Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, damiand9 napisał:

To jest piec z dodatkowym rusztem z możliwością palenia bez podajnika, a ta klapka pozwala na regulację dopływu powietrza. Od tylnej strony jest na czopuchu regulacja ciągu kominowego. Czyli taki piec "analogowy".

Roozumiem tylko czy nie powinno być jeszcze jednej dziurki na tą śrubę aby zamknąć klapkę na sztywno ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechumb bardzo dziękuje za nakierowanie jak narazie to od wczoraj działa na PID i nie ma problemu. Powiedz mi w jaki sposób mam znaleść wykresy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zaworu 4d ja działam bez siłownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mario6421 napisał:

Powiedz mi w jaki sposób mam znaleść wykresy ??

Musisz podłaczyć kabel do Wi-fi zarejestrować moduł i na stronie albo w aplikacji emodul zarejestrować konto.

 

I teraz moje pytanie do tego nieszczęsnego emodul: zmieniajac temp. czy to kotła, czy zaworu przestaje mi trzymać kalibracja na silowniku, czy u was jest podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Poglądowo przesyłam zdjęcia mojej instalacji. 

9CAEC548-66D9-410E-9B49-40850991762A.jpeg

D8B5C2D1-55EA-4B24-A3D6-0B3C08C76506.jpeg

458F6823-DB16-4AA2-92C4-D95F53DC9136.jpeg

E6627E7F-A8E9-4B27-814C-DD9FBDD949D1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2018 o 21:33, damiand9 napisał:

Cześć,

mam w posiadaniu Sas Efekt 36kW na St-555 od około miesiąca, palę od początku na PID'e nie mam spieków popiół drobny, nie próbowałem palić bez PID'a, jak zmieniłem granulację na grubą to mam wrażenie, że lepiej to jeszcze funkcjonuje. Czasami wentylator jedzie na 100% jak jest potrzeba, popiół raz na dobę też wyciągam.

Wentylator na 100% przy PID nie oznacza że idzie on na 100% tylko osiąga 100% z obrotów zadanych w serwisie tzn realnie może to być 35 %(serwis->max obroty wentylatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej wszystkim mam pytanie.

Moje parametry pieca bez PID to:

czas podawania 5 sek

czas przerwy 20 sek

sila nadmuchu 36%

i powiem szczerze ze wszystko jest ok nie ma spieków i dopala węgiel do końca.

Powiedźcie mi jakie macie nastawienia na potrzymaniu bo moje to:

praca potrzymania 15 sek

przerwa podtrzymania 12 minut

wentylator w podtrzymaniu:

czas pracy 1min 10 sek

czas przerwy 6 min

bieg wentylatora w podtrzymaniu 35%

Jeśli ktoś ma jakieś większe doświadczenie z tym piecem proszę o informację czy takie ustawienia w tym podtrzymaniu są ok.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2018 o 22:37, Mario6421 napisał:

Damiand9 hmmm w takim razie to ja coś robię nie tak właśnie przestawiłem piec na PIDa powiedz mi Ty zmieniałeś jakieś ustawienia w PID ?? Czy działasz na standardowych ?? Na noc zostawię na PID zobaczymy co będzie rano 

Cześć mam identyczny sterownik jak ty st-555 powiedz mi jak właczyłeś PIDa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej. A ma z was ktoś SAS EFEKT 17kW ST-555 ? Właśnie taki zamontowałem i na tygodniu uczę się obsługi Jeszcze nie spiąłem z internetem. Czy te nastawy co wyżej można zastosować do 17kW czy raczej do mocniejszego 23kW tylko ?

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z takim piecem u ojca. SAS Efekt 17KW ze sterownikiem St-555.

Na serwisowych ustawieniach jechał 150-250 stopni na kominie tak, że można było samą ściana kominową grzać w domu ;)

Aktualnie dalej na PID ale wydłużyłem mu w menu serwisowym czasy przerwy podawania i zmniejszyłem max. temperaturę spalin z 250 do 120. Co spowodowało, że piec nie dmucha ciepła w komin i organiczna dmuchawę dzięki PID.

Spala około 27-33kg ekogroszku na 24h.

Kopiec OK i powoli udało mi się zejść ze spieków.

Daje mu jeszcze tydzień i jak się nie uda zejść ze spalaniem to przechodzę na tryb ręczny bez PID.

 

PS.: Producent podaje spalanie dla tego pieca właśnie 30kg ekogroszku na dobę.

 

Edytowane przez lukaszvipoppl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Mam taki sam kocioł  i pale drugi sezon , spa lanie aktualnie to ok 18 kg na dobę przy temperaturze w domu 24 stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale na takich ustawieniach 

Podawanie 13 s

Przerwa 41 s

Dmuchawa 29%

Popiel bez spieków  dopala ładnie pale bez pid .

Jest to pierwsza zima kiedy mieszkamy i jeszcze kombinuje z ustawieniami. Z tego co doczytałem na forum to nie mam ochrony temperatury powrotu, rozmawiałem juz z moim hydraulikiem i założy pompę kotlową.  Myślę że jeszcze spalanie spadnie bo teraz piec bardzo goni jak zejdzie do zadanej i długo grzeje a jak np. trafi z pracą jak chodzi  pompa c.o.w. to szybko dogrzewa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec przywróciłem do domyślnych i ustawiłem wg. twoich parametrów. Spalanie to około 22-23kg na dobę ale i tak lepiej niż na PID, gdzie było najmniej 27kg.

Dzisiaj zmniejszyłem jeszcze czas podawania z 13 na 10 sek, bo mi nie dopalał dokładnie i w popielniku miałem czarne kawałki. Wydaje mi się, że trochę zabawy i będzie te 20kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 2 miesiące temu zamontowałem piec SAS Efekt 17kw sterownik ST-555 i mam problem ze spalaniem a mianowicie jak zasypie 8 workami po 20kg w sobotę rano to w środę rano w zasobniku nie ma już nic i piec gaśnie. Palę bez PID. Instalacja jest na grupach pompowych z siłownikami. Temperatura zadana CO to 55 stopni, podłogówka 30 stopni i kaloryfery 45 stopni, na komin idzie przy pracy około 170 stopni. Popielnik czyszczę raz na dobę, jest w nim pełno spieków, praktycznie sam żużel.

Moje ustawiania to: czas podowania 15 sek, czas przerwy 45 sek, praca podtrzymania 20 sek, przerwa podtrzymania 20 min, czas przerwy 15 min

Pomoże mi ktoś jak mam ustawić ten piec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 stopni w komin to już sporo.

Dlaczego nie używasz trybu PID?

Zadana kotła za niska.

Jaka jest temperatura powrotu i sposób jej zabezpieczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17kw groszek - 170 na kominie czasem się zdarza - pale z PID i może z 3 worki idzie od soboty do soboty ... Ale grzeje tylko 3 pokoje + kuchnia .. podłogowe naraźie odłączone . Z PID mam ogrzewanie ustawione na pogodówka od 33 do 36, wodę na 45 i kocioł na 60

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.