Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nowato.Przyznam,że ja też jak usłyszałem cenę za montaż pieca myslałem o samoróbce.Na szczęscie moja lepsza połowa/małżonka powiedziała tak:nie rób z siebie ,,dziada".Jak stać cię na piec to musisz miec tez na serwisowy montaż ,zebys nie miał pózniej problemów z gwarancją.Teraz wiem ,że moja kobieta miała rację.Po pewnych perturbacjach teraz mam pewność ,że moge spokojnie liczyć na mojego serwisanta ze Świdnicy i wsparcie Wentora.Stara prawda ile dasz tyle masz a szkłem d.. nie podetrzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nowato napisał:

Witam

Jestem użytkownikiem kotła Lidia Compact, tej pierwszej wersji, najstarszej oraz instalatorem m.in. kotłów Lidia. Mam na swoim koncie zainstalowane Lidki compakty jak i Proplusy. Ciężko mi było przebrnąć przez cały ten wątek, ale jakoś podzielony na parę dni, i się udało. 

Opowiem Państwu jak jest u mnie. Moi klienci, którym zainstalowałem kotły, raczej jestem pewien, że nie znają numeru telefonu do Wentora, nie znają też procedury zgłoszeniowej. Skąd wiem? Kilka dni temu zadzwonił do mnie klient, że coś nie tak. Pojechałem, zobaczyłem, skonsultowałem z serwisem, poczekałem do następnego dnia, odebrałem podzespół od kuriera, zainstalowałem u klienta i tyle. Nie wiem, czy w innych firmach macie taką obsługę serwisową. Ja mam. I moi klienci przez to też. 

Kilka razy odebrałem telefon od kogoś z bardzo daleka (jestem z Cichanowa ), żebym sprzedał mu Lidkę. Przeważni chodzi o kasę. I te namowy, że on ma swojego instalatora, że kumaty, że da radę, że nie będzie problemu z gwarancją itd. A potem wychodzą takie kwiatki.

Moje kotły mam zainstalowane w okolicy do 150 km, no może poza wyjątkami, gdzie rodzinie i przyjaciołom zamontowałem. Ale to tym bardziej moja odpowiedzialność dotycząca instalacji i wsparcia w użytkowaniu. Ale normalnie to staram się nie tracić kontaktu po zainstalowaniu urządzenia.

Ot taka krótka odpowiedź instalatora Wentora.

Tu moja Lidka na youtubie

a tu mojego klienta:

https://youtu.be/Sg3hUBiBP3c

 

Bez reklam proszę.

I tak buduje się markę i pozyskuje nowych klientów.  W każdym urządzeniu możne się coś zepsuć, nawet w tych z najwyższej półki.

Najważniejsza jest jednak jest szybka i rzeczowa reakcja serwisu. Nie ma lepszej reklamy jak polecenie przez zadowolonego klienta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry , żeby nie zakładać nowego tematu ,chciałem zapytać użytkowników piecu feroli biopelet pro 12 kw czy warto go kupić . Czy są z nim jakieś problemy. Czy lepiej zainteresować się np. Lidią compact 15 kw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten kociołek od lutego tego roku i jak na razie jestem mega zadowolony. Odpala się gaśnie i robi co trzeba, jedyny mankament, że nie trawi złego pelletu. Jak zasypiesz lipę to robią się spieki i trzeba wywalać spiek z koszyka, bo powietrzem go nie wydmucha. Po pellecie Volcanica z Castoramy miałem takie coś po jednym dniu. Na szczęście miałem jeden worek.

86970455_334056594176235_2951473758847631360_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, a jest może ktoś z lubuskiego kto ma ten kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam .Piec Termix plus Foresta 16 kw z podniesionym rusztem wodnym i wykonanym z profili 8 mm, oraz płaszcz wodny opuszczony do samego dna popielnika , piec posiada cztery półki poziome , przerobiony na etapie produkcyjnym pod palnik peletów zgodnie z zaleceniami serwisanta palników Skiepko . Palnik to Skiepko uniII 16 kw z samoczyszczeniem mechanicznym .sterownik pieca to Key ecologic RK-2006LPG2 połączony ze sterownikiem pokojowym Salus. osobny zbiornik z podajnikiem . Całość pracuje od 15 września i ogrzewa 96 M2 mieszkania w starej poniemieckiej kamienicy .Jak narazie to spaliłem 1.7 tony peletów. Palnik spisuje się dobrze. Pozdrawiam Albert .

