Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa przewałowa / krótkiego obiegu


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta wersja Pico z domkami na pokrętle też ma płynną regulację? Bo innej znaleźć nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo tak sobie pomyślałem że te domki to nastawy domyślne. Kiedyś widziałem zdjęcie jak w pozycji średniego domku pokazywało 20W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z tych które mam to  40-stka Yonos Pico 2.0.

2W nie widziałem (bo aż tak nie skręcałem) ale 3W już tak przy malutkim przepływie przez bojler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

Dzięki, bo tak sobie pomyślałem że te domki to nastawy domyślne. Kiedyś widziałem zdjęcie jak w pozycji średniego domku pokazywało 20W

Na moich też tak jest w położeniu średniego domku jest 20W i już więcej nie rośnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manx napisał:

Przeplyw 0.6...pobiera mi 2w nie wiecej

 

 

1 godzinę temu, krisgie napisał:

Jedna z tych które mam to  40-stka Yonos Pico 2.0.

2W nie widziałem (bo aż tak nie skręcałem) ale 3W już tak przy malutkim przepływie przez bojler. 

 

2 godziny temu, altoro napisał:

Tak :-) a jak zmienisz fazę to kręci się w drugą stronę i prąd produkuje :-)

@altoro, nie głupio ci?

Zakręć zawór za pompą i tez pokaże 2W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

 

 

 

@altoro, nie głupio ci?

Zakręć zawór za pompą i tez pokaże 2W

Nie jest mi głupio, bo pompa chyba jest po to żeby pracowała na otwartym zaworze, nie? a wtedy nie wskazuje 2W. Najlepiej podłącz ją pod porządny watomierz a zobaczysz ile pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty podłączasz pod porządny watomierz i sprawdzasz czy to co pokazuje wyświetlacz na pompie to jest prawda?

5 minut temu, altoro napisał:

Nie jest mi głupio, bo pompa chyba jest po to żeby pracowała na otwartym zaworze, nie?

A jak zawory termostatyczne zamkną obiegi na grzejniki to na siłe bedziesz otwierał, bo "pompa ma pracować"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będę się z Tobą spierał, zostańmy przy swoich zdaniach.Temat jest o pompie przewałowej/ krótkiego obiegu w której nie ma zaworów termostatycznych.więc nic się nie zamknie.A na obiegu CO praktycznie niema takiej możliwości żeby wszystkie się zamknęły, no chyba że instalacja składa się z jednego grzejnika, to wtedy zwracam honor :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

26 minut temu, altoro napisał:

Kolego nie będę się z Tobą spierał, zostańmy przy swoich zdaniach.Temat jest o pompie przewałowej/ krótkiego obiegu w której nie ma zaworów termostatycznych.więc nic się nie zamknie..........

zgadza się, piszemy o pompie przewałowej.

to po kolei:

kolega manx napisał

6 godzin temu, manx napisał:

Ja mam wilo pico na powrocie...bierze max 2w....i nie żałuję..jest droższa ale sprawdza się wyśmienicie

a Ty mu odpisałeś

3 godziny temu, altoro napisał:

Kolego nie przesadzaj, mam dwie Wilo Pico i minimalny pobór to 4W a max 20w. W tych oszczędnościach niedługo będziecie pisać że pompa wam prąd produkuje a nie bierze :-)

jako, że mam taka pompę i bawiłem sie nią trochę to odpisałem

3 godziny temu, Gonzo19 napisał:

jak zamkniesz całkowicie przepływ to spadnie do 2W. Mam, sprawdzałem :)

zwróć uwagę na tekst pogrubiony

a Ty od razu z kpiną

3 godziny temu, altoro napisał:

Tak :-) a jak zmienisz fazę to kręci się w drugą stronę i prąd produkuje :-)

może nie pamiętasz tego dialogu wiec przypominam go powyzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gonzo19 napisał:

 

 

 

 

a Ty od razu z kpiną

 

 

Symbol uśmiechu oznacza żart w moim wykonaniu ,nie kpinę, w gwoli wyjaśnienia, żeby było wszystko jasne. Po prostu niektóre posty na forum są wręcz śmieszne np. na temat spalania dobowego ( nie mając na myśli nikogo konkretnego) nie chciałem absolutnie nikogo urazić, ale mam dwie takie pompy i wiem ile prądu biorą, i stąd moja uwaga i propozycja zmierzenia watomierzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, altoro napisał:

Symbol uśmiechu oznacza żart w moim wykonaniu ,nie kpinę, w gwoli wyjaśnienia, żeby było wszystko jasne. Po prostu niektóre posty na forum są wręcz śmieszne np. na temat spalania dobowego ( nie mając na myśli nikogo konkretnego) nie chciałem absolutnie nikogo urazić, ale mam dwie takie pompy i wiem ile prądu biorą, i stąd moja uwaga i propozycja zmierzenia watomierzem. 

