Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska Temp. Powrotu Mimo Zaworu 3D


felo82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie, ale poczytałem nt. ochrony kotła i wiem, ze najlepiej by na powrocie po wymieszaniu zaworami 3D/4D bylo ok. 55 stopni. Mam nową instalację na paliwo stałe (ekogroszek) z zainstalowanym zaworem 3D, który miał mi zapewnić ciepły powrót - ale tego nie robi (cały wieczór wczoraj testowałem ustawienia i nic). Maksymalna temperatura powrotu jaką mogę uzyskać to 40*C, mimo ustawienia zaworu tak by najwięcej ciepła szło na ochronę kotła (mam termometr na powrocie), jak ustawię zawór bardziej na instalację, grzejniki są bardzo gorące i temperatura na termometrze za pompą rośnie w oczach. Proszę doświadczonych o zerknięcie na foto i informacje, co jest nie tak. Dziękuję i pozdrawiam. Wodę CO grzeję do 60*C, pompa CO załącza się od 50*C.

 

Załączam foto:

 

Strzałka 1 - rura do naczynia przelewowego na strychu

Strzałka 2 - zasilanie 

Strzałka 3 i 4 - powrót

 

Jak widać zawór 3D jest przed pompą.

 

Pozdrawiam.

 

 

post-64251-0-34458300-1441702449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz układ z zaw 3-D w funkcji mieszania gorącej i zimnej wody w celu obniżenia temp zasilającej grzejniki.

Ady była ochrona powrotu kotła zawór 3-D musi być na powrocie a nie na zasilaniu

Poczytaj post #1 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19810-zapewnienie-ochrony-powrotu-na-kocio%C5%82/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.