Coś się stało, spalanie było zadowalające i masz zamiar zmienić kocioł. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz.Zazdroszczę tobie .Wg moich wyliczeń to przy mojej Lidce  zamiast 250 mkw powinienem ogrzać 350mkw tym co spaliłem w podanym przez ciebie okresie.Mój wybór ,mój  błąd ? czy to różnica miedzy kamienica a domkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony, ale mam wydzieloną kotłownie w kuchni i chciałem to rozebrać i zrobić ponownie dużą kuchnie . A te piece compactowe wyglądają jak lodówka i mają wbudowany zestaw hydrauliczny. Dlatego pytam o opinię was posiadaczy tych kotłów. Do feroli mam serwisanta i mieszka 35 km ode mnie , a od Lidii compact mam serwis w Żarach 20 km ode mnie, zresztą firmę znacie. Pozdrawiam Albert

Edytowane przez albodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, albodek napisał:

Jestem zadowolony, ale mam wydzieloną kotłownie w kuchni i chciałem to rozebrać i zrobić ponownie dużą kuchnie . A te piece compactowe wyglądają jak lodówka i mają wbudowany zestaw hydrauliczny. Dlatego pytam o opinię was posiadaczy tych kotłów. Do feroli mam serwisanta i mieszka 35 km ode mnie , a od Lidii compact mam serwis w Żarach 20 km ode mnie, zresztą firmę znacie. Pozdrawiam Albert

Polskie prawo nie dopuszcza montażu tego rodzaju  kotła w kuchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie mieszkałem jeszcze do niedawna miałem zainstalowaną kozę na pelet z płaszczem Cadel. Rozważałem też postawić Lidię w kuchni ale wygrała koncepcja kozy. Lidia i red mają szczelną komorę i niebałbym się jej postawić poza kotłownią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zapoznać się z :

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

wg którego w pomieszczeniu niemieszkalnym  (kuchnia) zainstalowany może być kocioł o mocy grzewczej do 10 kW.

Lidka i ferroli biopellet pro to kotły o mocy powyżej 10kW, a nie ogrzewacze pomieszczeń.

Poza tym wymagają wentyalacji nawiewnej i wywiewnej jak w każdej kotłowni co w przypadku kuchni nie jest niemożliwe ale raczej niezbyt komfortowe.

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. ale za to może zainstalować którys z piecyków które są ogrzewaczami. Co ciekawe to tak naprawdę jeden diabeł. Tyle ze kotły są wyizolowane i nie posiadają inne drzwiczki. Ale jak zwykle przepisy nie nadążają za rzeczywistością i produktami dostępnymi na rynku. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kocyl.Lidka ma wlot powierza do którego mozna podłączyć bezpośrednio Zetlę  .Co do wywiewu to chyba kazda kuchnia powinna miec kratke pod sufitem.Do tego dodałbym /ja tak zrobiłem w piwnicy/czujkę dymu i osobno czujnik czadu.A np.Lidka jest tak ładna ,że moze spokojnie stanowic dodatkowe wyposażenie najładniejszej kuchni a i bałaganu nie ma wokół niej.

 

Co do przepisów to pamietam sprawę sprzed kilkunastu lat jak znajoma ekipa zamontowała kominek z płaszczem wodnym u cwanego prawnika w salonie.Gdy doszło do płacenia pogonił ich .uzasadniając to przepisami o warunkach jakie powinna spełniac kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, johny156 napisał:

Do Kocyl.Lidka ma wlot powierza do którego mozna podłączyć bezpośrednio Zetlę  .Co do wywiewu to chyba kazda kuchnia powinna miec kratke pod sufitem.Do tego dodałbym /ja tak zrobiłem w piwnicy/czujkę dymu i osobno czujnik czadu.A np.Lidka jest tak ładna ,że moze spokojnie stanowic dodatkowe wyposażenie najładniejszej kuchni a i bałaganu nie ma wokół niej.

Lidka to kocioł na paliwo stałe, a w związku z tym musi spełniać wymagania rozporządzenia . Musi być zamontowana w wydzielonym pomieszczeniu spełniającym określone warunki tj. nawiew, wywiew, odpowiednia kubatura oraz zachowany odstęp od przegród itd.

Poza tym średnio widzi mi się kocioł w kuchni, juz bardziej koza w salonie czy holu.

