Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HEIZTECHNIK ONE 15KW -pellet


pafnuc518

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pafnuc518 napisał:

Panowie rozumiem wasz tok myslenia )

A taką dostałem  odpowiedz od autora programu ''ciepło właściwe''

Proszę podać tam powierzchnię zabudowy (czyli obrysu budynku na gruncie), poprawnie wskazać liczbę pięter – i to co wychodzi jest tym, co wyjść powinno. Będzie to po prostu powierzchnia zabudowy (odejmując ściany) razy liczba pięter. To będzie więcej niż powierzchnia użytkowa z projektu – i tak ma być, tam jest nawet gdzieś z boku formularza wyjaśnione, że powierzchnia użytkowa jest inaczej liczona i zwykle jest zaniżona względem całkowitej.

 

Więc jeśli bym podawał powierzchnie wylicząną z zabudowy to by mi rzeczywiście w sklepie wciskano 25kw.

Tak czy siak taki mam poprawiony wynik

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5bkl

To nie wiele zmienia ale coś 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5bkl

 

 

http://cieplowlasciwie.plwyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są już szczegóły,  fakt jest taki że kocioł 8KW czy pompa ciepła 9KW spokojnie Ci chatke obskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zdania że się producent przyznał że to nie stal kotlowa. To niby z czego to? Może się Pan @Heiztechnik wypowie? 

 

@Kroitzman ja widziałem.......... w Internecie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pafnuc518 napisał:

Ja widziałem w sklepie.Na minus mały zbiornik na paliwo.No i producent przyznał się ze to nie jest stal kotłowa.A w defro już tak -przynajmniej w drozszych i tańszych .

Na targach, w sklepie też widzialem. Niestety żaden użytkownik sie nie wypowiada ani nie ma żadnych zdjęć z kotłowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stosowaliśmy stali kotłowej, stal kotłowa stosowana jest do  wytwarzania kotłów technologicznych, parowych i wodnych wysokotemperaturowych.

O kotłach ONE możecie poczytać tutaj:

https://heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw

Pracuje ich już około pół tysiąca, nie tylko w Polsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 sztuk i żadnych filmów ani zdjęć użytkowników. Dobrze rozumiem że to kocioł głównie do ogrzewania podłogowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się dlaczego?  Jak usłyszysz od majstra czy sprzedawcy że ma być "zapas" to omijaj szerokim łukiem. Poza tym jak masz kupić zabawkę to sobie odpuść. Ile kosztuje ten HT One? Dam Ci fajną alternatywę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z eliksem. Jeśli nie chcesz PC albo boisz się, że zmarzniesz, zamiast tego Ht One bierz Edilkamina Lagunę i będziesz miał święty spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że różnica w cenie to tylko 1000 zł (sprzedawca "krzyknął" koledze @pafnuc518 13500 zł na 8%) ale nie zapominajmy, że Laguna sprzedawana jest z kopletnym zestawem pompowym więc cenowo wyjdzie na to samo.

Ht One - 13500 zł

Laguna - 14500 zł

Laguna - samoczyszczący palnik i wymiennik, kompresja popiołu + ZERO PROBLEMÓW  

Ht One - samoczyszczący palnik + ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radik81 napisał:

Ht One - samoczyszczący palnik + ? 

+ kupa problemów heheh. Wystarczy poczytać forum HT i tematy na forum tutaj...

Odnoszę wrażenie że firma HT, odkąd wprowadziła palniki i sterowniki swojej konstrukcji, które posiadają tzw "choroby wieku dziecięcego", pogubiła się troszkę, co niestety skutkuje niezadowoleniem większości klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę napisać że niedługo u @Puławiak będą dostępne nowe włoskie konstrukcje. Może nie w pełni zautomatyzowane jak Laguna, ale również włącz/wyłącz bez ustawiania dawek paliwo-powietrze. No i cena będzie bardziej atrakcyjna. Zawsze to jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo w opisie 15kw ona jest na 90-150 m2 a juz mniejszy 10kw jest do 110 m2.

A i padło stwierdzenie że trzeba miec zapas mocy.

 HT One ma samoczyszczący palnik  hydraulike  jednego obiegu (pompy zawory itd)

Ale zaraz przecież nie ma w sprzedaży Laguny 12kw ?chyba nie chcecie mnie namówić na 18kw ? To dwa razy za duży , za duży zapas itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei kolego,  czytaj ze zrozumieniem to co piszemy. Pokaż mi gdzie masz napisane te metry grzania kotła HT One. Tłumaczyłem Ci wcześniej że 15KW na 150m2 to przy zapotrzebowaniu 100W/m2 czyli Gierkowska kostka bez grama ocieplenia. Ty zapotrzebowanie będziesz miał 3 razy mniejsze.  O zapasie mocy już pisałem wcześniej,  szkoda że bezmózgie yeti sprzedają kotły. 

A teraz co do Laguny.  Jeśli cena w granicach 14500 Ci nie przeszkadza to wytłumaczę Ci dalej. Zakres modulacji mocy przy Lagunie jest od 3-18KW (de facto do 16,5). Teraz spójrz w katalog i powiedz mi który HTOne moduluje od 3KW? Zaznaczam że akurat Laguna ma identyczną sprawność w dolnej granicy mocy kotła,  co sprawia że spala czysto i nie kopci,  już nie mówiąc o systemie Leonardo, bo to już w ogóle robi różnicę. Cały pic polega na tym, że Laguna 18 i Laguna 12 to te same kotły, różnią się tylko oprogramowaniem. 

