Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Moim zdaniem wlacz ten tryb pid bedzie mniej nerwowo

Nie wiem jaka temp masz w srodku ale jak bylo ponizej 17 to za cieplo nie ma zagrzanie bedzie trwac z tydzien ciaglego palenia

Jesli chodzi o wegiel wymieszaj ten mocny ze slabszym

Jesli chodzi o tego iryda nie pamietam z instrukcji czy nalezy podac parametry dla maksymalnej mocy

Opisz ten tryb on/off


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że uszczelnienie i to jeszcze zmodyfikowane w moim przypadku, jak polecił Jasa to pierwszy krok, żeby móc cokolwiek kombinować z ustawieniami. 

Poza tym, patrząc na pozostałości po spaleniu groszku, a raczej jego niedopaleniu miałem właśnie takie jak kolega na zdjęciu, przed uszczelnieniem. Teraz tylko walka ze spiekami. 

Poza tym też ciężko osiągnąć temp np 55st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametey teraz

I co masz ustawione na glowicach termostatycznych

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sprawdzić szczelność bo opis jak uszczelnić jest, wiem ze mogłem ja bez problemów zdemontować nic nie było wklejane.

Zamknąłem  całkowicie przesłonę wentylatora, została tylko fabryczna szczelina, temperatura spalin spadła do 170stopni przy ustawieniu dmuchawy na "20". Ale chyba wzrosła ilość spieków. Piec po około tygodniu dobił do tych 65 stopni i nadal trzyma 62-65 wiec temperatura jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wnekus napisał:

Palnik aktualnie nie jest uszczelniony nie było tez żadnych innych modyfikacji. Piec bardzo wolno dobija temperaturę mimo ze budynek nie był używany kilka lat, przeszedł remont, i do grudnia codziennie było przepalane w piecu rezerwowym, drewnem aby utrzymać temperaturę na poziomie 13-15 stopni.

Witam Kolegę.

Zaczął byś od podania tego co ogrzewasz, ile metrów, palnik jaki masz. Teraz wnioski z fotek..ilość opału u ciebie wychodzi spora jednak nie wiadomo ile ogrzewasz, drugi wniosek połowa węgla jest w popielniku, trzeci to temperatura spalin o 50 stopni za dużo bo za mocno dmuchasz, zasłoń wlot dmuchawy zostawiając max3 cm szczeliny, tylko czy WPA-6A ma zasłonkę na wlocie? i zmniejsz czas podawania do 6 sekund pod warunkiem zasłonięcia wlotu powietrza. jeszcze jedno wlot dmuchawy to nie to samo co klapka wentylatora, ona przy palniku musi być otwarta.

I oczywiście jak przedmówcy pisali uszczelnić koronę. jeśli podnosiłeś ręką koronę to nie była uszczelniana.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mkaczko napisał:

Jakie masz parametey teraz

I co masz ustawione na glowicach termostatycznych

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Czas podawania 10 s 

Przerwa 45s

Moc dmuchawy 30%

Temp zadana to 55 st. Dobije max do 52 i spada. I tak w kółko. Ja mam klapkę wlotu powietrza (do retorty) otwarta na Maxa, coś zmienić? 

Temp czopucha ok 65st, mierzona z zewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za klapka wlotu do retorty ??

Masz nastawy jak ja

Moc 15,4 kw wg mojego sterownika

A jak masz ustawiona pompe co albo cwu

Zastanawia mnie ten spadek

Ustaw zadana na 60

Pytalem co masz na kaloryferach ??? Jesli glowice to jak sa ustawione tzn. na ile

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam Kolegę.

Zaczął byś od podania tego co ogrzewasz, ile metrów, palnik jaki masz. Teraz wnioski z fotek..ilość opału u ciebie wychodzi spora jednak nie wiadomo ile ogrzewasz, drugi wniosek połowa węgla jest w popielniku, trzeci to temperatura spalin o 50 stopni za dużo bo za mocno dmuchasz, zasłoń wlot dmuchawy zostawiając max3 cm szczeliny, tylko czy WPA-6A ma zasłonkę na wlocie? i zmniejsz czas podawania do 6 sekund pod warunkiem zasłonięcia wlotu powietrza. jeszcze jedno wlot dmuchawy to nie to samo co klapka wentylatora, ona przy palniku musi być otwarta.

I oczywiście jak przedmówcy pisali uszczelnić koronę. jeśli podnosiłeś ręką koronę to nie była uszczelniana.

Yaro

Koronę uszczelnię dziś/jutro w takim wypadku.

Ten wniosek "drugi wniosek połowa węgla jest w popielniku," dotyczy zdjęcia z ekogroszku sztyga czy tego liroymerlin (bo ten faktycznie jest kiepski, ale na sztygarze jest duuuzo mniej i lepiej wygląda)

Aktualnie mam do ogrzania około 200m2 budynku  - więcej szczegółów na  linku co podałem wcześniej z cieplowlasciwe.pl  oraz zbiornik CWU 200l ,palnik EKO-PAL 12-25k  moc pieca deklarowana to 16KW wentylator WPA X6, przepraszam za błąd.

Zmniejszyłem przesłonę do prawie zera,  temperatura spadła do około 160-170stopni, zmniejszyłem tez czas podawania do 6s  i będę obserwować do czasu uszczelnienia korony.

