Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziwne .... Ja w sumie nic nie dotykam , pięć sam pracuje. Może ogrzewasz tak duża powierzchnię że aż tyle mu trzeba . Ja sam się zastanawiam jak odpalę podłogowe jak będzie pracował. A ile masz ustawione na kotle ? Bo ogrzewanie masz dość wysokie ... Ja jak mówiłem na grzejniki.mam 35 stopni około i na wodę 45. Sam piec na 60 więc często jak się nie zużywa wody to pracuje na nadzorze nie podając nic nawet i przez godzinę
Albo wyngiel zły. Te spieki mnie.martwia u mnie jest ich niewiele
Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej włącz pida. A tak wogole nie wiadomo co i ile ogrzewasz w ustawieniach nic o wiatraku itp itd. I masę różnych rzeczy o których nic nie napisałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze włącz pida i problem zgłowy,jak dla mnie to idealne rozwiązanie może kilo więcej spali ale piec w miare czysty i brak spieków,bez pda syf w piecu , testowałem na pidzie i bez,teraz mam włączonego do pieca można tak powiedzieć nie podchodzę tylko wynieść popiół i nasypać ekogroszku teraz mam spalanie 150kg na 8-9 dni starcza metraż domu ok 180-200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bialyvip napisał:

: czas podowania 15 sek, czas przerwy 45 sek

 

31 minut temu, bialyvip napisał:

Na PID wychodziło jeszcze gorzej. 

PID napewno nie jest gorszy od ustawień które podałeś. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Być mozebKol. co ci wychodziło gorzej? Na pidzie mam ten sam kociolek tylko 17kw i Pyt ile ogrzewasz? Piszesz 160 m2 jak to są użytkowe to nie tyle ogrzewasz tylko więcej. Następnie np. ja mam uzytk 160 a do ogrzania prawie 200 m tak czy siak masz za duży kociolek chyba że masz stary nie ocieplony domek i to jeszcze z dziurami. Ja pale w pidzie paliłem w 2 stanie uwiez lepiej pid choć nie do końca jestem zadowolony. Na spalanie składa się mnostwo czynnikow być może masz coś do poprawienia w instaluj itd itp ale za dużo nie drąż bo się okaże że będziesz mosial wymienić całą inst albo jeszcze wybudować nowy dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletni nic nie wiadomo o twoim domie. Jeśli Ci nie dopala więcej wiatru jak zuzluje mniej. Niewiem jaki masz eko niektóre trudno spalić szczególnie w pidzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 160m2 bez garażu itp. Budowa lata 90. Otynkowany bez ocieplenia, jeden pustak pianowiec. Wcześniej mailem miał to spalał około 800kg miesięcznie. Kaloryfery zmieniłem na panelowe, okna nowe plastikowe. Cała instalacja na PEX/alu/PEX  przy piecu stał zaciskana. Piętro + parter z czego parter całe podłogówka + kaloryfery, piętro tylko kaloryfery + podłogówka w łazience. Temperatura zadana na piecu 55°C, kaloryfery 45°C i podłogówka 30°C ( podłogówka i kaloryfery na grupach pompowych z siłownikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz tak jak ja ale grup to nie mam. Faktycznie spalanie za wysokie nawet na nie ocieplony dom. Rozumiem że palisz w 2stanie zmniejsz podawanie na 5 s przerwę na 25 i dopasuj wiatr potem stopniowo wydłużaj a najlepiej włącz pid takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdecydowanie masz za duży kociołek ja mam 17kw i troszke wiekszy metraz i mam go ustawionego na 90% i hula aż miło dam Ci swoje ustawienia spróbuj może podejdzie.

ustawienia pida współczynnik mocy kotła 90% korekta wentylatora dolna -5,korekta wentylatora górna-11,pid nadzór czas podawania2,przerwa podawania5,hallotrom mam właczony,w menu serwisowym parametry pracy min praca 1,max11,min przerwa podajnika 30max160,min wentylator roboczy 20max wetylator39,min obroty500max obroty1900,pamietaj najpierw ustaw mac kotła bo jak zrobisz na końcu to wykasuja sie wszystkie ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 19:43, Pawelpieklorz napisał:

Ja osobiście nie ryl bym w parametrach serwisowych a korekty wentyl musisz dopasować do swojego eko i tyle na temat

Zgadzam sie z Toba kolego.

