Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie grzejników, krótkie bulgotanie w grzejnikach


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie poszły bąble w układ,termostaty się wyłączyły chwilę wcześniej,pompa CWU jeszcze nie ruszyła nie było zużycia ciepłej wody,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest na ssaniu,jest wkręcony w króciec kotła do dopuszczania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście. Spojrzałem dokładnie na zdjęcie w poście #132. Zmyliły mnie te białe "wymazania" kol @zaworek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaworek napisał:

Chyba pompy nie pracują w szeregu?Gdyby w szeregu to pompa musiałaby pchać przez drugą pompę jak w załączniku?

W tym mosiężnym elemencie za Evostą jest zawór zwrotny? Zawór bezp.powinien być na zasilaniu.

s1.jpg

Ten element o który pytasz to jest zawór kulowy odcinający z półśrubunkiem:
https://allegro.pl/oferta/zawor-kulowy-z-polsrubunkiem-do-pompy-038-6970793370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w ten sposób wracam do punktu wyjścia,sprzed wymiany odpowietrzników ręcznych na automaty.

Mam inny pomysł , żeby posprawdzać z którego grzejnika ewentualnie zaciąga powietrze, otóż zakręcam po kolei zawory kryzujące na powrocie grzejników,ale problem w tym,że na dole zostaną mi 4 grzejniki które na powrocie nie mają zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kristof59 napisał:

Mam inny pomysł , żeby posprawdzać z którego grzejnika ewentualnie zaciąga powietrze

Dziś z tego ,jutro z tamtego ,a za tydzień wszystkich - zaciąga na pewno z tego który  zamknie termostat . odpowietrzniki automatyczne przy pompie na powrocie powinny być tylko po to i tylko wtedy  otwarte(kapturki odkręcone ) jak są WYŁĄCZONE POMPY i napełniasz- uzupełniasz instalacje , potem zakręcasz i odpalasz kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mironw napisał:

to zakręć odpowietrzniki i testuj

Za twoją radą zakręciłem odpowietrzniki na noc i... za pół godziny musiałem wstawać i je odkręci,tak buzowało.

Dziś testetuje w ten sposób jak pisałem.Zakreciłem wszystkie termostaty i zawory powrotne na grzejnikach na górze,(automaty ....też) wcześniej odpowietrzając i już 3 godzina i spokój.Zaraz odkręce jeden powrotny i poczekam jakąś godzinę.Wcześniej zawsze  po pół godziny już bulgotało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, po niecałej godzinie od odkręcania zaworu powrotnego grzejnika pojawiły się bullnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 20:57, Kristof59 napisał:

1.zasilanie Cwu-20mm

2.powrót cwu-20mm

3.zasilanie Co

4.rura do zbiornika wyrównawczego 32mm

5.bajbass z kotła-widać na zdjęciach 

Obie pompy na powrocie są.

Zbiornik 3m nad grzejnikiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzniki wszystkie zakręcone.

IMG_20190314_145732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury  powinny być takiej samej średnicy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelll napisał:

 Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury  powinny być takiej samej średnicy !

Wiem,stary budynek i nie było innej możliwości ,jednak to nie ma wpływu na główny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik może jest za mały,dlatego w perspektywie albo wymiana na większy lub zamknięcie układu.Pytanie, co wybrać i czy zniweluje to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pawelll napisał:

 Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury  powinny być takiej samej średnicy !

Toś doradził.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.