Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOC W USTAWIENIU


misquamacus

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź na tę stronę jak by się nie dało przejść dalej (np. na Neostradzie się nie da) połącz się internetem np. z komórki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajmy na to ze jak ten zawor kolkowy przestawie z 5 na np na 3 zeby bardziej na piec szlo i ogrzewalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest idealna z tym ze zawory na grzejnikach na 4 co niektore na 3 zawsze mozna na 5 jeszcze ale ok na razie spruboje te ustawienia co wczesniej mialem podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem sie dogrzal ale przestawilem jak prawie zadana byla teraz czeka az spadnie i sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcie palnika. Widzisz te jasne smugi pod koroną? Najpierw uszczelnij koronę, bo wydmuchujesz ciepło w komin wraz ze spalinami.

Po drugie, zakręć ten czarny kapturek na odpowietrzniku nad zaworem 4D. Nie wolno go odkręcać podczas pracy pompy.

Sprawdż, czy przekręcając pokrętło 4D do oporu w prawo, na grzejniki idzie gorąca woda.

Co to za palnik? zanacz kreskę na osi ślimaka i sprawdż, czy w ciągu minuty podawania wykona pełny obrót, czy pół obrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mafik napisał:

Zostaw tak jak jest, patrz co będzie na nowych nastawach, dochodzi do zadanej wogóle ?

nie dochodzi nie może się przebić przebić przez 51,7 spadło do 51,1 a zadana 55 przez 13 min wzrosło 0 0,6 gdzie wczesniej w 19 min wzrastało do zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gmaj22 napisał:

Popatrz na zdjęcie palnika. Widzisz te jasne smugi pod koroną? Najpierw uszczelnij koronę, bo wydmuchujesz ciepło w komin wraz ze spalinami.

Po drugie, zakręć ten czarny kapturek na odpowietrzniku nad zaworem 4D. Nie wolno go odkręcać podczas pracy pompy.

Sprawdż, czy przekręcając pokrętło 4D do oporu w prawo, na grzejniki idzie gorąca woda.

Co to za palnik? zanacz kreskę na osi ślimaka i sprawdż, czy w ciągu minuty podawania wykona pełny obrót, czy pół obrotu?

smuga nad koroną no nie za bardzo widzę ale reszte zaraz zrobie i sprawdzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok byłem w kotłowni i pisałem że po 13 min wzrosło 0,6 jak napisałem wczesniejsze wiadomości zszedłem i było56,2 czyli momentalnie poszło i około 21min to tyrwało teraz zobaczę jak spadnie i zakręciłem odpowietrznik i w moim przypadku musze w lewo przekręcić zeby poszło na mieszkanie, 

a nawet jak nigdy jest już 57,2 nigdy nie miałem więcej niż z tego co zauwarzyłem 56,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D ma żle ustawiona przegrodę. Musisz ściągnąć zaślepkę ze skalą, odkręcić pokrętło. Potem ustawić trzpień zaworu tak, aby wyciecie/spłaszczenie na nim było na godz. "12". Na koniec zakładasz niebieski pierścień "dziubkiem" do góry, potem przykręcasz pokrętło i na koniec zakładasz dekiel ze skalą, na której "10" jest z lewej a "0" z prawej. "5" ma być na wprost niebieskiego "dzióbka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że dmuchawe dalem na 40 czyli nic nie ruszać czy coś jeszcze przestawiać np podawanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że dmuchawe dalem na 40 czyli nic nie ruszać czy coś jeszcze przestawiać np podawanie?
Dlaczego kolego nie robisz jak ci dobrze radzą inni. Napisałeś prośbę o pomoc i ja dostajesz od ludzi którzy wiedzą co piszą i już nie z jednego składu groszek okiełznali w swoich kotłach. Masz nadal za dużo powietrza w kotle i w dodatku nieszczelna retorte. Uszczelnij palnik a zobaczysz że dmuchawa będzie ustawiona góra na 26%. I naprawdę rozważył bym sprzedaż tego potwora i szukać czegoś o połowę mniejszego jeśli już ma być ten ekogroszek.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lechumb napisał:

Dlaczego kolego nie robisz jak ci dobrze radzą inni. Napisałeś prośbę o pomoc i ja dostajesz od ludzi którzy wiedzą co piszą i już nie z jednego składu groszek okiełznali w swoich kotłach. Masz nadal za dużo powietrza w kotle i w dodatku nieszczelna retorte. Uszczelnij palnik a zobaczysz że dmuchawa będzie ustawiona góra na 26%. I naprawdę rozważył bym sprzedaż tego potwora i szukać czegoś o połowę mniejszego jeśli już ma być ten ekogroszek.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

dobra będę robił jak mówicie. A jak to uszczelnić i co to jest to retore? sorki ale jestem tylko użytkownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mafik napisał:

Wstaw fotkę jak to wszystko teraz wygląda : popielnik + palenisko?

no to tak to wygląda kocioł jest teraz w nadzorze 

F76D556D-2910-4AB5-A978-D610C3C189DF.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.