 

Godzinę temu, bialyvip napisał:

Na ustawieniach kolegi pawtom1971 po 15 godzinach piec spalił około 20 kg groszku i na palniku pełno spieków, w załączniku wysyłam zdjęcia. Co zmienić?

IMG_20201220_085806.jpg

IMG_20201220_085820.jpg

Witaj bialyvip napisz mi mniej wiecej twoje ustawienia pieca. Ja mam 25kw i jade bez pida i jest ok. A jak bedziesz chciał to podam ci nr telefonu do serwisanta SAS i sobie znim pogadasz jak tak zrobiłem ,a skad wogóle jestes kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 19:02, pawtom1971 napisał:

ustawienia pida współczynnik mocy kotła 90% korekta wentylatora dolna -5,korekta wentylatora górna-11,pid nadzór czas podawania2,przerwa podawania5,hallotrom mam właczony,w menu serwisowym parametry pracy min praca 1,max11,min przerwa podajnika 30max160,min wentylator roboczy 20max wetylator39,min obroty500max obroty1900,pamietaj najpierw ustaw mac kotła bo jak zrobisz na końcu to wykasuja sie wszystkie ustawienia.

Ustawiania kolegi pawtom1971. Kociołek 17kw i spalanie mam ponad 40kg na dobę. Zasypuje podajnik do pełna dwa razy w tygodniu. To chyba nie jest normalne przy 160m2? Jestem z Wielunia.

Edytowane przez bialyvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wam takie spalanie wychodzi,najprawdopodobnie macie coś nie tak,mam w domu sterownik połączony z siłownikiem na piecu i pompe założoną na ochronie powrotu bo bez pompy nie zabardzo prawidłowo działało jak spoglądam na wykres to temperatura utrzymuje sie plus minus 2 stopnie nie mam skoków temperatury jedynie jak jest duży pobór wody ciepłej to może spadnie ok 5 stopni jak sie pompa załaczy od boliera,przy normalnym pobieraniu ciepłej wody sie nie załancza bo i tak mam ustawione temperatura na bolierze 40 stopni a jest ok 48 bo grawitacja swoje robi,na dom przeważnie  idzie ok 35-36 stopni w domu mam ustawione 22 st.temperatura na kominie jest ok 80-90 st. kilka razy zauważyłem ok 100st ,jak dałem granulację drobną zdecydowanie oscylowało ok 100-110 st dlatego jadę na grubej ,spieki mogą też robić się od złego opału spróbuj też na na mniejszej mocy tego kotła czyli np.80% bo go masz zdecydowanie za dużego i te spalanie z automatu wychodzi duże i jeszcze jedno mi sie przypomniało czy czyścisz czujnik w kominie bo jak jest zasyfiony to głupotę pokazuje i pid daję dużo wiatru ten czujnik musi być w miarę czyszczony aby odzwierciedlał w miarę wieczorem dożuce wam fotki jak będę miał chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go czyścić? Ja pompy powrotu nie mam. Wąchania temperatury są tak od 55 stopni co mam zadane spada nawet do 46 stopni. Jeśli chodzi o te spieki to jak paliłem w dwustanie to były ale nie takie jak teraz. Dziś kupiłem dwa worki innego ekogroszku zobaczę jak będzie teraz.

IMG_20201220_125149.jpg

Edytowane przez bialyvip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawtom1971 napisał:

spróbuj też na na mniejszej mocy tego kotła czyli np.80% bo go masz zdecydowanie za dużego i te spalanie z automatu wychodzi duże

Czy ty w ogóle wiesz co powoduje regulacja parametru mocy kotła?

10 minut temu, pawtom1971 napisał:

czy czyścisz czujnik w kominie bo jak jest zasyfiony to głupotę pokazuje i pid daję dużo wiatru

Czystość czujnika niema żadnego bezpośredniego wpływu na regulację podawanej ilości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś zadaną kotła do 65 stopni.

24 stopnie w domu to się nie dziw że spala ci więcej jak u innych:)

Pokaż zdjęcia całej instalacji bo pewnie masz coś zjeb...dwa obiegi jak sterowane jak poustawiane pompy itd itp.

Ponad 150 stopni w kominie... To za dużo... 

Co w twoim układzie zapewnia minimalna temperaturę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.