Skocz do zawartości

SlowMan

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O SlowMan

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Z tego co przeczytałem, sterownik ma wejście na czujnik powrotu i pompę dodatkową i opcję ochrony powrotu. 2. Ustawienia pompy zaworu. Opcja ta pozwala dokonać wyboru trybu pracy pompy. Pompa będzie załączać się: zawsze (pompa pracuje przez cały czas niezależnie od temperatur), powyżej progu (pompa załącza się powyżej ustawionej temperatury załączenia). Jeżeli pompa ma się załączać powyżej progu, to należy również ustawić temperaturę progu załączenia pompy (temperatura mierzona na czujniku CO). Funkcja ta pozwala na ustawienie ochrony kotła przed zbyt chłodną wodą powracającą z głównego obiegu, która mogłaby być przyczyną korozji niskotemperaturowej kotła. Ochrona powrotu działa w ten sposób, że gdy temperatura jest zbyt niska, to zawór przymyka się do czasu, aż krótki obieg kotła osiągnie odpowiednią temperaturę. Funkcja ta chroni również kocioł przed niebezpiecznie wysoką temperaturą powrotu by nie dopuścić do zagotowania wody. A dlaczego uważasz, że 3D będzie lepsze niż 4D? Koszty ? Szczerze nie znam się aż tak, aby się wypowiadać, ale mówią, że 4D będzie lepszy dla takiej zautomatyzowanej instalacji.
 2. A bez tej pompy nie będzie to działać? Czyli to jest pompa którą podepnę pod wyjście pompa dodatkowa? A co z czujnikiem temperatury?
 3. Kolego, mnie nie chodzi o piec zasypowy bez kontroli, tylko taki aby w zimie wytrzymał 24h, tak jak napisałem, a co do przeróbki na podajnikowca, ciekawa opcja, ale jak mu ten podajnik zainstalować bez rozbebeszania pieca? Bufor ciepła odpada, bo nie mam miejsca. To ma być rozwiązanie przejściowe przed przejściem na piec z podajnikiem.
 4. Siłownik STZ pasuje do Afrizo i ESBE, wybrałem go bo jest po prostu tańszy. a co do pompy powrotu, w jakim celu się ja stosuje i czy musi być?
 5. Dobra, koledzy abstrahując od tego ile się pali u mnie jeden załadunek drewna :) Czy to co opisałem w pierwszym poście ma sens? Z racji tego iż hydraulik który równocześnie umiał by mi ustawić sterownik jest niedostępny, konfiguracją sterowników będę się bawić sam. Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się o zasadności takiej zmiany i ewentualnych zagrożeniach :)
 6. Witam, tak dwa dni w trybie letnim, ale odbiór wody tylko przez mamę, bojler 120l. Czytaj, dzisiaj o 14 załaduje piec, jutro jeszcze się pali, w poniedziałek ok 9.00 mam wygaszanie.
 7. Witam wszystkich, od 2014 posiadam w domu piec SAS UWT 23KW wraz ze sterownikiem TECH 850. Niestety sytuacja uległa zmianie i potrzebuję w miarę niskim kosztem usprawnić instalację. Obecnie mam instalację klasyczną, z pionami, z możliwością odcięcia kotła i grzania tylko CWU, jedna pompa CO. Mój pomysł na ulepszenie instalacji to: 1. dołożenie zaworu 4D Afrizo 2. dołożenie siłownika do zaworu 4D STZ120 3. dodanie sterownika pokojowego ST 280 4. dodanie pompy CO elektronicznej KELLER, przełożenie obecnej pompy CO do CWU. Zależy mi na maksymalnej automatyzacji tego co mam w domu, aby przetrzymać do wymiany na piec z podajnikiem. Potrzebuję uzyskać taki efekt, aby mama mogła sobie ustawiać temperaturę w pokoju rzędu 23-24 oraz temperaturę CWU i piec dostosowywał się do tych warunków. Ustawiam na piecu 65C, a sterownik poprzez zawór 4D sam sobie dobiera stopień otwarcia zaworu. Sterownik pokojowy jest z komunikacją RS, czyli można wybrać tryb dynamiczny w sterowniku pieca. Głownie chodzi o to, aby piec sam wytrzymywał 24h i więcej w zimie, co wieczór będę przychodzić i ładować go do oporu. Co do kwestii finansowej i bezsensowności obudowywania tego pieca taką ilością elektroniki, to dla nas nie jest to problem, gdyż to zostanie już pod piec z podajnikiem. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zagrożenia z tego płynące? Gdyż w jednym sklepie mówiono mi, że kocioł zagotuje wode, a monter, że będzie ok. Na helpdesku TECH-a poinformowali mnie, że to wszystko będzie dobrze działać. Sterownik ma zabezpieczenia, jeśli temperatura przekroczy 78C, to sam odpala pompy i otwiera zawory, aby zejść z temperaturą. Obecnie palimy twardym drewnem, PID ustawiony na drewno i sterownik w trybie letnim i przy pełnym załadunku drewna mamy 2 dni ciągłego palenia i temperatura kotła nie przekracza 60C, CWU ustawione na 48C. Proszę o obiektywne uwagi i rady, o czym zapomniałem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.