Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Standardzik...

Zero ochrony powrotu.

Instalacja do przerobienia, dołożenie sprzęgła albo przynajmniej montaż pompy przewałowej na bajpasie. Bez tego zapomnij o sensownej pracy tego układu.

Naczynie przeponowe też można by wpiąć w bardziej odpowiednim miejscu.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak.

Można jeszcze próbować ratować się samym bajpasem z pompą przewałową.

Możesz jeszcze zdjąć ocieplenie grup pompowych i zrobić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 

Także na chwilę obecną wiesz już co musisz zrobić, bez tego wszelkie ustawienia itp. na niewiele się zdadzą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ustabilizować piec co jest podstawa kotła musi być zainstalowana dodatkowa pompa kotłowa bez tego szkoda zachodu ,też musi sie liczyć żeby utrzymać w domu 24st to swoje musi coś spalić ja utrzymuje w domu 22st.Przy obecnych temperaturach w nocy ok 0 a w dzień ok 2st spalam 17-18 kilo eko w miarę dobrego ok 26-28 j.

Daję kilka fot.

IMG_20201220_125627.jpg

IMG_20201220_125712.jpg

IMG_20201220_140407_HDR.jpg

IMG_20201220_144004_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się kol @Darekgra mnie nie słuchałeś trudno ostatni raz ci radzę bo ja nie mam czasu pisać  a moc kotła w sterze to niema nic wspolnego czy za duży czy za mały kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Pawelpieklorz ja szukam po prostu rozwiązania. Na PIDzie w ustawianiach fabrycznych kocołek mi chodził przez tydzień i przy zasypaniu 160kg w soobotę rano to wytrzymał do wtorku  wieczór. Jeśli znasz inne rozwiązanie niż kolega Darekgra żeby piec zaczął spalać mniej to proszę o pomoc. Podpowiedz mi bo ja się kompletnie na tym nie znam. 40-45kg dziennie to 1200-1350kg miesiecznie gdzie jak miałem piec na miał to spalałem około 800kg miesiecznie. Ekogroszek chyba jest bardziej kaloryczny niż miał? Więc gdzie tu logika? Paliwa bardziej kalorycznego powinien spalać mniej? albo chociaż tyle samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bialyvip sprawdź na wygaszonym kotle czy kręci się turbinka (taki mały wiatraczek) jeżeli tak to wejdz w menu - widok ekranu - ekran testowy (kod 5162) tam będzie takie cos jak "aktualne obr wiatraka" i powiedz . Jeżeli będzie na 0 to jest ok jezeli nie to trza RCK założyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam Ci powiedzieć wdlg mnie każdy kocioł jak ma ustaw fabryczne  powinien dobrze pracować chodzi mi tu o np pid byle kto tu tego nie ustawial być może masz źle zrobiona instalacje gdzieś jest błąd może spróbuj na ust 2 stanowych  Nikt dokładnie przez pisanie ci nie powie co masz zrobić. Jak będę mógł to się odezwe  niemam czasu ostatnio koledzy  ci pomogą bo kilku jest tu takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niema co naradzie szukać i główkować. W postach wyżej widać że instalacja wymaga pewnych modyfikacji o których już pisałem. Dopiero po ich wykonaniu można będzie przystąpić do szukania oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 09:03, bialyvip napisał:

Na ustawieniach kolegi pawtom1971 po 15 godzinach piec spalił około 20 kg groszku i na palniku pełno spieków, w załączniku wysyłam zdjęcia. Co zmienić?

IMG_20201220_085806.jpg

IMG_20201220_085820.jpg

Witaj bialyvip napisz mi mniej wiecej twoje ustawienia pieca. Ja mam 25kw i jade bez pida i jest ok. A jak bedziesz chciał to podam ci nr telefonu do serwisanta SAS i sobie znim pogadasz jak tak zrobiłem ,a skad wogóle jestes kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak masz najlepsze ustawienia (choć szczerze wątpię) to i tak jemu nie pomożesz.  On ma instalacje do poprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.