Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 4D a problem z temp kotła


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w ogóle ciągnie z tego zaworu w tej chwili? Te grupy pompowe są w rozdzielaczach rozumiem? Jak to jest wykonane, za zaworem rura do góry jest pompa tak? Za tą pompą będą grzejniki oraz są te dwa rozdzielacze z mieszaczami? Co do spalania to przy nowo wybudowanym budynku w pierwszym sezonie opalu trza policzyć x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie może patrzec na skalę, bo w Afriso skala jest ruchoma, wskaznik zas stały. Inaczej niz w Herzu.

To pobaw się wg tych pumktów, które wypisałem wczesniej. Jeśli to nie pomoże, bedziemy szukac dalej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, odpowietrznik napisał:

Wszystko jest dobrze zamontowane a przyczynę takiego zachowania zaworu podałem w poprzednim poście nic nie trzeba przestawiać

Ja się zastanawiam co ma robić ta pompa przed grupami pompowymi od podłogówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zaworu zwrotnego na powrotach z grup pompowych. Powoduje to, że grupy mieszają nie z powrotów podłogówki tylko z powrotu do 4D.

Tu tez może byc pies pogrzebany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dragster napisał:

Ja się zastanawiam co ma robić ta pompa przed grupami pompowymi od podłogówki. :)

To tez prawda....Powoduje to że pompy podłogówki sa w szeregu z pompą za 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być równolegle do grup pompowych. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zwrotne na powrotach mieszaczy tak samo powinny być tak jak wspomniał @gmaj22. No chyba, że są a ich nie widzimy przez tą izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dragster napisał:

Powinna być równolegle do grup pompowych. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dobrze się wydaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być a nie jest. Zasilanie do grup pompowych powinno być wyciągnięte sprzed czerwonej pompy 

Wcześniej gdzieś zakładałeś temat i miałeś mówione że to jest źle podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pcha wodę w grupy pompowe i z zaworu 3d zamiast mieszającego robi się rozdzielający. Wyłącz pompy z grup pompowych to zobaczysz efekt. Poza tym na pewno zakłóca przepływ. Nie wiem jak wyrównać taki układ ciśniewiowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki bo nie widać ze zdjęć a co jest ważne. Układ jest jaki? Otwarty? Zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego- tak jak pisałem zasilanie do grup pompowych podłączyć przed czerwoną pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie źle podłączone. To też kolega miał przekazane w sąsiednim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest rura od naczynia? za zaworem 4d? za grupami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to lepiej niech przestawi 4D na 10 i zapomni, że go ma. Dorażnie, bo jak najszybciej zrobić zabezpieczenie wg sztuki.

To moze byc odpowiedż na pytanie, dlaczego po przestawieniu na "0" tak błyskawicznie rosła temperatura kotła i cisnienie.

edytowane, bo pojawił sie wpis:

Powyzsza odpowiedż  dotyczy pytania o wpiecie rury naczynia za grupami i zaworem 4D a nie do powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.