze 10 cm styro i kocioł pracuje na około 5 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagwozdkę, tyle to są realia. Do takich chat jak Twoja montuje się pompę ciepła 9KW i to musi działać. Poczytaj sobie forum, zobacz jak ludzie dobierają kotły, zobacz jakim kotłem jaką chatkę opalam (masz u mnie w stopce) i kocioł działa między 5-6KW. Jak kocioł będzie Ci pracował wysoko jak to opisujesz, to nawet lepiej dla niego, ale będzie koło 3KW, zobaczysz. 

Jeszcze jaśniej Ci opiszę, w katalogach jak piszę że masz kocioł 11KW na 110m2 to jest obliczane dla zapotrzebowania 100W na m2, czyli taki gierkowski klocek bez kompletnie żadnego ocieplenia, tylko nie wszyscy zapominają o tym napisać. Twoje zapotrzebowanie będzie na poziomie do 40W/m2, rozumiesz? Na ten sam metraż domu potrzebujesz kotła 2,5 razy mniejszego niż stare domki.

Tu masz specyfikację na stronie Defro, i oni przynajmniej piszą, że kocioł 12KW na 150m2 przy 70W/m2, ty będziesz miał połowę z tego, czyli teoretycznie obskoczy Ci to 300m2 jak dobrze ocieplisz chatę. https://www.defro.pl/p,179,alfa.html?idk=32

Jeszcze jedna rzecz, wypełnij to jak najrzetelniej możesz i podziel sie z nami wynikami: http://cieplowlasciwie.pl/start

Tu jest akurat liczone 4KW na CWU co jest bzdurą, ale reszta Ci pokarze o czym piszemy.

 

Edit: Ale jak tak patrzę to ten HT One mistrzem modulacji to nie jest. Na Lagunie masz np. 3-18KW a tu 4-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam wyniki .

Z tym że obliczałem razem z użytkowana górą bo tak będzie ok. 3-5 lat.

Wynik pieca paletowego to min 13 kw .

Wiem że przez tey czas co będę ogrzewał tylko dół to ten HT one 15 za duży ale w przyszłości to chyba jednak taki .(chyba że żle odczytałem wyniki).

Tu link

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5bkl

 

edit. dopiero doczytałem że mi wyliczyło za dużą powierzchnie do ogrzania...

Jak bym nie wpisywał to zawyża powierzchnie do ogrzania 

Po powierzchni zabudowy z projektu wychodzi 185m2 a jak po obrysie budynku to 175 m2.

A tam zaledwie 135 m2 z  z górą już użytkową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pochrzaniles. Na te metry pokazuje Ci 8,7KW do tego licz max 2KW na CWU ale po pierwsze podało Ci za dużo metrów a po drugie jak na dachu możesz mieć 8cm izolacji? Będzie pewnie koło 30, to samo reszta. Popraw i wypełnił jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz dobrze przynajmniej inne rzeczy bo jak mówię,  8cm w dachu to Ty mieć nie będziesz a metry tak wpisz, żeby Ci policzyło tyle ile masz wyliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 10 kw  to max.

@eliks tam nasza Laguna P 12 byłaby idealna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 145 m2 wynik -piec 10kw 

A moc max 5,8 .

Zastanawia mnie dlaczego program żle parametry? Skoro wpisuje pow. zabudowy z projektu i az 185m2 wyszło do ogrzania?

Dlaczego w programie nie wpisujemy jaka powierzchnia do ogrzania tylko wymiary budynku lub pow. zabudowy?

Nie chce się czepiać ale wygląda na to że nie kluczowe jest tu powierzchnia uzytkowa czyli którą bedzie ogrzewana lecz powierzchnia całego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się kolego lepiej za pompą ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pafnuc518 napisał:

dzięki za rady,,,tylko w razie jakichś problemów serwis czy to mój fach-man czy w samej fabryce HT bedzię wina zle dobranego kotła bo w katalogach 11 kw opisany jest na 40-110 m2 do ogrzania .

I będzie tak.... przepaliło się albo co innego siądzie  to odpowiedz że za dużo pracował w dużych zakresach  .

Koledzy, nasze sugestie dotyczące metrażu pomieszczeń ogrzewanych przez kotły są tylko sugestiami.

Kocioł powinno dobierać się do zapotrzebowania mocy, a nie do powierzchni domu.

Przy dobrze ocieplonym budynki kocioł 10 kW ogrzeje nawet 200 m2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pafnuc518 teraz widzisz o czym piszemy? 6KW + 2KW na CWU to wychodzi że przy  -20 stopniach będziesz potrzebował kotła 8KW, i takie są teraz realia, dlatego praktycznie każdy kocioł na paliwo stałe będzie tu za duży.  Rozważ to co napisał @Benton661 ale wątpię żebyś się nad tym pochylił skoro boisz się wziąć odpowiedni kocioł do domu. Jak chcesz,  dam ci namiary do gościa który za parę stówek zrobi Ci OZC domu.  

@Heiztechnik dlatego staramy się go nakierowac i pokazać mu jak małe zapotrzebowanie de facto będzie miał jego domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem wasz tok myslenia )

A taką dostałem  odpowiedz od autora programu ''ciepło właściwe''

Proszę podać tam powierzchnię zabudowy (czyli obrysu budynku na gruncie), poprawnie wskazać liczbę pięter – i to co wychodzi jest tym, co wyjść powinno. Będzie to po prostu powierzchnia zabudowy (odejmując ściany) razy liczba pięter. To będzie więcej niż powierzchnia użytkowa z projektu – i tak ma być, tam jest nawet gdzieś z boku formularza wyjaśnione, że powierzchnia użytkowa jest inaczej liczona i zwykle jest zaniżona względem całkowitej.

 

Więc jeśli bym podawał powierzchnie wylicząną z zabudowy to by mi rzeczywiście w sklepie wciskano 25kw.

Tak czy siak taki mam poprawiony wynik

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5bkl

 

http://cieplowlasciwie.plwyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że podłogę na masz nieocieploną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.