Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOC W USTAWIENIU


misquamacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś pomoże a mianowicie od miesiąca walczę z ustawieniami w sumie osiąga zadaną temperturę ale czas jaki dąży do zadanej jest prawie taki sam co już w czuwaniu a nawet czasami dłuższy i w najlepszych jak na razie ustawieniech to spala jakieś około 40 kg na dobę prawie dwa worki mieszkanie 58mkw ciec Biadała ze sterownikiem Negros aktualne ustawienia to czas podawania 25 sek. Przerwa 1,30 mim i nadmusz 65%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za duży nadmuch tez mialem? Bo z tego co wiem im wiekszy nadmuch tym bardzoej i szybciej sie rozgrzewa tak mi fachowiec mowil. Najgorsze to że tyle spala dmuchawe do tej pory mialem najnizej 50% i dmuchawa cala otwarta. I lichy byl ogien e ok spruboje. A w czym moze byc problem jak zawiesza sie temperatura na 53,9? I tak potrafi nawet z 3 min trzymac nawet czasami tyle potrzyma potrafi spasc do 53,7 i juz normalnie rosnie mimo ze ogien daje konkretnie juz przy dochodzeniu do zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek Bartex 26-28 a z tą histerezą to nic nie mam takiego w sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakiej mocy wystawiłeś piec do tak małej powierzchni. I jeśli fachowcy tak to ile radzili z nadmuchem to pewnie taka sama wiedzę posiadaja. Czyli wywiało i nic nie zostało. Opisz coś więcej na temat instalacji i ocieplenia.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma 16kw i wstepnie nastawili mi nadmuch 60% 1,30min przerwa i podawanie 20sek mieszkanie ocieplone przy poecu mam jakis zawor kulkowy czy cos gadali ze ma to na celu mieszanie wody i najlepiej jak bede mial na 5 zeby szlo na mieszkanie i na piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem instalatorów, na 58 M2 16kw kocioł. To tak jakby do malucha wstawić silnik od Tira. Z wypowiedzi wynika że wstawiony zawór Ndrożny, a dokładnie jaki 3 czy 4 D , zadaniem takiego zawory jest dwojakie ochrona powrotu i/lub sterowanie temperaturą na grzejniki. Z tym że zależnie od zaworu i sposobu instalacji w/w zaworu. Sterownik niestety również nie pozwala na jakieś sensowne nastawy bo...... Jest to dwustanowiec i on działa na zasadzie grzej/nie grzej najlepiej jak sterownik pracuje na zasadzie grzej przez cały czas ale mocniej/słabiej.Za dużo niewiadomych aby podać gotowe rozwiązanie dla tego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 drożny i fakt na każdym grzejniku mogę sterować temperaturą. Czyli można powiedzieć że wtopa? I nie da się zejść w dół jeżeli chodzi o spalanie ? Ewentualnie mogę foto dodać jak wrócę z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wyżej. Na ten metraż to wystarczyło by tylko max 4kw ale takich nie robią. My tu wszyscy na forum nadmuch ustawiamy max na 30% i jeszcze z przesłoną przymknięta na dmuchawie. Kocioł ma długo dochodzić do zadanej temp i nie odstawiać się wogole. Wtedy będą oszczędności. A przy wysokim kotle to ciężko będzie jakoś ustabilizować to wszystko bo tej mocy kotły wstawia się do domów o powierzchni 200m2. Zrób zdjęcia instalacji lub naszkicuj co i jak tam wygląda i fotkę palnika wstaw.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na początek z nadmuchem na 30-35% i wtedy ustawiaj przerwę żeby nie było niedopału, ale żeby dochodził do zadanej

Nie patrz ile pracuje w porównaniu do tego ile stoi w podtrzymaniu, u mnie pracuje 20-25min a w potrzymaniu stoi 10min., takie zapotrzebowanie i tego nie zmienisz, chyba że zainwestujesz w ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie jest no ale ok pobawię się dalej może uda się chociaz na worek dziennie zejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod jakim względem? Pozniwj zrobie fote przy temperaturze 54 bo zadana mam 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź na cieplowlasciwe.pl wypełnij i wklej wynik. Ja bym się zastanowił czy tego pieca nie sprzedać i kupić coś mniejszego albo czegoś na pelet z rozpalarką. U mnie kocioł tej wielkości ogrzewa 190m słabo docieplonego domu bez ocieplenia stropu. Ty masz tam 60m pewnie z lepszym ociepleniem. Podejrzewam, że ten kocioł więcej węgla będzie zużywał na ogrzanie samego siebie i podtrzymanie żaru niż na grzanie pomieszczeń użytkowych. Popatrz na to tak. 30% mocy tego kotła to 4,8 kW, zobacz ile zapotrzebowania ma twój budynek. Pewnie w największe mrozy około 6kW może 8 kW. Tylko tych największych mrozów jest 2 tygodnie w roku, a resztę czasu nie będzie wykorzystywał nawet 15% swojej mocy znamionowej. Będziesz się męczył z sadzą czyszczeniem tego wszystkiego itd. Ze spalaniem nie zejdziesz poniżej 15kg na dobę, bo za duży palnik. Ten kocioł sensownie będzie zaczynał działać jak na zewnątrz będzie średnia dobowa -30*C. Po co się męczyć. Wymienić póki jest nowy i jeszcze ktoś go kupi za dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, misquamacus napisał:

Nadmuch 65% przusłona otwarta na max podanie 25 przerwa 1,30

Miałeś zmienić na 35% i przesłona uchylona na 2cm, przy tym co masz to sie nie dziw że pali 40kg na dobę

Zmień nadmuch, praca 10s co 50s i patrz co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Z4ku napisał:

Kolego wejdź na cieplowlasciwe.pl wypełnij i wklej wynik. Ja bym się zastanowił czy tego pieca nie sprzedać i kupić coś mniejszego albo czegoś na pelet z rozpalarką. U mnie kocioł tej wielkości ogrzewa 190m słabo docieplonego domu bez ocieplenia stropu. Ty masz tam 60m pewnie z lepszym ociepleniem. Podejrzewam, że ten kocioł więcej węgla będzie zużywał na ogrzanie samego siebie i podtrzymanie żaru niż na grzanie pomieszczeń użytkowych. Popatrz na to tak. 30% mocy tego kotła to 4,8 kW, zobacz ile zapotrzebowania ma twój budynek. Pewnie w największe mrozy około 6kW może 8 kW. Tylko tych największych mrozów jest 2 tygodnie w roku, a resztę czasu nie będzie wykorzystywał nawet 15% swojej mocy znamionowej. Będziesz się męczył z sadzą czyszczeniem tego wszystkiego itd. Ze spalaniem nie zejdziesz poniżej 15kg na dobę, bo za duży palnik. Ten kocioł sensownie będzie zaczynał działać jak na zewnątrz będzie średnia dobowa -30*C. Po co się męczyć. Wymienić póki jest nowy i jeszcze ktoś go kupi za dobrą cenę.

Ok ale na tej stronie nic nie ma hdzie mozna co kolwiek wposac tam jest cos o warsztatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.