Ok, uśmiech widziałem, ale z łącznie z tekstem inaczej zinterpretowałem. Nie ma tematu.

Co do watomierza to popieram, tez nie do konca wierze w te wskazania.

 

@manx, ja Ci wierze, bo sam u siebie widziałem takie pobory prądu przez pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, manx napisał:

Mogę wam wysłać fotkę..i co uwierzycie mi wtedy?

Przeplyw 0.6...pobiera mi 2w nie wiecej

Tu nie chodzi o wiarę, tylko o to co widzę u siebie kolego 0,6m pobór 7W tak to wygląda u mnie pompa Wilo Pico Yonos 25/1-4 .To trzy razy więcej jak u Ciebie. Przepraszam za jakość filmu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzę zawór za pompą na żyletkę to nagram taki sam filmik, ale wtedy to chyba nie będzie taka pompa spełniać swojego zadania. Za stary jestem na takie zabawy i nic więcej nie mam do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 11:23, wwoytek napisał:

Jak w temacie Pompa przewałowa / Pompa krótkiego obiegu

zamontowałem/ zmodyfikowałem instalację CO o wstawienie takiej właśnie pompy (przewałowej/ krótkiego obiegu) sterownik K1Pv4 obsługuje już taką pompę pozwalając zmodyfikować wprowadzić własne ustawienia typu: próg załączania pompy i temperatura powrotu (temp. powrotu jest temp. przy której pompa się wyłączy z histerezą 2 stopnie). Efekty uruchomienia i pracy pompy to: stabilna praca zaworu 3/4D przy włączonej ochronie powrotu, wysoka temp. powrotu bez względu na stopień otwarcia zaworu 3/4D, stabilniejsza praca kotła i całej instalacji CO, wysoka stabilizacja temperaturowa kotła. Rozwiązanie idealne eliminujące dużo problemów związanych z niestabilnością pracy ww. urządzeń pomocniczych zamontowanych w instalacji CO. Jeśli Ktoś ma jeszcze takie rozwiązanie, niech się podzieli swoją opinią i spostrzeżeniami.

Poniżej przykładowe fotki, minimalna temp. powrotu nie spada poniżej 59 stopni bez względu na stopień otwarcia zaworu 4D, średnia temp. powrotu jest mniejsza o około 8 - 10 stopni od temp. zadanej CO, zakładając, że temp. wody/ nośnika energii na zawór będzie wyższa od np. 33 stopni to automatycznie powrót zrobi się jeszcze cieplejszy i różnica pomiędzy temp CO a powrotem zmniejszy się do średniej kilku stopni.

Zasilanie CO wykonane rurą fi28, krótki obieg pompy przewałowej rurą fi22 wpięty w rurę powrotną z boilera, pompa Grundfos (cyrkulacyjna do wody użytkowej) z przyłączami tylko 1/2 cala.

 

IMG_20181129_183517.jpg

IMG_20181129_183646.jpg

IMG_20181129_183415.jpg

IMG_20181129_184326.jpg

Witam. Podepne się pod temat do autora wątku. Widzę na zdjęciachże rury masz bardzo ładnie ocieplone. Czy mogę wiedzieć co to za materiał? Jak się nazywa? Będę ocieplać swoje i szukam najlepszego rozwiązania. Czy to ocieplenie występuje w jakiś rozmiarach jest to jakiś rodzaj taśmy? Czy ten materiał jest lepszy od zwykłej pianki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ochrona skoro jest pompa?

I po co pompa działa z histerezą?

U mnie ochrona wyłączona a pompa działą non stop...żadnych wachań nie mam..różnica przy grzaniu cwu lub co max 1stopień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manxOchrona może po to aby jak pokojówka załączy pompy CO wychłodzone, to piec nie dostanie  kopa zimną wodą na powrocie?

Pompa z histerezą to nic złego przy odpowiednim ustawieniu, zawsze to kilka wat mniej na obciążeniu... Np. zasilania awaryjnego UPS.

@wwoytekczy nie lepiej było zasilanie tej pompy kotłowej wziąć z powrotu za zaworem 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.