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, mam kratkę nawiewną 625 cm 2, wentylacja wywiewną i komin z wkładem , pozwolenia z wspólnoty i kominiarskie na to co mam teraz  i  w kuchni jest kuchenka gazowa . komin wysokość ma 18 m i ciąg taki że musiałem montować rck żeby piec na pelecie pracował stabilnie .Będę to przerabiał, dlatego chcę się zorientować i coś dowiedzieć na temat piecy lub ogrzewaczy na pellet. Dobrze by było żeby takie ustrojstwo miało zbiornik na pellet przynajmniej na trzy  worki . Znam przepisy dotyczące montażu takich urządzeń . Czyli np. jak bym kupił kostrzewę mini bio 10 kw to by było ok. Pozdrawiam Albert

Edytowane przez albodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albodek.Gdybym dzisiaj miał robic ogrzewanie w kamienicy na 100% zrobiłbym to na prąd.Piece akumulacyjne ,dynamiczne w pokojach i promiennik podzcerwieni w łazience sprzezony z wyłacznikiem światła.Piece oczywiscie na drugiej taryfie.A prosty piec typu koza na wypadek dłuzszego braku prądu.Rozwiazanie tansze w montażu,bezobsługowe,czyste,ekologiczne i z opowiesci znajowego uzytkownika tanie w eksploatacji.Dzisiaj bardzo załuje ,że 15 lat temu kupujac dom wpakowałem sie w tradycyjne CO,teraz w pellet.To wszstko ciemnota i zacofanie.teraz dołozyłbym do tego fotovoltanike i miałbym po lilku latach darmowe ogrzewanie.A do tego nie miałbym moich wnuków na sumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, albodek napisał:

Dziękuję za odpowiedź, mam kratkę nawiewną 625 cm 2, wentylacja wywiewną i komin z wkładem , pozwolenia z wspólnoty i kominiarskie na to co mam teraz  i  w kuchni jest kuchenka gazowa . komin wysokość ma 18 m i ciąg taki że musiałem montować rck żeby piec na pelecie pracował stabilnie .Będę to przerabiał, dlatego chcę się zorientować i coś dowiedzieć na temat piecy lub ogrzewaczy na pellet. Dobrze by było żeby takie ustrojstwo miało zbiornik na pellet przynajmniej na trzy  worki . Znam przepisy dotyczące montażu takich urządzeń . Czyli np. jak bym kupił kostrzewę mini bio 10 kw to by było ok. Pozdrawiam Albert

Masz gaz i nadal chcesz się pchać w pellet? Chyba że to gaz z butli to ok.

Kocioł w kuchni to średni pomysł a piecyki w większości mają małe zasobniki, poza tym dość mocno emitują ciepło przez szybę. 

No chyba że to naprawdę duża kuchnia ....

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johny156 napisał:

Albodek.Gdybym dzisiaj miał robic ogrzewanie w kamienicy na 100% zrobiłbym to na prąd.Piece akumulacyjne ,dynamiczne w pokojach i promiennik podzcerwieni w łazience sprzezony z wyłacznikiem światła.Piece oczywiscie na drugiej taryfie.A prosty piec typu koza na wypadek dłuzszego braku prądu.Rozwiazanie tansze w montażu,bezobsługowe,czyste,ekologiczne i z opowiesci znajowego uzytkownika tanie w eksploatacji.Dzisiaj bardzo załuje ,że 15 lat temu kupujac dom wpakowałem sie w tradycyjne CO,teraz w pellet.To wszstko ciemnota i zacofanie.teraz dołozyłbym do tego fotovoltanike i miałbym po lilku latach darmowe ogrzewanie.A do tego nie miałbym moich wnuków na sumieniu.

Z tym prądem to w te tanie użytkowanie to bym tak nie bardzo wierzył. Druga taryfa to taki kaganiec. W nocy co prawda taniej ale w dzień drogo, trzeba się pilnowac. No chyba że FV to ok ale wtedy nie piece akumulacyjne a PC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nowato napisał:

W kamienicy zrobiłbym pompę ciepła powietrze-powietrze, czyli klimatyzator + w łazience grzejnik elektryczny.

Co prawda to nie kamienica, ale chodzi i hula że aż miło:

 

I w lecie chłodzi :)

W niewielkich mieszkaniach to dobre rozwiązanie. Szkoda tylko że trzeba jeszcze c.w.u. osobno grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia ma powierzchnię  17.6 M2 , ogrzewanie na prąd odpada, cena + przyłącze . Gaz to gz 41.5 mają w kamienicy na podobnym metrażu i drożej o 1000 zł sezon. Poza tym ściany zewnętrzne elewacja zabytkowa, nie ma możliwości docieplenia. Panowie proszę o opinie użytkowników feroli biopelet pro 12 kw lub termomodena 13 kw. Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.