Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paweł19 napisał:

Witam wulkan zamontowany wczoraj i naprawde jest roznica w spalaniu groszku nie ma spiekow popiol jak z papierosa jeszcze drobne korekty powietrza i mysle ze bede mega zadowolony teraz jeszcze jak by spalanie dobowe spadlo to juz calkiem na + by bylo dzieki marku za ta podpowiedz z wulkanem bo naprawde pomoglo WIELKI BROWAR dla CIEBIE

W takim razie Marek jest mi winien browar. Marek , co Ty na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno odnosnie STALKOTU jak dzwoniłem odnosnie wulkana rozmawialem z miłym panem o eko-palu dlaczego chcem zmienic udawal ze nic nie wie ze z tym palnikiem sa problemy powiedzial ze maja surowa wulkana bez otworow wiecpoprosilem o przeslanie surowej odpowiadal ze wie o co chodzi i nawierca otwory prawidlowo od jednej strony mniej dziur a przysłali z jednakowa iloscia wiec tam chyba jest cos nie ta firma a pomylka w wysylce raczej nie mogla zaisc bo zamawialem slimak i korone a nie kazdy zamawia taki zestawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszedł mi kocioł na 100% mocy to ta tarcza zrobiła się prawie żółta tak się rozgrzała a spaliny były tylko 112 stopni to odwrotnie niż u mojego kolegi .na niskich mocach temperatura poszła 10 stopni do góry a na wysokich spadła o jakieś 30 stopni nic obserwuje dalej co się będzie dzialo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest podobnie tzn. zwiększenie powierzchni deflektora powoduje spadek temperatury spalin.

Tarcza zrobiła się prawie  żółta - ho ho -  tym bardziej podtrzymuję chęć odkupienia od Ciebie tego technixa , jak już będziesz miał go dość , choć mam nadzieję że to nie nastąpi i będziesz się nim długo cieszył.

A wszystko , w tym również palniki , mają swoje wady - ot takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem powietrze o2% myślę że jak w sobotę zrobię koronę jak Sławek to będzie to już wyglądało tak jak należy i będę zadowolony gadałem z kumplem może się uda dorobić stalowy ślimak ale to dopiero po sezonie grzewczym bo muszę dać na wzór będzie z dobrej stali z której robią wagony u mnie kawałek takiej blachy leżał przez pół roku na dworze i ani grama rdzy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stalkocie do ich podajników można zamówić ślimak z nierdzewki . Ja mam narazie z normalnej stali ale jak się skończy to taki kupię.

Nie wiem tylko czy będzie pasował do ich najnowszego palnika RK-0 z okrągłym paleniskiem i szerokimi rantami dopalającymi - gdzieś wyczytałem , że zgłosili takowy do opatentowania . Narazie się tym na swojej stronie nie chwalą - ciekawe co to będzie za cudo.

Mam nadzieję , że znacznie lepsze od dotychczasowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że będzie lepszy to trzeba ostrożnie bo ekopal też miał być super i 5 klasa a wyszło jak zawsze jak by trochę posiedzieć i pomyśleć to można samemu coś zaprojektować zebrać wszystkie wiadomości w jeden palnik pewnie też nie był by idealny a może i lepszy od pozostałych a przynajmniej przetestowany jak należy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną przeszkodą w samodzielnym wykonawstwie palnika jest materiał - trzeba go wykonać z żeliwa a samodzielne wykonanie odlewu jest praktycznie niemożliwe.

Był taki okres na początku mojej przygody z ekopalem , że miałem go dość i wykonałem nakładkę zmniejszającą na koronę palnika ze stali . Strasznie to pracochłonne ale pozwoliło na opanowanie sytuacji na palenisku. Wtedy jeszcze nie było się kogo poradzić na forum.

Potem zmodyfikowałem napowietrzanie i nakładka poszła " w kąt".

Lepiej kupić gotowy palnik  - nawet jeżeli jest do d... to łatwiej go poprawić niż robić od nowa.

Edytowane przez Jasa
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby nie te ograniczenia materiałowe to by wiele można było zadziałać gdy ktoś wymyślił jak rozwiązać problem źle rozkładającego się powietrza i to opatentuje to zarobi niezła kasę ale jak na razie nikt tego nie rozwiązał na100% i zawsze są jakieś z tym problemy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były porządne , nie spiekające się grochy to problemów nie było , sprawdzały się nawet palniki  oparte na fajce .

Ale porządne paliwa się skończyły i zaczęły się problemy ze spalaniem. W przypadku retort , choć nie tylko , cały problem polega na dostarczeniu powietrza o odpowiednim natężeniu przepływu i odpowiednim ciśnieniu adekwatnego do granulacji groszku na palenisku , zależnego od pojemności i głębokości komory powietrznej , umiejscowienia dmuchawy itp.

W różnych konstrukcjach palników ten rozkład jest różny , pogłębiony dodatkowo przez różnorodność paliw. Stąd skonstruowanie palnika retortowego uniwersalnego dla różnych paliw i pracującego dobrze w całym zakresie mocy jest szalenie trudne i narazie chyba się to do końca nikomu nie udało .

Myślałem kiedyś o przerobieniu komory powietrznej , tak aby możliwa była regulacja powietrza w różne miejsca palnika , ale zarzuciłem ten pomysł , gdyż tak rozbudowana komora nie zmieściłaby się do istniejącego kotła a to samo można osiągnąć przez kalibrację otworów nadmuchowych - co prawda trzeba to dopasować do istniejących warunków ( palnik , węgiel) ale jest prostsze i tańsze .

Edytowane przez Jasa
wstawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Robiłeś coś Marku z palnikiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj na węgliku do testów jakiś nowy groszek syberyjski nie ma nazwy ma 23mj nie ma jeszcze ceny bo go nie sprzedają i ma mieć 1% popiołu i 0,1% siarkę jestem ciekawy co to za cudo dzisiaj go zasypie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.