 

Edytowane przez wnekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wnekus napisał:

Aktualnie mam do ogrzania około 200m2 budynku  - więcej szczegółów na  linku co podałem wcześniej z cieplowlasciwe.pl  oraz zbiornik CWU 200l ,palnik EKO-PAL 12-25k  moc pieca deklarowana to 16KW wentylator WPA X6, przepraszam za błąd.

Zmniejszyłem przesłonę do prawie zera,  temperatura spadła do około 160-170stopni, zmniejszyłem tez czas podawania do 6s  i będę obserwować do czasu uszczelnienia korony.

Oczywiście patrz aby nie zaczynał kopcić, jeśli będzie wtedy lekko odsłoń przesłonkę, to do zera co napisałeś to może być za dużo jednak nie koniecznie.. Zobacz jak zachowuje się kopczyk jeśli zapada to skróć przerwę między podawaniem jeśli rośnie to lekko wydłużaj tą przerwę. Duże zmiany w kopcu żaru zaobserwujesz już po godzinie wtedy koryguj, jeśli nie zauważysz zmian to nie dotykaj. Dokładne regulacje to już po uszczelnieniu koronki palnika. Tutaj masz pomocny filmik :)) https://www.youtube.com/watch?v=7q4ITLo4SGI

Po uszczelnieniu za 2 godzinki możesz już rozpalać, dobrze jest podgrzać opalarką  koronkę nie mocno, to szybciej wyschnie. Uważaj na otwory powietrza i wyczyść palnik w środku komory powierza. :)))

Odnośnie twojego linku na ciepło właściwe...nie mogę go znaleźć :(((

 

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko widzę.... prawie :) przy dzisiejszej pogodzie i temp w domciu 22,5-23 stopnie, myślę że ok 22-25kg groszku na dobę Tobie "wystarczy" I pewnie koledzy to potwierdzą, i do tego zużycia powinieneś zejść lub jeszcze mniej :))   22-25kg to taka wyjściowa ilość.

A ile teraz wychodzi?

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi około 35kg sztygara ultra temperatura jest aktualnie w okolicy 20 stopni, zużycie około 35kg. Po zmianach mam wrażenie ze temperatura na piecu leci w dół powoli ale raczej spada. Aktualnie mam na piecu 52/53 , powrót 48 , zawór mieszający zamknięty (bez mieszania powrotu).

 

Edytowane przez wnekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkaczko napisał:

Co to za klapka wlotu do retorty ??

Masz nastawy jak ja

Moc 15,4 kw wg mojego sterownika

A jak masz ustawiona pompe co albo cwu

Zastanawia mnie ten spadek

Ustaw zadana na 60

Pytalem co masz na kaloryferach ??? Jesli glowice to jak sa ustawione tzn. na ile

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Przy ustawieniu na 60 nie ma szans osiągnięcia tej temp. Cały czas tryb regulacja/rozpalanie. Dojdzie do 50 i później spadek do 46 i tak w kółko. 

 Dwie Pompy CO mam ustawiona na 1 biegu z 3 możliwych. 

Głowice otwarte na maxa żeby dogrzac chatę na te 23 st i akurat tak wychodzi przy obecnej temp. 

Chodzi mi o klapkę dmuchawy na ciężarku

Edytowane przez igor090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien glowice na 4 zeby nie byly otwarte na maksa

A masz ocieplenie ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu na 60 nie ma szans osiągnięcia tej temp. Cały czas tryb regulacja/rozpalanie. Dojdzie do 50 i później spadek do 46 i tak w kółko. 
 Dwie Pompy CO mam ustawiona na 1 biegu z 3 możliwych. 
Głowice otwarte na maxa żeby dogrzac chatę na te 23 st i akurat tak wychodzi przy obecnej temp. 
Chodzi mi o klapkę dmuchawy na ciężarku
Jaka jest zaleznosc miedzy tymi pompami

A pompa cwu ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz

Mieszanka mocy i slaby czyli brunatny

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w domu z 1934 r

Ocieplony
Sciany 10
Dach 15


Mam mieszanke czarna perla i czeski ekogroszek i pellet z slonecznika
1/2/1

Napisz potem czy temperatura sie podniosla jak ustawiles glowice na 4



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest glowica termostatyczna
Sprawdz co masz pod tym plastikiem

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie
Jedna elektroniczna
Druga zwyklaa2950ebe515001e60bc50052cc3941dc.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest glowica termostatyczna

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Kiedys u rodzicow mielismy cos podobnego
I tak kaloryfery na parterze byly dokrecone do polowy
A te na pietrze na 3/4

Dzieki temu wszedzie bylo tak samo cieplo

Jezelo pod tym plastkiem nie ma zaworu

To niestety nie bedziesz mogl zamontowac glowic

Zostanie ci tylko ich wyregulowanie np.
Na parterze 3/5
Na pietrze 4/5

Bedziesz musial zaaobserwowac instalacje jak sie zachowuje i jaka temperatura

A jak z cwu ??? Jak grzejesz

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły zawór, gowica sama powinna zamknąć przepływ po dogrzaniu pomieszczenia i jak się zrobi zimniej to sama puści więcej ciepełka na chatę żeby temp. utrzymać a wiec jak chcesz jakoś regulować temp. w domu to albo montaż glowic albo 3d do sterownia temp. na grzejnik, inaczej moze być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.