Jeśli przeszkadza Ci cena, niedługo będZiesz miał tańszą,  również włoską alternatywę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem koledze @pafnuc518, że Laguna P 12 i P 18 to ten sam kocioł tylko różne softy ale chyba nasza "włoszka" mu się nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Sprzedawcy w sklepie zawsze przegadają jakichś anonimowych gości z forum. Jak słyszę że zapas mocy musi być to mi się pisać odechciewa. Tak na prawdę akurat u Pafnuca nie oszukujmy się, najlepsza była by pompa ciepła... Ktoś kiedyś napisał że w tych czasach, przy obecnych normach do domku do 150m2 każdy kocioł na paliwo stałe będzie za duży, i coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
48 minut temu, pafnuc518 napisał:

Dlatego bo w opisie 15kw ona jest na 90-150 m2 a juz mniejszy 10kw jest do 110 m2.

A i padło stwierdzenie że trzeba miec zapas mocy.

 HT One ma samoczyszczący palnik  hydraulike  jednego obiegu (pompy zawory itd)

Ale zaraz przecież nie ma w sprzedaży Laguny 12kw ?chyba nie chcecie mnie namówić na 18kw ? To dwa razy za duży , za duży zapas itd.

Zapas mocy... To co sobie pisza producenci to sie nie nadaje nawet na wyklejanie okien w ruskich koszarach.  Zawsze zadaje to pytanie jak komus jest kociol za maly.

Czy masz zamiar spalac 80 kg pelletu na dobe? Bo takie jest mniej wiecej zuzycie na dobe dla stalej pracy kotla o mocy 15kW. Pytanie drugie czy masz umiejetnosci i czas zeby siedziec przy kotle i dojsc do mozliwie niskiego zuzycia paliwa. To miedzy innymi zapewni sopnda lambda. Czy bedziesz umial dostroic parametry fuzzy logic sondy i palnika? Jezeli oczywiscie producent da ci dojscie do tych ustawiem. Bo jezeli nie to 30 razy bedziesz wzywal serwisanta, ktory i tak nie bedzie sie na niczym znal? Jezeli wszystko pwyzsze na nie to musisz sie pogodzic miedzy innymi z zakopconym kotlem, wysokim zuzyciem pelletu, duza strata kominowa, spiekami w palniku itp. itd. Najlepiej do tego dac komus jeszcze spieprzyc instalacje. Bankructwo zapewnione.

Masz alternatywe. Kupic wloski kociol. Dziala podobnie jak gazowy. Wlacz- wylacz. Na przewymiarowanie kotla bufor 500-750 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Są użytkownicy kotłów z palnikami Kipi czy Revo itp. którzy potrafią "pobawić" się odpowiednimi parametrami i kociołki dobrze im pracują dlatego nie neguję tych palników ale jak ktoś nie chce się w to bawić i dodatkowo nie ma o tym pojęcia to lepiej iść w coś włoskiego typu Laguna, Red czy Termika. Sam miałem montować do swojego miałowca palnik na pellet Kipi ale właśnie te "grzebanie" w parametrach i dostrajanie palnik żeby w miarę przyzwoicie pracował trochę mnie "odstraszyło" i dlatego kupiłem Lagunę i nie żałuje. Paliłem w niej bezproblemowo Husarem z którym co niektórzy mieli problem a nawet pelletem 70% MDF 30% trocina i paliło się bez problemu, żadnych spieków, kopcenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

Jak widzicie, ja na tym forum staram się tylko odpowiadać w przypadku pytań na temat naszej firmy i jej produktów. Jak widzicie, nie prowadzę tu żadnego namolnego marketingu jak niektórzy polecający do znudzenia niektóre produkty...

Ok, zdarzają się jak zwykle pewne problemy u każdego producenta, zwłaszcza w nowych typach urządzeń, jednak najistotniejsze jest, aby odpowiednio działający serwis był w stanie rozwiązywać problemy, a my takowy posiadamy w całej Polsce i nie są to zleceni instalatorzy, a nasi pracownicy, którzy znają produkt od podszewki.

Fakt, kotły ONE miały pewien problem, a chodzi tu o moce 8 i 11 kW. Problem polegał na zbyt dużej dawce paliwa podczas rozpalania i dudnienia w trakcie rozpalania. Po wymianie oprogramowania problem ustąpił całkowicie. Ważnym też jest, aby kocioł był podłączony do sprawnego kanału kominowego, najlepiej systemowego lub stalowego.

Kolego pafnuc518  na twój dom wystarczy kocioł 11 kW, natomiast 15 kW też nie będzie strasznie przewymiarowany, kocioł zaczyna modulację od 5 kW. Zauważ, że inni polecają Ci kocioł 16 kW z obniżoną mocą i do tego bufor, pytam po co Ci bufor i dodatkowe koszty.

Co do sprzedawcy polecającego Ci kocioł 15 kW, to nie ganiłbym go. Przypuszczam, że ma dobre intencje. Nie wiem jaki będziesz miał zbiornika do cwu, ale jeśli będzie on mały, to dużej wanny nie napełnisz z kotła 11 kW.

Resztę pozostawiam Twojemu zdrowemu rozsądkowi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.