Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przepływu na rotametrach dla podłogówki i sterownika cw 400


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To co napisales jest sprzeczne z rozsadkiem oraz bardzo nie intuicyjne. Nie wiem czym robiles pomiary podlogowki - cieplomierzem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz układ pomiarowy z ciepłomierza na wejściu do instalacji i pomiar temp w 2-3 pomieszczeniach - pomiar całodobowy , przy takiej samej temp  średniej na zewnątrz i porównujesz.

Oczywiście musi być taka sama ilość osób w pomieszczeniach, a najlepiej jak ich nie ma.

Co do podłogówki to ona pobiera więcej ciepła jak może je oddać do pomieszczenia - czyli przy niższej temp w pomieszczeniu.

Czyli mamy sytuację - grzejemy, wychładzamy i znowu grzejemy, ale przy niższej temp otoczenia płyta podłogówki oddaje więcej ciepła niż przy temp temp otoczenia wyższej.

Bez wyłączania mamy stały pobór ciepła przez podłogę i pomieszczenie.

 

Jak ktoś chce wyjechać na wczasy kilkudniowe to takie obniżenie ma sens ale obniżanie na 6-8h/24 powoduje tylko mechanizm , który opisałem wyżej.

Zamiast ciepłomierza można użyć  licznika paliwa np gazomierza.

Ta zależność jest znana od dawien dawna i dlatego nie zaleca się sterowania siłownikami do podłogówki grzanej gazem 

To co napisałem zrozumie przeciętny absolwent szkoły średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

...

Zamiast ciepłomierza można użyć  licznika paliwa np gazomierza.

...

Uzywam licznika pradu (grzalka w buforze) ale nijak mi to wszystko pasuje dlatego pytam...

Z cieplomierzem u mnie nie mam szans ze wzgledu na niewielkie przeplywy. Pompka grundfosa pokazuje 0,2-0,6 m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ciepłomierz  zlicza od 50L/h czyli od 0,05m3/h więc w czym problem?

Masz ponoć bufor kombinowany i on zakłóca te pomiary lub szacunki.

Jak byś wstawił na wejście instalacji legalizowany ciepłomierz nawet DN15 to byś sobie pomierzył co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor kombinowany lecz nie rozumie czemu zakloca? Odbioru cwu w nocy nie mam. Cyrkulacja cwu wylaczona.

Ps. Jaki to cieplomierz? Jak cena mnie nie wystraszy to wstawie dwa osobne do podlogowki i kaloryferow. CWU wyjdzie mi wynikiem po odjeciu licznika pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem, nie widzisz załącznika zdjęcia z instrukcji ? U mnie się wyświetla.  

 

1.7d Zewnętrzny czujnik na zasilaniu

0. Wyłączony

1. Podłączony na urządzeniu sterującym

2. Przyłącze do zewnętrznego modułu obiegu grzewczego.

 

 

 

1.W1 Regulacja wg temp zewnętrznej z liniowa krzywa grzewczą

0. Regulacja nie aktywna

1. Regulacja aktywna.

 

W sterowniki cw400 mam ustawione za pomocą punktu początkowego i temp zewnętrznej ale czy w kotle też ma być włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.